Město snících knih

14. října 2015 v 16:02 | Denisa Kwapulińská |  Books in my thoughts/Knihy v mých myšlenkách

Původní název: Die Stadt der Träumenden Bücher
Autor: Walter Moers
Překladatel: Pravoslav Prokeš
Série: Zamonie 4/4
Počet stránek: 445
Datum vydání: 2013 v ČR (2004 v Mnichově)
Nakladatelství: Talpress
Typ: Pevná vazba
Žánr: fantasy


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Vybrala jsem si ji kvůli názvu, který sliboval zajímavé čtení. Knihy o knihách prostě miluju.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Tajuplné knihy

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Číst

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Dokážu se ztotožnit s knížáky, ach ano! Celý život zasvětit knihám a jejich autorům a starat se o všechny knihy s takovou láskou, brala bych všemi deseti! Nechtěla bych být Smeikem, och tak zapšklý tvor, zničit veškeré umění? Chudák, nedal se než jen litovat...

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Nepřeberná originalita a nápady, ne vážně, nic podobného jsem v životě nečetla, bylo to dokonalé svěží a zábavné (a ty nádherné ilustrace!)

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Uf, vysvětlit negativum nebude tak jednoduché, protože je to skvělá kniha, ale přec ji k úplné dokonalosti něco chybí. Možná víc napínavosti, lepší okořeněnost příběhu.

Hodnocení: 9/10
Hodnocení obálky: 4/5

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Káťa Káťa | 17. října 2015 v 16:40 | Reagovat

Jak o téhle knize píšeš, dostala jsem fakt velkou chuť si ji přečíst. Knihy o knihách mám také ráda, proto jsem si pořídila i "Legendy: Prokleté Knihovny" (doporučuji knihu zkusit). V naší knihovně ji bohužel nemají ale vybrala jsem si to jako dárek k narozeninám, které teď budu mít a čekám, a teď čekám až mi z Martinusu dojde. Už delší dobu to totiž děláme tak, že když má mít má sestra nebo já narozeniny, tak nás rodiče nechají vybrat si, co bychom jako dárek chtěli, a já chci obvykle vždy nějakou knížku.
Mimochodem, viděla jsi už trailery k Star Wars VII: The Force Awakens? Na CSFD jsou dva (dva v ang. z českými titulky a ty samé dva aj z cz dabingem) a na YouTube jsou aj teasery. Nevypadá to vůbec špatně, ale vzhledem na mou zkušenost s tím, že trailery vypadají dobře ale samotný film je spíž zklamáním, si naděje nedělám abych pak nebyla moc zklamána. Do kin to mám v Česku (aj na Slovensku) přijít 17.12.2015 takže bych sa na t opak chtěla jít podívat, když už pro nic jiného, tak alespoň ze zvídavosti a proto, že mám Star Wars ráda (hlavně tu původní trilogii). Natáčeli to sice bez Lucase (i když aj druhá Lucasova SW trilogie kvalitou dost kolísala, byť myslím, že své mohlo sehrát aj to, že to museli natočit tak aby to sedělo z původní trilogií, chronologicky se odehrávající o dost později, ovšem pár chybičkám a nepřesnostem se stejně nevyhnuli, a bohužel se najde pár rýpavců, který zapomínají v jakém pořadí byli trilogie natočeni a rýpou, že nějaké věci z IV., V. a VI. nesedí z I., II. a III.), ale malé plus ode mně mají za návrat původních postav a herců, a že děj časově umístili tak aby korespondoval z věkem herců (hlavně co se týče Harrisona Forda, Marka Hamilla a Carrie Fisher).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama