Co týden vzal a dal (18)

4. srpna 2015 v 11:56 | Denisa Kwapulińská |  Co týden dal a vzal

Pondělí (27.7.)

Započatí čtení čtvrtého dílu série Andělé od Lauren Kate, Vykoupení chjo... XD Zatím jen pár prvních stránek a no, moc se mi to nelíbí, doufám, že se to zlepší, opravdu doufám...


Úterý (28.7.)

Incredible Hulk: Hulkova planeta
Už při otevření mě uchvátila kresba, líbí se mi barvy, zpracování, styl, no prostě všechno a kdyby už nic, tak alespoň vizuál za to stojí. Na druhou stranu mi vadí, že jsem nečetla předchozí komiksy a i když je na začátku krátký souhrn co se dělo a proč, stejně mi vadí že ty souvislosti neznám do podrobna (ale to jsem hold já). Dobře, objevje se tu typické: když se něco má pokazit tak se to pokazí, ale budiž. Samozřejmě nový svět se svými typickými obyvateli, jazykem, historií, politickými problémy a další hromadou svébytnosti zaručuje kopec srandy, na sci-fi mě vždycky bavilo objevování nových světů a ras, takže už jenom kvůli tomu mě tenhle komiks hodně zaujal. A samozřejmě humor, ten je tady vážně skvělej, kurda! Postavy jsou skvěle vykreslený, i Hulk, který pro mě nikdy nějak moc zajímavý nebyl, ale tady je napsanej opravdu dobře. I když některé charaktery nemají tolik prostoru, moc toho nenamluví a tak podobně, většina má nějakou důležitou roli a co se mi líbí je, že se příběh netočí jen kolem Hulka, ale i kolem jeho druhů ve zbrani (a že ta parta spolu skvěle funguje!) a řeší se třeba i ty politické problémy (no řeší, znáte Hulka XD). Samotný děj je dobře vystupňován, nikde se zdlouhavě nezasekává ale příjemně plyne dál a rozhodně umí překvapit.
Celkově i přes nějaké ty klišé momenty, je to úžasný komiks plný úžasných postav, napínavých chvilek s koncem, který mi vyrazil dech.
Hodnocení: 8/10

Gantz time!
Volume 6: Masaru se nám hádá s buddhou týpkem a Kurono si zatím užívá s novou holkou, zajímavé. Zatím se moc lidí přemluvit nenechalo, takže se Masaru rozhodl pro demonstrační ukázku toho co oblek dovede, a jak pak všichni změnili názor XD Ale krucipísek, nový cíle jsou krutopřísně velcí, jak je jako hodlají sundat? A, buddha týpek dostal co si zasloužil (an ant has no quarel with a boot XD). Ale ale? Masaru má krizi, proto na scénu nečekaně přichází Kurone a že teda byl epic! Nakonec se jim podařilo oba sundat (s přispěním sniper týpka) a mezitím co má Kuro rozkošnou chvilku se svou holkou, objevují se další mimozemšťani. Sic menší než hlídači ale je jich celý hejno, a co se mi líbí, že se všichni zapojují do boje. OMG fucking budha just came! A je teda opravdu velkej, jakože fest velkej! Kuro si začal až moc věřit a hádá se s ostatníma o tom, že ho chce sundat sám, proboha, nemůže uvažovat jako normální člověk s mozkem a spolupracovat s ostatníma? Vždyť mají omezený čas a společně ho určitě sundají rychleji než když se tam s ním bude pižlat sám. Někdy přemýšlím kde ty lidi nechali svý mozky, protože stupidita některých je vskutku neuvěřitelná. Ajaja, jaktože se tam zatoulal nevinný kolemjdoucí z venkajšku? Naštěstí mu Masaru, hezounek a hm, kdo je ten třetí? skáčou na pomoc a to by samozřejmě nebyl epický konec volumka kdyby to nekončilo plot-twistem, při kterém to vypadá že je velkej budha zašláp (o co že ne).


Středa (29.7.)

Opět se vrhám na nějaký kraťas, protože je potřebuju zredukovat (jako kdybych si stejně nestáhla další e-booky, že?).

Laurence MacNaughton - The Spider Thief part 1: Stolen Memory
Příběh nám začíná docela typicky, hlavní hrdina má amnésii, neví kde je, jak se tam dostal, co se stalo, prostě klasika. Trochu se tlačí na napínavost, hrdinovi několikrát chcípne auto zrovna v té nejméně nutné chvíli, most se za ním zřítí na poslední chvíli, trošku jako pěst na oko, na druhou stranu je příběh i přes to, že člověk na začátku absolutně neví o co jde a nic nedává smysl, poměrně zajímavý. Postupně se to objasňuje, komplikuje a zamotává, vlastně možná až moc. Člověk si ani není jistý jestli to prokletí Zlatýho pavouka je prokletí a nebo tomu hlavní hrdina jen věří, občas prostě docela dost chaotický. Postavy, ty docela ujdou, hlavní hrdina mě sice nezaujal a jeho sidekick, Cleo, se zjevila zčistajasna jako nějaká superpistolnice, ale třeba ten chlápek co držel jeho bráchu jako rukojmí byl sympaťák a taky je tu pes (proč mám ale pocit, že vždycky když je poblíž nějaký mazlíček tak nějakým strašným způsobem umře??), a zvířata prostě vedou.
Verdikt, mohlo to být zajímavý, ale autor do toho podle mě nacpal až moc nápadů a je to takové přesycené, zmatené, příliš komplikované.
Hodnocení: 5/10


Čtvrtek (30.7.)

Manga time!
Bleach 637: Mayuri se vykecává a chce si skrčka vzít na experimenty, skrček ale morfuje protože nechce zažít Mayuriho představu romance (kdo by taky chtěl??). WTF ruka? On je... hahaha XD může přiložit ruku k dílu a taky že přiložil XD XD Kubo co sakra hulíš? Levá ruka Soul Kinga (ne neplést s Brookem XD)? Hmmm... taky by mě zajímalo proč jeho levá ruka dělá pro Ywouška, snad se to dozvíme... Pernida je jeho jméno a jako co? Chjo, opět nic moc...

One Piece 795: Ale doprčic Odo nemůžeš nazvat kapitolu sebevražda!!!! LOL Isshou háže kostkama aby za něj rozhodly jestli půjde nebo nepůjde po Slamácích (korzujou kolem ostrova tam a zpět), o co že to dělá chválně, pořád mu padá číslo které rozhoduje o tom, že ještě ne. V paláci odpočívají všichni z kolosea, kteří nějakým způsobem slíbili Luffymu přátelství/allianci do budoucna/pomohli mu nebo mu oplatili službu. Baby 5 a Sai očividně definitivně skončí spolu (romantika yay! XD Odo ty lháři) a Hakuba tam leží pekelně svázanej XD Taky se tam vedou hovory o tom, že jsou mu všichni vděční a nezáleží jim na tom jestli je Luffy, pardon, Lucy zločinec nebo pirát, pro ně je prostě hrdina, awww so cute! Rebeca se od dědy dozvídá, že pokud se rozhodne stát králem bude princeznou. Reb vypadá nějak překvapeně, pročpak to? Chtěla by se stát Slamákem, distancovat se od toho protože je tu ještě Viola a nebo něco jiného? Ooooo, konečně návrat na Sunny Go! Kde to ale sakra jsou? Samý liány, stromy? Kde to sakra uvízli do prčic??? Hezká hádka Sanjiho a Caesara mimochodem XD a WOW Chopper vypadá slušně nasraně, tohle bude seriózní! No zdá se že jsou v hodně divný situaci, zajímalo by mě co se děje. Nami, Brook a Momo hledaj nějakou dívku, zatímco narazili na nějakýho divnýho týpka na krokodýlovi (fakt že jo!!!) a ženskou. Přerušuje je divné ostrovní klima (líbí se mi design) a pak kroko týpek útočí, Brook stylově blokuje, ale WTF, co je s tím chlápkem? Používá ďáblovo ovoce? Jestli jo, tak vážně hodně divným způsobem. Smiles? No a samozřejmě Sanji taky stylově zasahuje. Takže těch pronásledovatelů je tam víc a hledají nějakého samuraje (Kinemona?). A co pořád mají Slamáci s tou holkou? Vážně Odo, vysvětluj! Cože? Shift na Kida, Apua a Hawkinse? Někdo na ně útočí? Velká díra tvaru, hm, člověka v zemi? Moment moment, Odo, nějak nestíhám, co se ksakru děje???? Wut? Někdo spadl z nebe? Shift na Urougua, nějakej chlápek skáče z nebeskýho ostrova a páchá sebevraždu, protože očividně má smůlu na Mariňáky... Co má tohle společnýho s příběhem? Kdo to sakra je? Počkat, počkat! On nemůže zemřít??? Protože ho mučili, byl několikrát zajat nemůžou ho setnout a tak podobně, hej hej Odo o co tady jde? EeeEeeeEeeeee??? Kaidooooooo???? OMFG a byl to on kdo slítl z toho ostrova. No fuck! Takže moment Kid teď čelí Kaidovi? Teda záleží na tom jestli se s nimi bude chtít zabývat jelikož vyhlašuje válku světu a očividně neví o Jokerovi, protože čeká až dodělá jejich bussiness. No asi bude docela naštvanej až to zjistí XD Prostě potlesk Odo, skvělej nástup postavy.
My life is complete *drop dead*


Pátek (31.7.)

Další vyřizování, jako obyvkle XD Koupila jsem si 12 volume mangy Death Note yay! Teď ještě desítku a jedenáctku (abyste rozuměli já tu mangu kdysi dávno četla v angličtině na netu, ale protože je to skvost, tak ji prostě musím mít doma) XD Nad 13 ještě pouvažuju, uvidím hlavně podle toho co bude uvnitř.

A samozřejmě Pevnost s přílohou, děs toto, děs běs!
Velké téma o Fantastické čtyřce, upřímně nevím co si mám myslet, ten trend mladších a mladších protagonistů mi poslední dobou dost vadí. Alespoň že The Thing vypadá brutálně XD Zajímavé články o seriálech, hlavně zpráva o agentech shieldu potěšila, rozhodně se neskonale těším, protože je to jen a jen lepší. Velký článek o Žambochových hrdinech, který oceňuju, protože spoustu knížek vlastním a skoro všechno co napsal mám přečtený, a jeho knihy se mi líbí. A nesměle čekám na pokračování Predátorů XD Taky mě hrozně zaujal článek o skupině Midgard, která se věnuje Vikingské éře, mám takový pocit, že vím na jakou akci příště pojedu. No a samostatná příloha taky vypadá neskutečně, líbí se mi ilustrace a nálepka sci-fi thriller? To zní jako pořádná zábava!


Sobota (1.8.)

Setkání knihomolů ve Valmezu yay!
Byla to neskutečná zábava. Nejen, že jsem se mohla kouknout na nádhernou knižní a komiksovou kolekci Verči a Davida z Čtemeoba, ale dokonce si i nějaké knížky osahat a očmuchat (a kolosální Conan nebo Hellboy jsou teda fakt kolosální O_o). Seznámila jsem se s fajn lidma, poprvé v životě si zahrála na Playstationu a to rovnou Mortal Kombat či Injustice (a dokonce se mi párkrát podařilo i vyhrát! Women Power!), hlavu si naplnila tolika knižními tipy, že nevím s kterou skvělou sérií začít dřív ( i když tenhle problém mám pořád XD). Mazlila se/nechala se žvýkat rozkošným Jackem, který se nám nejednou postaral o pořádnou porci zábavy. Hold zvířátka, ta nikdy nezklamou. Zasoutěžili jsme si, přičemž jsem zjistila, že mé znalosti jsou dost ubohé, ale na druhou stranu i přes malý počet bodů se mi podařilo v aukci získat dvě knihy. Nebru od Thomase Thiemeyera a pak ještě Jdi a přines hlavu krále od Jaroslava Mosteckého. Nejlepší na tom je, že po obou knížkách jsem už nějakou dobu pokukovala a uvažovala, že si je pořídím. Jediné co mě mrzí je, že jsem nemohla zůstat déle, protože je mi jasné, že jsem o tu opravdickou a pořádnou zábavu přišla.


Takže, mockrát děkuji, že jsem se mohla zůčastnit tohohle setkání, byla jsem strašně nervózní, ale to se dost rychle vstřebalo a i když jsem se do hovoru moc nezapojovala (hold jsem spíš observer XD), nemůžu říct, že bych se nudila. Moc se těším na nějaké další příště...


Neděle (2.8.)

That second with Law literally cracked me hard! XD (Boom! Boom! Boom! Boom! I want you in my room XD XD)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama