Kapitola 57. - Zrzavý obr (část druhá)

3. srpna 2015 v 14:55 | Denisa Kwapulińská, Etsuko a Argo |  Naruto: Charllee teamPoté co se Ayame a Argo probudily, s údivem zjistily, že je Arwen pryč a snídaně je na stole.

,,Šla do lesa," oznámila Ayame když si četla vzkaz zatímco okusovala croissant. ,,Podle toho co tu píše chce být chvíli sama," zvedla oči k Argo a odložila list. ,,Když jsme dorazili, řešili jsme Gaarův dopis a naši budoucnost, ale myslím že si potřebovala utřídit myšlenky potom co ucítila T.j.j.m.v., měly bychom ji nechat být," povzdychla si.

,,Jo, jestli ti to nebude vadit, půjdu se projít," řekla tak zamylšeným tónem až to Ayame zarazilo.

,,Myslím, že bychom si všechny tři měly utřídit myšlenky," pousmála se nakonec. Po snídani se vydala do sídla klanu Senju. Od té doby co tam pátrala s děvčaty tam byla jen párkrát a naskok, teď měla času dost na to aby se vypořádala nejen s minulostí ale i s možnou budoucností.

Argo se toulala po Konoze, zastavila se v několika restauracích a vždycky si něco objednala, občas si sedla na lavičku a zírala nepřítomně před sebe. Dva dny, ještě dva dny a půjde domů. Pak zaslechla sténání, trhla sebou a když se vzpamatovala ucítila někoho koho by tu v žádném případě nečekala. Strnula a chvíli na muže zírala, pak ho začala pomalu stavět na nohy a nezapomněla ho při tom neustále podpírat. Nevěděla co má dělat a kam jít, slunce už zapadalo a podle jeho zranní měla málo času. Chvíli si kousala ret ale pak ji napadlo jen jedno jediné místo kam by se mohla i s raněným vydat. Opatrně ho složila na nejbližší lavičku a přesunula se na dané místo, pár vteřin váhala. Nakonec sebrala odvahu a jemně zaklepala. Za chvilku se dveře otevřely.,,Argo?" Kakashi nezakrýval překvapení, ještě nikdy u něj nebyla.

,,Ahoj Kakashi," podívala se na něj a ošila se.

,,Pojď dál," pobídl ji a tak vešla. Nikdy ji neviděl tak nervózní. Něco ji muselo trápit. ,,Posaď se... Dáš si čaj nebo kávu?" ale ona jen mlčela, což ho krapet znervóznilo. ,,Uvařím ti kávu," rozhodl a začal připravovat vodu.

,,Můžu ti věřit?" prolomila po chvíli ticho.

Položil před ní šálek: ,,Ano, co se děje?" pohlédl na ni.

,,A neřekneš to nikomu... ani Charlleemu?" napila se opatrně, pak se zarazila, jelikož si uvědomila, že je vlastně mrtvý. Znovu se kousla se do rtu. Bylo pro ni naprosto přirozené obávat se, že by to sensei mohl zjistit a určitě by jí vyhuboval.

,,Zůstane to mezi námi," ujistil ji a sedl si naproti ní, přičemž se snažil tvářit jako by Charlleeho jméno vůbec nepadlo. Mlčela.

Teď se mi vyzná... nebo ví o Gaiovy.... napadlo ho. Nevěděl, která věc by pro něj byla lepší. Vyznání by potvrdilo co k němu cítí, a pokud by věděla o Gaiovy, nejspíš by se ho chtěla nějak zbavit, takže by ztratil svého rivala.

,,Mám... mám problém," napila se.

,,Co se děje? Jak ti můžu pomoci?" vydechl.

,,No... potřebuju..." opět se napila, ,,potřebuju někoho schovat..." Kakashi se zarazil, to opravdu nečekal. Podívala se na něj. Jestli ji nepomůžu půjde za Gaiem... napadlo ho zcela nesmyslně a nepodloženě.

,,Jen na pár dní..." přerušila jeho úvahu. ,,Nemůže do nemocnice, do rána nevydrží," začínala slzet a tak si utřela oči. To ho šokovalo, nepamatoval si, že by ji kdy viděl brečet, dokonce ani když ztratila senseie ji neukápla ani jedna slza. Bylo to vážné, velmi vážné.

,,Dobře, doveď ho sem," chytil ji za ruku a usmál se. Musí jednat, ať už to bude cokoliv.

,,Děkuji," opatrně ho stiskla, ,,půjdu pro něj..."

,,Mám jít s tebou?" nabídl se a snažil se aby to znělo nenuceně.

,,Radši ne... počkej na nás," zvedla se a tak ji doprovodil ke dveřím.O DESET MINUT POZDĚJI:

Kakashi seděl s hlavou v dlaních a čekal. Sakra, má jiného... Proč ji vůbec pomáhám? Sakra... zlobil se na sebe, když v tom někdo zaklepal. Trhlo v něm. Argo.

,,Pojďte dovnitř," otevřel dveře a vykulil oko. Argo podpírala neuvěřitelně obrovského, zrzavovlasého týpka, byl do půli těla nahý a celý pravý bok měl proříznutý. Velmi silně krvácel. ,,Položíme ho do postele," podepřel ho.

,,Může spát na zemi," zakroutila hlavou.

,,Ne, dáme ho do postele... já můžu spát na zemi, nevadí mi to..." nesouhlasil.

,,Děkuji," přikývla. Obr se snažil něco říct.

,,Rexi, nemluv," přerušila ho. Jemně ho uložili, pak mu přiložila ukazováček na rty a něco zašeptala. ,,Rexi, teď to bude bolet," upozornila ho a položila obě dlaně na ránu. Zamumlala něco jiným jazykem, který Hatake neznal. Objevila se bílá chakra. Rex otevřel ústa, jenže z něj nevycházel žádný řev, zjevně nemohl křičet, jen slzel. Celé léčení trvalo až do půlky noci. Když skončila vypadala velmi unaveně.

,,Musím jít, holky mě budou hledat," vzdychla a rozloučili se. Kakashi ještě chvíli stál a zíral na ulici, pak se vrátil dovnitř. Sedl si do kuchyně a namáhal si hlavu tím, co je ten chlápek zač, jak se s Argo poznal, co se mu stalo a co k němu Argo vlastně cítí. Cítil se děsně.

Nakonec aby se trochu uklidnil si udělal čaj, a s šálkem vydal se na balkón. Byl unavený a věděl že už by stejně neusl a tak se opřel o zábradlí a hleděl na byt který byl naproti. Charlleeho byt. V myšlenkách se jen tak mimochodem vrátil ke tréninku a k tomu co se tehdy stalo, k tomu co bylo předmětem rozhovoru s radou a hokagem...Arwen s ním tehdy bojovala, během toho využívala všechno co ji přišlo pod ruce, a párkrát ho docela slušně překvapila. Holky nelhaly když tvrdily že je v taijutsu dobrá, byla jedním z mála lidí kteří ho ovládali na vysoké úrovni. Charllee si opravdu dal záležet. Byla tvrdá, rychlá, silná a měla obrovskou výdrž. Žádná z ran kterou ji uštědřil s ní ani nehla a pokud se pokusil jedno místo zasáhnout opakovaně, zabránila mu v tom. Byla velice blízko takže neměl dostatek místa pro potřebné manévrování, krom toho se mu nedívala do očí, takže nedokázal plně využít sharingan. Dostat ji dál od sebe byl první krok k tomu aby převzal iniciativu. Podařilo se mu zablokovat úder a odhodit ji od sebe. Arwen se instinktivně přetočila a dopadla na nohy. Kakashi bleskově vyrazil jejím směrem, ona však stála jako zařezaná.

,,Černý vlku! Neeeeee!!!!" zaječela

Z těla jí vystřelila černá chakra a její poryv odhodil Hatakeho dáleko od ní, při tvrdém dopadu vytvořil v zemi několikametrovou brázdu.

,,Dívej se!" řekl jen.

Vlasy které měla doposud sepnuté se rozpustily jelikož to gumička nevydržela, zmohutněly a vytvořily ji obrovskou děsivě vypadající hřívu. Oči ji zrudly a špičáky se jí prodloužily. Kakashi to zmátořeně pozoroval ze země, vypadala ještě děsivěji než při střetu s Orochimarem nebo T.j.j.m.v., nejspíš proto že teď byla při smyslech.

,,Arwen!" vykřikla Ayame vyděšeně, nechápala co se děje. Taková nenadálá reakce nevěstila nic dobrého.

,,Kakashi?" ozvala se Argo a přihrnula se k němu.

,,Co se děje? Myslel jsem, že jsem zakázal používat démony," řekl trochu zaraženě. Bělovláska mu neodpověděla, místo toho se k němu přitiskla aby ho v případě nouze mohla chránit vlastním tělem či s ním uskočit do bezpečí. Ayame se postavila mezi ně a Arwen, majitelka Černého vlka ji však nevnímala, její zrak se soustředil na jakési místo v dálce. Náhle jako blesk vystřelila ke skalám těsně za hranicemi Konohy. Ayame s Argo probudily démonní chakru jelikož nechtěly nic nechat náhodě a vyrazili za ní.

,,Stát!" zařval Kakashi, nechápal co se děje a upřímně se mu to příliš nelíbilo. Věstilo to problémy a on už jich měl za poslední dobu až nad hlavu.

,,Rychle!" vyhrkl velitel ANBU-skupiny, prohnali se větvemi nad ním a za chvíli mu zmizeli z dohledu. Hatake si povzdechl a rozběhl se za nimi. Ani jeho tým dlouho neotálel. Dostihli je pod vrcholem. Za všudypřítomnými balvany se krčila jednotka ANBU, zatímco Ayame i Argo stály na vršku nedaleko od Arwen, jež hleděla někam neurčitě do dálky, připraveny zasáhnout kdyby se něco zvrtlo.

,,Arwen?" oslovila ji bělovláska po chvíli napjatého ticha a lehce se jí dotkla. Černovláska se na ni otočila a její chakra se začala pomalu uklidňovat, zase se vracela do normálu.

,,Kakashi - sensei, myslím že trénink skončil," ozvala se Ayame.

,,Proč?" nechápal Naruto, byl však jako vždy ignorován.

,,Arwen, copak se stalo?" pokračovala a opatrně se připojila k Argo.

,,Byl, byl tady," zašeptala a roztřásla se.

,,Ššššš... kdo tu byl?" zeptala se bělovláska a svaly se ji nepatrně napjaly.

,,T.j.j.m.v., že? Byl to on," vyskočil velitel na plošinu za nimi a rovněž se zahleděl kamsi před sebe. Svými slovy způsobil u přítomných mírné zděšení.

,,Byl tady, Arwen? Byl to opravdu on?" vydechl Kakashi.

,,Já, já nevím!" zakňučela jako poraněné zvíře a prsty si zajela do vlasů. Měla chuť naříkat a řvát zároveň.

,,Klid," objala ji Argo konejšivě. ,,Cítíš ho tu někde?"

,,Ne," šeptla a zakroutila hlavou.

,,To nic," i Ayame ji objala, ,,půjdeme domů."Kakashiho lehce zamrazilo. Cítil jak kolem něj tehdy prošla smrt a nebylo to vůbec příjemné. Poslední dobou se to stávalo nějak často. Raději se vrátil zpátky dovnitř. Občas nakoukl do pokoje se zrzounem a čekal na Argo.

,,Děvčata si pořád ničeho nevšimla?" zeptal se ji, když ho ten den navšívila už po několikáté.

,,Ne, jsou zvyklý že se občas sama někde ztratím," usmála se. ,,Jak je mu?"

,,Vzbudil se," pokrčil rameny, ,,Argo..." začal a mírně se ošil.

,,Ano?"

,,Jak dlouho jste, no, spolu?" začal nenápadně.

,,Teoreticky 23 let, tak dlouho jsem se všemi svými bratry," pokrčila rameny.

,,On není... to je tvůj bratr?" vyhrkl překvapeně.

,,Jo, co sis myslel?" nechápala a odešla za Rexem do ložnice. Hatake zůstal nevěřícně sedět, teprve pak si uvědomil, že to není poprvé co toho muže potkal. Viděl ho přece tehdy na té mýtině v Zakázaném lese. V duchu si několikrát nadal do idiotů, protože si dělal obavy zcela zbytečně.

,,Tak co?" zeptala se bělovláska pacienta.

,,Je to lepší," odpověděl ji Rex. ,,Argo, kdo je ten... však víš, on," zeptal se jí a kývl směrem ke dveřím.

,,Kakashi," řekla prostě a zároveň kontrolovala jeho zranění, úspěšně zmizelo.

,,Líbí se ti," usmál se.

,,Drž hubu," ztišila ho. ,,Kdo ti to udělal?" zajímalo ji spíš.

,,Lex."

,,Víš to jistě?" zamračila se.

,,Stoprocentně. Je nemocný, musíš si na něj dávat pozor," varoval ji.

,,Měl by jsi spát," poradila mu a vrátila se za Kakashim.

,,Už brzo bude moct odejít," vysvětlila mu. ,,Mockrát ti děkuju, teď ale musím jít. Ahoj," a dřív než ji stačil jakkoliv odpovědět rychle odešla.

,,Ach jo, co to s ní je?" vzdychl a když se otočil, spatřil Rexe, který se nad ním tyčil v celé své dvoumetrové a něco výšce, tedy alespoň jak mu to strop místnosti dovoloval. Obr se tam zjevil tak nečekaně, že málem dostal infarkt.

,,Už je pryč?" zeptal se nevinně.

,,Jo, tohle mi už nedělej," snažil se to Hatake rozdýchat.

,,Promiň," sedl si a rozhlížel se kolem dokola.

,,Chceš čaj?" pokusil se Kakashi zapříst rozhovor ať neskončí u trapného ticha.

,,Ne. Skusil jsi dát někdy Argo čaj?" pohlédl na něj velikán.

,,Takže kávu."

,,Jo..." přikývl. ,,Argo se ti líbí, ani se ti nedivím," konstatoval Rex.

,,Jak jsi na to přišel?" podivil se upřímně a měl co dělat aby nerozlil vodu, kterou měl připravenou.

,,Nejsem blbý, viděl jsem jak se na ni díváš," usmál se mírně. Kakashi si uvědomil, že má naprosto stejné oči jako Argo, nicméně se tváří hloupěji než ona. Vzápětí si cosi sundal z krku.

,,Pomohl jsi mi, dík," řekl a natáhl se k němu i s tím co držel v ruce.

,,To není nutné," zakroutil sensei týmu7 hlavou.

,,To je znak uznání, dárek, tak kušuj!" okřikl ho a i přes jeho protesty mu jej zavázal kolem krku.

,,Udělal jsem to pro ni," bránil se.

,,Já vím," přikývl. ,,Tohle," ukázal na dárek, ,,nesundávej. Nikdo z rodiny Kazimiri ti pak neublíží," pak se zarazil. ,,Tedy pokud neohrozíš Argo a nebo jí nenaštveš," upřesnil a začal si ho prohlížet. Chvíli mlčky seděli naproti sobě a popíjeli kávu.

,,Jak že se jmenuješ?" zeptal se bratr Argo náhle.

,,Hatake Kakashi."

,,Kakashi, víš je to zvláštní..." začal.

,,Co?" změřil si ho pohledem.

,,Že jsi... takový... malý," snažil se nesmát.

,,Tak dík," odsekl mu nasraně.

,,No já půjdu," zvedl se Kazimiri nečekaně.

,,Ví to Argo?"

,,Nejsem dítě," upozornil ho, Kakashi se na něj jen hnusně podíval. ,,Až příjde řekni ji, že jsem ti to dal, ale radši to moc nerozkřikuj," vysvětlil a podíval se z okna. ,,Máš malý okno, musím jít dveřmi," vzdychl, pak se zamyslel. ,,Neboj, zase se setkáme. Čau."

To mám radost, pomyslel si Kakashi zoufale. Rex odešel velmi potichu i když při tom vypadal značně neohrabaně. Když Hatake osaměl, prozkoumal poprvé dárek od zrzavého Argoina příbuzného. Byl to menší křišťál ve tvaru slzy opletený stříbrem a navlečený na kůži.

,,To mě zajímá, co z toho pro mě plyne," řekl do prázdna a netěšil se až se Argo vrátí a zjistí, že je její bratr v tahu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama