Vytržení

7. srpna 2015 v 17:30 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Původní název: Passion
Autor: Lauren Kate
Překladatel: Jana Jašová
Série: Andělé, 3/4
Počet stránek: 303
Datum vydání: 2012 v ČR (2011 v U.S.A.)
Nakladatelství: Knižní klub
Typ: Pevná vazba
Žánr: young-adult, romantika, nadpřirozeno, andělé, démoni


V minulém díle Luce vstoupila do Hlasatele, nyní se dozvídáme, že putuje skrz své minulé životy aby zjistila důvod svého prokletí a také poznala samu sebe. Nebude to však procházka růžovým sadem, pronásledují ji nejen démoni v čele s Camem ale i Vyhnanci. Naštěstí se za ní vydali i její přátelé aby ji před hrozícím nebezpečím zachránili.

Příběh je opět jednoduchý jak facka a víceméně jsem ho zesumírovala výše, oproti druhému dílu ale dokáže zaujmout cestováním v čase, náhledem na jednotlivé doby a jednotlivé inkarnce Lucindy Priceové. Na druhou stranu mám pořád problém s tím jak se autorka až přehnaně snaží mystifikovat její původ, který každému normálnímu čtenáři musel už dávno dojít. Zbytečné, natahované a i když to možná nebyl záměr, působí to na mě jako by autorka šla jen vyloženě po zisku a bylo ji jedno co na ten zatracený papír napíše a jaká to bude blbost, hlavně když to někoho zaujme a ona z toho vyždíme prachy. Smutné. Kniha byla také občas mírně matoucí, obzvlášť při vzájemných setkání mezi minulými a budoucími já, někdy mi docela dost trvalo než jsem si ujasnila kdo s kým vlastně mluví. Konec byl ale završen dobře, zaujalo mě co bude dál, jak se to bude vyvíjet, co bude s postavami. Když už nic, autorce úvody a konce jdou, horší je to s tím zbytkem mezi tím.

Postavy. Lucindiny myšlenkové pochody jsou už od druhého dílu za trest, to jak pořád a každou chvíli myslí na Daniela, do detailů rozvádí jeho vzhled pořád dokola a závidí svým minulým já je neuvěřitelně absurdní a přehnané. Ne vážně, jak se z té poměrně snesitelné postavy z jedničky mohlo stát tohle monstrum? Příjemným spestřením pak byl Danielův úhled pohledu, části s ním mě opravdu bavily a víceméně dělaly knihu snesitelnější. Trochu mě ale mrzí, že se autorka nezaměřila i na jiné vedlejší postavy. Malý chrlič Bill je pak asi nejlepší postavou knihy. Jeho trefné a sarkastické poznámky mi oživily kdejakou nudnou scénu a jenom kvůli němu jsem Lucindino putování přežila bez újmy. Doslova hned jsem si ho oblíbila i když mi už od začátku bylo jasné jak to s ním asi bude (teda, ty jeho zvláštní schopnosti a obrovské znalosti opravdu nebyly vůbec podezřelé).

Závěrem. I přes některé historické nepřesnosti (z kterých jsem málem měla osypku), Lucindině nesmrtelnosti (z bitvy odejít bez škrábnutí, haha) a popírání faktů (upozorňování na nestřetávání se se svými minulými já, protože by se mohla narušit časová kontinuita, ale nikdo na to stejně nedbal, všichni to dělali a nic se stejně nestalo, tak proč to vůbec zmiňovat??), byl tenhle díl o dost lepší než muka druhého dílu. Vlastně mě to místy i docela bavilo, ale velkou roli na tom asi bude mít Billova nevymáchaná huba XD

Hodnocení: 75/100
Hodnocení obálky: 2/5
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama