Listopad 2015

Divotání

30. listopadu 2015 v 9:42 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Původní název: Unhinged
Autor: A.G. Howardová
Překladatel: Magdaléna Stárková
Série: Šepotání, 2/3?
Počet stránek: 428
Datum vydání: 2015 v ČR (2014 v U.S.A.)
Nakladatelství: CooBoo
Typ: Pevná vazba
Žánr: fantasy, young-adult, romantika


Alyssa se vrátila zpět domů, bohužel pro ni ale situace v Říši Divů zůstala nedořešena. Nejen, že musí přežít fakt, že se ji Morfeus snaží zatáhnout zpět do víru šílenosti, ale ani Červená neřekla své poslední slovo. Krom toho její lidská a podsvětnická stránka mezi sebou neustále soupěří a idylka se Zachem taky není úplně podle jejich představ.

Autorčin styl: kniha by se četla dobře, kdyby mě všechno v ní neiritovalo nad únosnou mez. K čemu to Alyssino násilné opakování toho co se stalo v jedničce? Brala bych nějaké krátké zesumírování a hlavně kdyby bylo v kostce, ale v tomhle případě jsem si připadala jako by autorka počítala s tím, že jsem takový idiot, že si něco tak primitivního zapamatovat nemůžu, takže mi to musí zopakovat. Dále tu máme opětovné masivní popisy toho jak jsou oba mužští protagonisti skvělí, nádherní, svalnatí a podobné kecy. Jednou, dvakrát ano, ale přílišné slintání mi leze krkem, protože po pravdě, většina Alyssiných myšlenek je tohohle typu a to k nějakém příběhu či vývinu nijak nepomáhá, spíš se tím jen vyplňuje prázdný prostor a že té výplně je! A když jsem nakousla popisy, máme tu Alyssinu úchylku na popisování oděvů, které je ale stějně povětšinou natolik krkolomné, že si dané oděvy nedokážu vůbec představit (a vůbec who fucking cares?). Řekla bych, že Divotání je jedna taková masivní výplň, velká díra v ementálu, příliš mnoho ničeho a málo něčeho.

Postavy, ach postavy. Nemůžu říct, že bych je v Šepotání vyloženě žrala, ale třeba Morf mi byl sympatický svou intrikářskou a tajemnou stránkou, jenže to co Howardová postavám provedla v Divotání je na odstřel. Už od první stránky jsem nevěřila vlastním očím, jako by jim všem někdo vycucl mozky. Zach se chová jako naprostý idiot, v Šepotání by pro Alyssu udělal první poslední a tady si klidně odejde uprostřed rande, protože interview. WTF? Z Morfea se stal vyloženě patetický panák, který se místo na intriky soustředí na Alyssu, což ho hrozně degraduje. Nevím jak vám, ale mě jeho rádoby bad boy styl příšel děsně k smíchu, obzvlášť pokud beru v potaz, že žil mnohem déle než Alyssa, takže jeho teenagerské pokusy byly dost mimo mísu. A pak je tu samozřejmě Alyssa, ach bože, proč? Proč? Dělá jednu tupou chybu za druhou, žárlí na Zachovu novou múzu i když sama běhá za Morfem jak pejsek, a ta její nerozhodnost, vážně jsem měla chuť ji proplesknout. Nemluvě o tom, že se z ní stal nechutný sobec, kterého bych nejspíš asi měla litovat. Jenže sorry, tohle se nekoná. Jediný kladný vývoj tak prodělala Alyssina matka a musím říct, že její část příběhu mě opravdu zaujala a bylo to nečekané spestření.

Příběhově, no, nic moc. Morfeus se snaží Alyssu přesvědčit aby se vrátila do Říše Divů, víc jak třičtvrtě knihy, teprve pak se začne dít něco zajímavého, víceméně. Jak jsem už psala, tenhle díl je vata a to jedna z nehorších (podobně jako Utrpení ze série Andělé...). A při tom to mělo spoustu potenciálu, Morfeus ve škole? Ten nápad zněl skvěle a dokonce by mi ani nevadila absence Říše Divů, právě naopak, ráda bych si užila změnu prostředí, jenže ta byla bohužel využita k násilné romatice. Závěrené rozuzlení bylo k smíchu, Morfeova intrika stylu: chtěl jsem aby sis myslela, že si myslím, že si myslíš co si myslím že si myslíš na mě opravdu nefungovala. Stejně jako ty amatérské pokusy na hru kočky s myší, jenže tady byla nulová chemie, nulová akce, jakýkoliv normální důvod a bylo to patetické. Na druhou stranu když se postavy začnou soustředit místo vztahů mezi sebou na příběh opět se to zlepší a vyloženě konec tohohle dílu ve mě opět vzbudil naději, že by se to mohlo vrátit k tomu jaké to bylo na úplném začátku.

Závěrem. Ne, takhle prostě ne. Co je to za trend, že když píšu sérii, tak z některého dílu (zpravidla druhého) udělám tak nechutnou vatu, že je to výslovně trestuhodné? Z Divotání se tak stal kýbel patetičnosti smíchaný s oceánem nudného a zbytečného žvatlání. Bravo.

Hodnocení: 5/10
Hodnocení obálky: 3/5


Bonus: Myšlenky, které se nevešly
1) Už od začátku se mi to nelíbí, ve všem se strašně tlačí na pilu, hlavně vztah AlyssaxMorfeus, jde vyloženě vidět, že autorka chce aby spolu skončili a že spolu s vysokou pravděpodobností skončí, a takhle očividné by to být nemělo, když už mám trojúhelník, čtenáři by měli pochybovat kdo s hrdinkou zůstane ale tady je to jasné jak facka...

2) Vadí mi Alyssin vztah k matce. Když byla v blázinci, tak se na ní vždycky těšila a stýskalo se jí, jenže když je teď máma doma, tak ji najednou do všeho kecá, co má a nemá dělat. Bože Alysso ty jsi tak rozmazlená až to bolí! Prostě je to hrozně špatně napsané a Alyssa tak v mých očích klesá pomalu hloub a hloub.

3) Typický důsledek ztráty paměti nějakého hrdiny: hrdinka si znovu musí získat jeho důvěru, popřípadě dumá nad tím jestli mu má znovu sdělit své příšerné tajemství, klišé nad klišé, v tomhle podání = katastrofa.

4) Alyssina temná stránka je na nervy lezoucí. Aneb všechno svalíme na temnou stránku! Miluje Morfea? Může za to temná stránka. Je sobec, rozmazlený floutek? Může za to temná stránka! Chová se jako idot? To přece kvůli temné stránce! Ugh...

5) Pořád nechápu proč je Alyssa do Morfea tak zažraná. Má ho hrozně zidealizovaného a při tom ji, když byla malé dítě, jen pořád buzeroval (nebreč, dělěj to pořádně, jestli spadneš chcípneš a já tě chytat nebudu...). Vlastně ji pořád do všeho nutí, většina toho co Alyssa udělala a pro co se rozhodla je jen proto, že ji k tomu Morf donutil a nevím, nelíbí se mi, že k takovým věcem nedošla z vlastního rozhodnutí.

6) Konec zajímavým a svébytným nápadům autorky, většina z nich mi přišla kýčovitá až běda.

7) Někdo ji obvinil z toho, že do školy vpustila mravence? A pak založila požár? A ještě ji za to vyloučili? Jen tak? Bez důkazů? A co presumpce nevinny? Nebo to tak v americe běžně funguje? Že stačí když někdo řekne, že někoho viděl na tom místě kde se to stalo, takže to asi mohl udělat?

8) Typická degradace rodičů, protože dobrý rodič je pro teenagera příliš dobrý, takže z něj udělám trotla aby si teenagerská dušička mohla stěžovat na to, jak je svět nespravedlivý.

9) Zvrat Morfeus a Slonovinová byl tak přexponovaný, že jsem se musela smát. Mám dojem, že se v těch svých intrikách autorka sama zašmodrchala.

10) Už ani ta rivalita mezi Zachem a Morfeem mě nebaví, je otravná, všichni jsou otravní, celá tahle kniha je otravná. Prosím ať je tohle jen syndrom druhého dílu (tzv. second book in series = 10 shits out of 10 shits, no fucks given).

Co týden vzal a dal (28)

29. listopadu 2015 v 16:39 | Denisa Kwapulińská |  Co týden dal a vzal

Pondělí (16.11.)

Sbírka Neverland
The Machine od Kennyho Sowarda
Zajímavé, hlavním hrdinou je očividně gnóm Nikselpik, což se mi líbí, málokdy člověk najde mezi hlavními hrdiny jiné fantasy rasy než lidi. Pořádá útok na jakousi bránu nějakého stroje, protože chce nějaké kameny, drahokamy? Jenže stroj se brání temnotou a monstry. Líbí se mi že gnóm tu má hlavní slovo a líbí se mi popis jeho pocitů, které se tlučou mezi strachem o přátele a chtivostí, potřebou udělání čehokoliv aby získal co chce.
Na druhou stranu opět málo prostoru na příběh, máme tu jména, ale nedokážeme se s nimi ztotožnit, jelikož nám nic neříkají, máme tu nějaký svět, ale nedokážeme se do něj pohroužit.
Nápad rozhodně zajímavý, ale prostě působí nedotaženě. Konec je uspěchaný.
Hodnocení: 6/10

Season of the Soulless od Betsy Dornbusch
Jak se nám z majetné dívky stala hrdinka. No, nic moc zatím. Útok na její rodinné sídlo je amatérský, nebo spíš fakt, že se tam nepřátele dostali až tak nepozorovaně, asi jim to tam hlídal jen ten jeden strážce co ho zabili, očividně. Sídlo zapáleno a horor, když jsou všichni její příbuzní zabiti. Je to napsané opravdu špatně, nedokážu s ní soucítit, spíš mi to příjde vtipné jak špatně je to udělané. Samozřejmě, že šáhne po zbrani až když je pozdě, bože svatý proč? Na druhou stranu, její zajetí by mohlo probíhat zajímavě. Ale moc tomu nerozumím, jakože příběhu a postavám, je to takové dost chaotické. A její pocity působí strašně uměle, jako její domov je spálen, rodina zavražděna, ona je v zajetí, spoutaná a tak, ale je spíš jak robot, žádné hlubší pocoity, žádné strádání, žádné projevování bolesti a když tak minimální, prostě nepůsobí jako živoucí a dýchají osoba ale jako robot s příkazem co má dělat a jak se chovat. Je to sice fajn, že nefňuká, ale prosím, trocha lidskoti by ji vážně neuškodila. Taky si kladu otázku, jak to vraždění mohl přežít Aychus, který byl zraněný, ale očividně se mu nějak podařilo utéct, jak, to zůstává otázkou (tedy nezůstává, utekl protože ho autorka potřebovala). Postavy se samozřejmě nechovají logicky a dělají závažné chyby, týpek nechá otroky jen tak bez provazů aby se proti němu spolčili a zabili ho, bože to je vrchol debilnosti (i kdybych byla sebesilnější a vyzbrojená, nechat volně pobíhat někoho komu jsem vyvraždila rodinu a bude logicky chtít pomstu je opravdu hodně velká hloupost). Konec nevím, mělo to ve mě vzbudit satisfakci? Je to prostě strašně nedodělané, umělé, působí to hrozně prázdně.
Hodnocení: 4/10

Redfern's Slipper od Stephena McQuiggana
Wow, extrémně krátké, ale spíš než fantasy příběh je to pohádkový příběh o pravé lásce. Redfern chudý mladík sní o tom, že si za ženu vezme Arianu, dceru bohatého a váženého barona Mandobara. Je samozřejmě jasné, že baron a jeho dcera se jeho vyznání jen vysmějí a vyženou ho. Redfern dorazí do lesa, kde narazí na Bewkellora, podivhodného chlapíka, který se mu s pomocí tří dárků rozhodne v jeho touze za pravou láskou pomoci. Jenže Redfern pravou lásku ne a ne pochopit, prvně si myslí, že si ji získá bohatým oblečením a hezkým zevnějškem, poté mocí a silou, ale ani to nepomáhá.
Hrozně se mi to líbilo, ať už vykreslení postav, okolí, jazyka a celá pointa, která je nádherná. Prostě nádherně udělaná pohádka v duchu těch které jsem četla jako malá holčička. Konec možná nebyl úplně nejlépe vykalibrovaný, ale pořád moc dobré.
Hodnocení: 8,5/10


Úterý (17.11.)

Passion Begins: Tigress 1 od Alice Knight
Z anotace nevím tak úplně co si myslet, na jednu stranu klišé jak řemen: holka, kterou nemá nikdo rád bude obdařena nějakou schopností, na stranu druhou ta změna zní zajímavě. No uvidíme, uvidíme.
No prolog je docela velké klišé, na druhou stranu lidi co se můžou měnit na tygry, to zní sakra zajímavě. Akorát se mi nelíbí ty její kecy, že jí nevadí umřít pro jejího milovaného, však co, klidně chcípnu nemá cenu se snažit přežít. Bože, takovéhle pitomé kecy nesnáším. Obětování se je ok a mnohdy to příběh dost nastartuje, ale musí to mít smysl a nějak to znít. Samozřejmě, že po takovém prologu se musíme vrátit zpět v čase, taky nic nového, ale dobře už mlčím XD
Super, už teď hrdinku moc nemusím, nechá se zatáhnot do baru, kam se jí očividně nechtělo, obléct do něčeho co očividně není její styl a obklopuje se nejlepšími přáteli, kteří ji očividně příliš nesedí. No, není divu že jsi loser, když jsi tak tupá, že ani nejsi schopná se postavit na vlastní nohy a musíš si všechno nechat diktovat. *facepalm*
Takže ji vadí, že se její nej kámoška na párty vždycky seznámí s nějakým novým klukem a pak s ním šupe k němu domů. A co ona na to? Však to není moje věc, je to její život, takže já ji do toho nemám co kecat. Tak jako pardon, ale co třeba trocha starosti? Taky by se ta tvá povedená kámoška z pařby u nějakého chalana už vrátit nemusela kdyby to byl psychouš. Logic here please!
Cože?????? Ona nepoznala, že její kočka není koucour ale kočka? Pochopila bych kdyby to bylo kotě, ale to že na to přišla až se její koččce narodila koťata, tak to jako pardon, tak blbý snad nikdo být nemůže, nebo jo? LOL
Haha, to si jako myslí, že pozná vraha na první pohled? Že ji jeho úsměv přesvědčí o tom, že on vrah být nemůže? Vrahové to mají nějak vytetované na čele nebo co? XD Bože ta naivita, jdu blinkat vašnosti.
No prostě, tohle jsou postavy z kterých doslova rostu, zlatí teenageři. Ale líbí se mi, že je indiánka nebo míšenka, dodává to tomu takový lehce exotický podtext.
Ale celkově nechápu ten její vztah s tím indiánem. Zdál se jí sen, ve kterém ho znala, odkud a jak a proč je neznámo, užila si s ním hezkou noc. Pak ho potkala v reálu a byla z toho rozpačitá, v dalším snu zase bylo všechno ok a ještě zjišťuje, že se může měnit v tygřici. Já nevím je to děsně kostrbatý.
Nedokázala jsem se do toho moc pohroužit, do postav, děje a tak, až na ten twist na konci, který ušel. Ale stejně, tyhlety seriálový příběhy, kdy má jeden díl padesát stránek a padla, opravdu moc nemusím, díky, ale kvůli možná pár zajímavým věcem si opravdu nebudu kupovat pokračování za dost nemístnou sumu.
Hodnocení: 3,5/10


Středa (18.11.)

Ta choreografie je úžasná! XDČtvrtek (19.11.)

Manga time!
Bleach 652: Hm, sůvákovi se ten meč nelíbí, což je dobře, doufám, že to s ním skončí brzo ať je klid. Máme tu Nanaino dětství, jak vzhlížela ke Kyorakovi a všimla si, že nosí matčiny jehlice a hezký kimono a že mu matka asi svěřila něco důležité, prostě rozvíjení toho vztahu mezi nimi. Zpět k boji, Nanao ho seká, ale sůvákovi to moc nedělá a tak to chce skoncovat (tak lehký to nebude, protože Kubo). Ah, opět Kyo a zamlada, takovej štramák s krátkýma vlasama to byl, hehehe. Aww cute, Kyo se k ní přiblížil zezadu a bude vést její ruku, protože ji chce ochránit. Protože všichni které měl rád umřeli. Ok, tohle Kubo umí, ale ten zbytek...

One Piece 807: Nevím jestli to dvoutýdenní očekávání přežiju XD Ale úvodník o zprávách, v doju kde kdysi býval Zoro ho všichni noví žáci napodobují, očividně chtějí být jako on, LOL XD Ohoho, kapitola nese název před deseti dny, takže se dočkáme toho jak to se Sanjim bylo? Protože Slamákům, jako Luffymu a zbytku trvalo tak týden než se k Zou dostali ne? A předtím se ještě nějakou dobu léčili na Dressroře, takže by tam mohlo být i něco o Jackovi ne? Kruci Odo já tě zabiju! Haha Kanjuro a Kine to vzdali a zůstávají na lodi, se jim nedivím XD Mezitím má zbytek velkou párty očivdně, a Minkové mají úchylky na okusování a olizování XD přece jen jsou to tak trochu zvířata. Líbí se mi ten detail, že nejí nic co má srst, Oda si na tohle potrpí. Brook vypadá taky nadšeně že všechny vidí. Takže Momo je ok, akorát má s Minky nějké problémy, asi proto že je drak? Takže se Sanjim něco je, ale asi to není natolik seriózní (mrtev) aby truchlili, Luffy určitě pronesl něco ve stylu, půjdem ho zachránti a basta!! Takže Momo trucuje v nějakém pokoji, asi měl nějakou hádku s Minky, zajímavé, možná všechno nebude tak růžové jak se zdá. Aha takže Minkové nemusí samuraje, něco jim provedli? A ukazuje se že Brook byl to mrtvé tělo o kterém Wanda muvila, no dalo se to čekat, Brooka si s mrtvolou nečekaně pletou všichni XD Haha ale Zorovi to očividně nedošlo ten ksicht XD XD A Minkové očividně rádi ožužlávají kosti, tedy ti co mají něco společného se psy XD Sanji teda odešel po svém, asi se obětoval? Říkají tu, že to není tak že by ho zajali nebo něco, ale že jim nechal vzkaz, aha... tohle dává smysl, něco takového by Sanji udělal. Zbytek posádky teď Nami žádá aby jim všechno, co se stalo, převyprávěla, ok, super, jde se na to, důležitý flashback incoming! Hell yeah! A super, je tu i zmínka o lodi Big Mam a jak unikli očividně. Bege, je potvrzeno že je s ní, hezky se to skládá. Wow ten jejich boj s lodí byl vážně super, dařilo se jim, za což je zbytek posádky chválí. Chopper je cute XD Wanda zmiňuje, že je uvítali, protože dorazili tak akorát, jelikož krátce před tím byli napadeni Jackem a Chopper jim dost pomáhal, ale to bylo tak před víc jak Deseti dny. Aha, právě se probral nějaký princ Minku, Inuguarashi nebo jak, bože děsný jméno XD a chce potkat Slamáky, jeho Jack mučil? Vzhledem k tomu jak dlouho byl off? Takže mají dva krále, Inu a Neko, hehe XD Kočky a psi jo? A mají to hezky rozdělené. Bezva, Law a jeho posádka... haha Bepo ho celý radostí objal, to je rozkošný XD Takže to asi byl Jack, přeměněný ve svou Zoan formu slon nebo mamut a chtěl Raizoua? Ale proč? No konec a otázky spíš vyvstávají než že by se na ně odpovědělo, božínku!!!


Pátek (20.11.)

Nová Pevnost Hell Yeah!
Páni, úplně jsem zapomněla že výjde tak brzo =) Obálka je samozřejmě luxus, Guild Wars sice nehraju a moc o tom nevím, ale zelená je moje oblíbená barva a koukat se na vypracovaného lukostřelce taky není na škodu XD
No, hlavní téma je ono zmiňované Guild Wars. Hry nehraju, přesněji řečeno bych hrála, ale nemám na čem. Můj noťas by nějakou výkonost měl, ale jelikož je víc jak polovina jeho disku zaplácaná e-knihami, jsem ráda když se mi nesekne i když si pouštím pitomý film, takže asi tak XD Ale vzhledem k tomu, že existují nějaké ty knížky asi se tomuhle fenoménku podívám na zoubek =)
Filmy, samozřejmě, že Crimson Peak dostal vysoké hodnocení, ještě aby ne tou svou napumpovanou kombinací, sakra musím si ten film někde rychle sehnat! Co mě ale teda překvapilo je, že běží Monty Pythoni a jejich grál! Kdo by neznal nesmrtelnou větu: Tis' but a scratch? Asi si dám repete... Samozřejmě se jako vždy rozebírá Hunger Games, které nemám načtené a tudiž ani nesleduju, ale chystám se, opravdu jo, na druhou stranu to v té době asi už bude jedno XD Co se týče kultovních filmů, Odyseu ani Runnera jsem neviděla, na druhou stranu jsem četla jejich knižní předlohy a obě knihy považuju za jedny z nejlepších scifiček. HAL byl prostě bastard z kterého mě mrazilo a připomíná mi to, že si musím celou sérii dočíst, jelikož poslední dvě knihy jsem ještě nečetla. Co se týče Blade Runnera měl opravdu hlubokou myšlenku. Oba filmy taky plánuju už delší dobu shlédnout (já mám vůbec sakra dlouhý list: co číst a co sledovat XD)
Seriálové novinky. Class, no nevím co si o téhle odnoži Doktora myslet, teenagerské pletky mě nikdy moc nelákaly, uvidíme, uvidíme. The Perished Land naopak vypadá setsakra slibně! A Legion o Davidu Hallerovi, synu Xaviera z X-men univerza? Sem s ním! Schizofrenici jsou zábavní!
Co se týče filmového Zaklínače (zabijte mě ale knihy jsem nečetla, znám jenom hry), bylo by to fajn, obzvlášť když je Geralt takovej štramák.
Článek o Frankiem byl jednoznačně úžasný, na knihu se teď chystám, a neuškodil by ani ten nový film s Radcliffem. Monstra mám ráda a co teprve legendární monstra!
Knihy. Samozřejmě, že si brousím zuby na Temné bratrstvo, ale sakra ke všem novinkám se hold nedostanu. Ale teda Vězněná od Renčína mě překvapuje, už jsem od něj něco četla, ale psychologický horror, no jsem namlsaná a to pořádně.
Páta vlna od Yanceyho, ani nevím že se překládá, a přitom mám oba díly v angličtině v počítači, asi je načase si to dát do kolonky: začít číst co nejrychleji. Stejně jako v minulém čísle zmiňovaného Jackabyho. Taktéž Série Pekelných strojů a Mortal instruments. Já mám vůbec hromadu e-knih, zmiňovala jsem se už o tom? Nejen všemožný novinky, ale i série, více i méně známé. A pořád stahuju a kupuju jako by mi to nebylo málo, jak si mám pak vybírat? Dilema toto, dilema.
Ohoho, Hořká setba to vypadá na chuťovku! (pozn. nezapomeň dát to TBR listu a koupit)
Pak jsou tu samozřejmě přílohy k Pevnosti od lednového vydání, které vypadají moc dobře. Zase se mám na co těšit, jaj! XD A když už zmiňuju přílohy, ta prosincová nebyla špatná. Jen mi trošičku vadí že je tam toho tak nějak málo, vzhledem k tomu jak obsáhlá práce pana Tolkiena je. Ale obrázky jsou moc pěkný.
A příště? Star Wars!!!!!!!!! To nepotřebuje komentář, že ne? XD XD


Sobota (21.11.)

Neverland
Fire Walker od Keitha Gouveia
No začíná to skvěle, líbí se mi ten nápad o rodině která ostatní baví žonglováním a triky s ohněm. Ignis, hlavní hrdina chodí po ohni a žongluje, nicméně rodina není tak idylková jak by se mohla zdát. Hlavní hrdina otci zazlívá co mu kdysi udělal Nicméně po vystoupení je město pozvalo na oslavu a hostinu, jenže vzápětí bylo napadeno Oscurou, nějakým kanibalistickým klanem domorodců, kteří si přitáhli i nějaké drakům podobné tvory. Líbí se mi jak je pojat souboj, ale nakonec i urovnání vztahů mezi otcem a synem, nicméně, chybí tomu jakási perspektiva, člověk si připadá jako kdyby otevřel knihu v půlce přečetl jednu kapitolu a to je vše. Nápady dobré, vykreslení světa taky, ale prostě tomu chybí dotažení.
Hodnocení: 7/10


Neděle (22.11.)

Monty Pythoni no XD


Co týden vzal a dal (27)

27. listopadu 2015 v 10:24 | Denisa Kwapulińská |  Co týden dal a vzal
Opět jsem chtěla udělat dvojdíl, ale kvůli přílišnému počtu znaků mi to blog.cz nevzal, další díl určitě zveřejním do konce tohoto týdne.

Pondělí (9.11.)

Započato se sbírkou krátkých fantasy povídek zvanou Neverland's Library, většina autorů je mi úplně cizích až na Marka Lawrence, ale určitě si o nich něco najdu a pozjišťuju co ještě napsali dál. Knihovničku si prostě musím rozšiřovat.

Deception od Marka Lawrence
Wow, wow, wow! Na tak krátkou povídku opravdu úžasné! Zpočátku to zní triviálně a klišovitě, možná to není nic světoborného, ale kolkolem to má opravdu nádhernou pointu. Andělská bytost sestoupila na zem, aby lidem zvěstovala pravdu, lidem, kteří jsou vázáni přísnými pravidly jakési církve a učení kněžstva, kteří zakazují vědění (čtení, psaní, matematika a tak podobně), což samozřejmě činí toto obyvatelstvo lépe ovaldatelným a kněží tak nad nimi mají obrovskou, vlastně svrchovanou moc. Má to být pravda o tom, že lidé nebyli stvořeni Stvořiteli, a tudíž se jim nemají klanět a nemají se vázat pravidly, spíš žít pokojně a v míru, což se samozřejmě kněžím nelíbí. Kněží tedy toto stvoření obvniní ze lži, že je padlý a tudiž zlý a že jim chce přinést zkázu, proto musí být odsouzen. Vnitřní poselství, který tenhle příběh přinesl se mi opravdu líbil. Nejen, že tu byl jakýsi rozpor mezi lží, tedy existuje velká lež která může přinést dobro a malá lež, která může škodit, ale také to ukazuje pravou víru, kdy se lidé dokáží odprostiti od toho co jim vtloukává náboženství a jejich kněží a uvědomit si pravou podstatu, což je opravdu moc hezké. Na takový kraťas velice hlubokomyšlenkové. Myslím, že od Lawrence si definitivně něco přečtu, umí zkloubit klišé s příběhem tak dobře, že je to úžasné.
Hodnocení: 9/10

Shadow Dust od J.M. Martina
Postapokalyptično, kdy většina lidstva vyhynula poté co bylo napadeno magií obdařenými monstry. Není lehké si danou situaci příběhu představit, jelikož je tu příliš mnoho jmen a postav do kterých se nedokážu za takovou chvíli dostat, nevyznám se v prostředí, které není dostatečně vykreslené a rozvinuté. Příliš mnoho pojmů, které mi nic neříkají a nebo je jejich objasnění značně nedostačující. Na takový kraťas je to až moc komplikované. Nepříjde mi to tak napínavé jak by to mělo být, o postavy se nestrachuju, jelikož se s nimi za tu chvíli nedokážu ztotožnit. Kdyby z toho bylo něco delšího, kde by se věci rozepsaly, daly detaily, postavy měly dost času se nějak vyvinout, asi by mě to bavilo, ale takhle, zatím o ničem. Konec byl takový jakože nostalgický, pěkný, ale jak říkám, moc krátké. Ten materiál který byl nabídnut by se měl roztáhnout do něčeho mnohem většího. Nicméně, autor má velmi dobrý styl.
Hodnocení: 6/10

Dead Ox Falls od Briana Staveleyho
Chien se vydává hledat svého syna, který se ztratil, když bledý cizinec zavraždil několik vesničanů, když ho ale nachází je v šoku. Hien je uvězněný a čeká v Dombangu na veřejnou popravu. Velmi zajímavé. Jeho syn je něčím posedlý, nějakou silou a je schopný zabíjet mrknutím oka. Závěr je hodně zvláštní, otevřený, rozhodně nepředvídatelný a dalo by se říct, že přinutí trochu přemýšlet.
Hodnocení: 7/10


Úterý (10.11.)

The Navy Seal's e-mail Order Bride od Cory Seton
Anotace zní opravdu šíleně. Máme tu Masona, člena jednotky SEAL, který dostane opravdu zapeklitou rodinnou misi. Musí se oženit, otěhotnit svou ženu, opravit rodinný ranč a ještě zajistit svým bratrům partnerky a to vše do konce roku. WTF? Tohle bude asi slušná haluz, vlastně se docela těším XD Telenovela hadra XD XD
Všichni bratři dělají v armádě, každý sice v jiném odvětví, ale očividně jsou všichni značně úspěšní, kdo by taky netoužil po vypracovaném vojákovi? Ale kupodivu, ani jeden z nich není zadaný a nápad své exentrické tetičky berou s takovou vážností, že jsem se u toho musela smát. A nejen to, Mason založil svým bratrům speciální soukromou seznamku, jelikož jsou hošani na misích, takže nemají čas se normálně seznamovat, nic proti tomu, že to zní ujetě. Nicméně je víc než jasné, že pár který v tomto příběhu bude hrát roli je samozřejmě úspěšný, sebevědomý, samostatný, a exceluje ve všech směrech, jak taky jinak, když je to americký sen hadra? Smím zvracet? Jinak nechápu co pořád mají američanky s tím, že vracet se zpět k rodičům v dobách nouze je tak příšerná katastrofa? To prostě nechápu.
Dějově je to samozřejmě k smíchu, americky naivní a hloupé. Oba se do sebe okamžitě zakoukají a to si zprvu prosím jen dopisují. Což samozřejmě působí velmi nereálně, obzvlášť když mluví o lásce nebo nějakých citech a to se ani neviděli. Krom toho je tohleto posílání zpráv mezi nimi dost dlouho velká nuda a to jakože velká a jakože nuda. Naštěstí, jakmile se Regan odstěhuje za vojáčkem na ranč, který začnou společnými silami obhospodařovat a opravovat, začne to být přece jen zajímavější.
Postavy jsou takové nijaké a rozhodně pro mě nebylo lehké se do nich dostat, protože jsem to vzhledem k tématu děje absolutně nedokázala brát vážně. Přece jenom láska obou protaginistů je okamžitá, takže žádné rozumné rozvíjení náklonosti tu neexistuje. Krom toho jsou oba takřka dokonalí (slečinka z města, Regan, se ocitne na polorozpadlém ranči ale očividně nemá žádný problém se zdejší prací). Mimoto je Reganina nerozhodnost docela na nervy lezoucí.
Velkým plusem asi bude to, že to neklade až tak velký důraz na sex, přece jen většinu času spolu prokecají, proe-mailují, proskypují, protelefonují a tak podobně, mínusem je to, že o tom oba neustále přemýšlí. Jak moc by se chtěli líbat, dotýkat, bla bla bla, takže si vlastně nakonec přejete aby spolu někde hupsli a vy měli od těch jejich nadržených keců pokoj.
Pomlčím o těch naprosto ujetých, nereálných nápadech, naivity a růžovosti, protože se to četlo rychle, styl nebyl hrbolatý ale naopak velmi plynulý.
Hodnocení: 5/10 Některé častí mě vlastně nakonec bavily, brala jsem to spíš jako parodii, takže jsem se u toho občas i slušně nasmála jak je to naivní. Na druhou stranu dost dlouho je to nuda, je tu spousta kravin a postavy mi k srdci nepřirostly. (Ale vzhledem k mé zvědavosti se po dalších dílech asi podívám, přece jen to byla haluz XD)


Středa (11.11.)

Life Blood: Cora's Choice od V.M. Black
Upířina, jaj! Máme tu Coru, která má nějakou těžkou, stěží vyléčitelnou nemoc, ale záhadný milionář, pan Thorne, ji nabídne nebezpečnou a takřka nemožnou léčbu. To zas bude XD
Nečekaně, vypravování v první osobě.
Dějově je to velmi jednoduché a nějakého hlubšího insightu se nám vlastně ani nedostane. Ohledně postav, tady jsem měla občas dost velké problémy. Hlavní hrdinka je absolutně nezajímavá, nedokázala jsem její nemoci a zoufalství uvěřit, protože to nedokázala podat věrohodně, její popis je velmi chladný a neosobní což je značně velké mínus, když je na tom příběh postaven. Jedinou zajímavou složkou je pak pan Thorne, typicky tajuplný týpek. Bohužel příběh je tak krátký, že jsem neměla šanci se do postav nějak hlouběji dostat, porozumět jim, či je pochopit. Osobně tyhlety sériové příběhy, kdy má každý díl 50-100 stránek moc nemusím.
Problémem Life Blood je i to, že je to dost dlouho velká nuda. Větší část se zabývá hrdinčiným rozhodnutím mezi vzdáním se a zkouškou nové léčby a jelikož jsem už psala, že její citové podání je mizerné, výsledek není příliš dobrý. Dále tomu nahrává spousta nelogičností, hloupé jednání postav, typické Twilight dilema (trajuplný nadsamec vs. super roztomilý kámoš) a věci které postrádají rozumnou logiku.
- opravdu to doktoři při těžkých případech rakoviny, kdy není šance na léčbu, vzdají se slovy: je nám to líto, léčby nefungují, asi zemřete za pár měsíců, tak si to ještě zkuste nějak užít? takhle by se pravý doktor nikdy, nikdy nezachoval, vždycky existuje byť i nepatrná šance na léčbu, krom toho taková pravda by mohla pacientův stav ještě zhoršit, takže pardon, ale tohle nežeru
- doktorka ji předá podezřelé číslo, hrdinka tam zavolá a odpovědí ji je, že na ni bude čekat odvoz kdo ví kam, ona souhlasí a nechá se odvézt limuzínou... absolutně ignorujíc veškeré výstražné vlaječky, no co stejně by za pár měsíců zemřela tak už je to všechno jedno... bože nesnáším, když postavy postrádají pud sebezáchovy a vysvětlují si to nějakým totálně crap způsobem
- hrdinka se ocitá v kanceláři cizince, který mele kraviny o nějaké léčbě, bere jí krev, a ona souhlasí jako kdyby to vůbec ale vůbec nebylo podezřelé, ach jo, kdyby to bylo uděláno jinak, tak bych to brala, ale tohle prostě totálně odporuje zdravému myšlení člověka (proč se postavy nemůžou v těhle příbězích chovat normálně? proč vždycky musí vlézt do nejnebezpečnějších míst, za podezřelými lidmi atd.? jde to přece udělat i tak aby to nevyznělo jako že mají místo mozku jen houbu na mytí, ne?), a jako by to nebylo málo, okamžitě se do něj zamilovala *hysterický smích*
- další věc, kterou zbožňuju: hrdinka trpí rakovinou, takže zákeřně zhubla apod., ale většina jejich nejlepších kamarádů si ani nevšimla a očividně je její zdravotní stav ani nezajímá, vtipem roku je její přítel, který si jen myslel, že trpí nějakou poruchou příjmu potravy, jako WTF? jeho ani nenapadlo se jí zeptat jestli je v pořádku a třeba jí pomoct?
- nechápu Thornovy motivy, je to tady velmi špatně popsané a autorka si to očividně nechává do dalších částí, ale takhle to prostě vůbec nefunguje, protože si kladu otázku, jaký je teda smysl příběhu? o čem to je? proč vůbec? takhle by začátek vypadat neměl, když pochybujeme o celé postatě příběhu
- závěrečná léčba probíhá u něj doma, setsakra nenápadný! o WTF konci raději pomlčím
Závěrem. Nápad by ušel, mělo to nějaké prvky které mě zaujaly, ale chtělo by to sakra lepší zpracování a myslím, že vypravování z Thornova pohledu by to velmi zlepšilo.
Hodnocení: 3/10


Čtrvrtek (12.11.)

Agenti Shieldu 3. řada 7. díl
Ok, na úvod idylka profesůrka Andrewa s manželkou a pak bum zjištění jak se stal Inhuans, hmm, to vskutku nepotěší... Coulson jede na setkání s prezientem jako poradce Actu, Sky s ním? Hodlají vysvětlit, že Inhumans nejsou jen špatní, však taky ne. Andrew něco kuje! May má v plánu si s ním promluvit, ale on je mezitím s tím novým cápkem co umí zkapalnit kovy a dokonce je už umí i tvarovat, trénuje a zlepšuje se. Doufám, že se aktivně do týmu zapojí, jeho schopnost je dost cool. Nováček nám mluví o kontrole a Andrew vypadá že by nějakou kontrolu sakra potřeboval XD Oh sweet, moment mezi Bobbi a Hunterem, ona si ujasnila že po Wardovi už nechce pást, protože nechce ztratit Huntera nebo aby navzájem neztratili jeden druhého, to je tak rozkošný! Andrew kecá s nováčkem, něco jako že by mohl být velmi nebezpečná zbraň a asi byl připraven udělat mu díru do břicha ale dost neodkladně tam vlezla May XD Jééj Mack má sraz s Lincolnema, ten ví že Lash je v Shieldu! Hohoho! Hm Rosalind má dost správné názory (na každou Skye tu máme několik Lashů), Sky je v tomhle ohledu dobrá a zla docela naivní... May má pokec s Andrewem ale spíš ho jen vyprovokovala k tomu aby ji střelil uspávačkou, jejda, nevím co si z toho Melinda vyjasní až se probere a Andrew asi bude mít mindrák... Ach Fitz och Fitz, když viděl fotku Jemmy s Willem, tak zase něco nasraně zhodil ze stolu (já ty jeho výbuchy vzteku žeru XD) a pak se spustil hlasový soubor kde k němu Jemma mluví z nahrávky jak byla na té planetě, to bylo rozkošný, mega rozkošný, myslím, že pochopil, že Jemma miluje jen a jen jeho =)
Andrew May vysvětlil jaký má problém a že potřebuje její pomoc, no uvidíme kam to dojede, jelikož Coulson už ví že ho May vyrušila. Coulson a Rosalind mají chvilku plnou rozhovorů a jiskří to mezi nimi že se divím, že ještě něco nechytlo XD Ale, Lincoln a Mack jsou na palubě a celá skupina se dozvídá že Andrew je Lash. Blbá zpráva, až se jeho Inhumans schopnost usadí, zůstane Lashem navěky, krucipísek.. Andrew přesvědčuje May a líbají se, smutné, Coulson interrupt XD Záchranná akce, ajéj, Lincoln útočí, hold mu nehodlá odpustit mrtvé přátelé. Andrewovi prostě přeskočilo no, wow Lash je ale super odolný. Jaká je vlastně podstata jeho schopnosti? Střílí do něj, Lincoln do něj pustil všechno a nic na něj nezabírá, je jak tank. Lol, vojáci před ním zdrhají jak slípky. Ou jéj dostal Rosalynd a chtěl ji dopřát pád z výšky ale Sky ji zachytila, wow, skvělá schopnost XD Andrew na Melindu zareagoval, ale ona do něj zdrceně střelila a strčila ho do té krabice proti Inhumans. Fňuk, chudák May, tohle si nezasloužila! Ale, tohle je zajímavý, Fitz zjišťuje, že logo na Willově oblečení je podobné jako to v hradu kde spustili Monolith, takže ten divnej Inhumans řád má pod sebou Nasa nebo s ní spolupracoval? May se rozhodla dát Andrewa k ledu pod Actu, co taky jiného a Rosylnd pozvala Colsona na sklenku, tady se něco rýsuje, mehehe... Melinda a její štěstí, které definitivěn skončilo, come on!!! Ale fuck! Ward si vykládá s tím chlapíkem kde se minule ukryl hydráckej synek a on to na něj práskl, tomu kdosi zavolá a je to Priceová, Rosalynd dělá pro něj??? No super, s Coulsnem se očividně velmi sblížili. A větší super, Ward mu chce metaforicky (možná i doslovně, u něj jeden neví) ,,useknout hlavu, protože bez něj Shield neporoste", nice! copak Coulson nemůže mít normální románek?


Pátek (13.11.)

Manga time!
Bleach 651: Ooo, Kyorakova minulost? To sakra jo! Hm, takže matka Nanao byla jeho sestra? To by mohlo být zajímavé! Mezitím je sniper-sovák hledá s pomocí světla aby zničil všechny stíny. Haha, nicméně Nanao vyskočila ze stínu který se utvořil na něm, nějak na to nepomyslel cápek a Nanao útočí, super! Hm opět tu máme něco o matce Nanao a její rodiě, že byla matrarchální (tedy ženy to tam vedly) a že byla pod nějakou kletbou, protože muži žen z té rodiny umírali příliš brzo. Tak ne, byla manželkou Kyorakova bratra. Chtěla se odprostit od rodiny, jenže když jí manžel zemřel musela se vrátit, jakože to nejspíš způsobila kletba toho zanpakutou, který se v té rodině dědí. Takže její matka mu dala ten meč proto, aby se její dcera od té kletby odprostila, hezký. Vztah mezi Kyorakem a Nano byl vždycky rozkošný =) Tahle kapitola se mi líbí, protože se nám konečně něco o tom kolem nich vysvětlilo, sice pozdě, ale lepší než nikdy. Takže tenhle zanpakutou nemá ostří, nicméně má schopnost pohlcovat sílu bohů, jak convinient XD Sůvák doufám dohrál.
One Piece: bohužel přestávka, Odo ty zmetku, po tom co jsi nám naservíroval minule!!! XD

Další Neverland:
Redemption at Knife's End od Tima Marquitze
Opět jsme vhozeni rovnou do děje, jenže bohužel okamžitě zahlceni několika jmény, které nám absolutně nic neříkají a tohle moc nemám ráda. Jo neplácat se s rozvláčnělými úvody je fajn, ale zase je třeba jednodtlivé postavy postupně představit a nehodit na nás během prvních sedmi vět hned pět jmén. Působí to zmatkovitě, jelikož se nevyznám kdo je kdo, kdo co s kým má, o co komu jde a tak podobně. Tedy nemám to ráda na kraťasech, protože tam není dost prostoru na to všechno vysvětlit a tak.
Nicméně hrdina se mi líbí, je tak trochu antihrdinoský, což může být fajn, sice hledání nějaké dívky která je v nebzpečí je typické fantasy klišé, ale uvidíme.
Líbí se mi že svět téhle povídky je přiměřeně drsný, prostituky, kastrace, zabíjení, otročení, války, takový normální fantasy svět. Rozhodně je tu příjemně rozpracované pozadí, spousta věcí se udála či děje, informace, působí to velmi živě, škoda jen, že to bude kraťas.
Jo, takže opravdu pár nadějných nápadů, sice mě mrzí že to bylo rozjeto tak velkolepě a je z toho jen takové nic, má to potenciál pro něco mnohem většího. Rozhodně bych si ráda o Grylovi a Vai něco přečetla dál.
Hodnocení: 7/10

A Soul in the Hand od Marsheily Rockwell a Jeffreyho J. Mariotta
Začíná to zajímavě, jako sen ve kterém je hlavní hrdina panter. Líbí se mi popisy, nalaďují patřičnoua atmosféru. Máme tady zajímavý příběh a zajímavé postavy, jsem zvědavá co z toho bude. Zatím to plyne moc dobře. Postavy jsou taky na tak krátkou práci dobře rozvinuté, Kord je sympatický hrdina a líbí se mi interakce mezi postavami. Kordův plán je mimochodem geniální, ale bojím se, že jak zákon příběhů káže, asi se ne tak úplně povede. Hm, změna pohledu byla docela náhlá a na takový kraťas možná nesprávně zvolená, nicméně, alespoň už víme kdo je ta druhá důležitá postava. Zatím mě to docela baví, postavy fajn, jejich zájmy a cíle, interakce, pozadí... opět spousta nápadů, které by bylo fajn rozvinout do něčeho většího. Líbí se mi to s těmi zvířecími totemy duší, a schopnostmi kteří lidé mají, napojit se na své zvíře ve snu, nebo mít lepší smysly, je to zajímavé a dobře napsané. Na druhou stranu románek mezi Kordem a Elin mi příjde trochu vynucený. Takže prvně akce a mini-bitva, pak rodinné drama a nakonec Šifra mistra leonarda? Zajímavý mix XD Oho, hořkosladký konec, pěkné...
Hodnocení: 8/10


Sobota (14.11.)

Blood Borne: Cora's Choice 2 od V.M. Black
Pokračování Life Blood, sice to byl děs, ale když už jsem našla pokračování tak uvidím, přece jen to sotva začalo, třeba se to zlepší?
Aha, teď jsem si něco o téhle sérii přečetla, má to být mix Twilightu a 50 odstínu šedi, no to ovšem mluví za vše... k čemu jsem se to zase upsala? XD Ale už mám jedno pozitivum, není to naštěstí zas až tak dlouhé XD XD
Hrdinka se nám probouzí, zjišťuje co a jak, upíři pravděpodobně měli s lidmi nějaké plány, protože jejich sliny je zabíjejí, ale ti kteří přežijí se uzdravují, zajímavé.
Ok, tady se nám konečně prohlubuje svět, autorka nám vysvětluje jak fungují její upíři a nápad se mi líbí, s potřebou krve je to tady sice dost zamotané, ale je to pěkná myšlenka. Plusem je i to, že Cora není upír, ale ani tak úplně člověk, s čímž se dá dobře pracovat.
Postavy, Dorian Thorne mě opravdu začal víc zajímat a právě kvůli němu mě tahle část bavila víc než ta předešlá, i když ta jeho sebelítost by tu být nemusela. Cora opět chrlí jeden superlativ na jeho adresu za druhým, což je samozřejmě na nervylezoucí. Krom toho je na něj naštvaná co jí udělal, ale zároveň je mu vděčná za záchranu a vlastně ho zároveň zbožňuje, takovým vztahům nerozumím a iritují mě.
To ohledně jejich spojení, ok, tohle je prostě něco co kvůli příběhu musí být, protože je to to, co vlastně postavy nutí aby byly spolu, aby po sobě toužily, aby oba při každé volné chvilce byli nadržení a vrhali se po sobě. Což je další věc kterou nemám moc ráda.
Ale i tak je tenhle díl vážně lepší, postavy dostávají větší hloubku, ale stejně ten nápad s léčbou je dost nesmyslný, chování hrdinky taktéž, nápad by ušel, kdyby byl zpracován realističtěji. Koncem to začalo být i sakra napínavý, někdo ji pronásleduje a zdá se, že příběh přece jen bude složitější, nicméně dost klišé a tak + vadí mi to její: takže je tu nějaké nebezpečí a jedině Dorian mě může chránit, takže se k němu musím zase vrátit a normální život asi nebude možný, bože!! Víc už jí ten příběh k němu snad už ani tlačit nemůže.
Hodnocení: 4/10


Neděle (15.11.)

Celý den v práci, zase...
Nicméně dočteno 13 a půl životů kapitána Modrého Medvěda od Waltera Moerse, úžasná kniha, první díl Zamonie, baví mě to, ilustrace jako vždy dokonalé, šílená fantazie, nicméně to nebylo až tak zábavné jako Město snících knih, po většinu času to němělo žádný děj, prostě jen putování sem a tam, takové zápisky, nebo vypravování, až ke konci se objevil nějaký děj, ale celkově vzato moc dobrá kniha a těším se na další Zamonskou.

Co týden vzal a dal (25 + 26)

16. listopadu 2015 v 19:02 | Denisa Kwapulińská |  Co týden dal a vzal

Pondělí (26.10.)

Seek od Clarissy Wild
Anotace vážně zaujala, sice je to o ženský posedlý nějakým chlapem, ale všichni tvrdí že neexistuje a tak je zavřená v blázinci. To by nakonec nemuselo být zas až tak špatný =)
Styl vypravování je opravdu povedený, hodně atmosférický, i když samozřejmě ta obsese no, s tím se hold musí počítat. Líbí se mi střídání času, tedy teď, předtím a tak, víc časových rovin mě baví. Hm, takže to byl nějaký úchylák co ji znásilňoval v blázinci, ale jí se to tak nějak líbilo? Tak kdo on sakra je, navštěvuje ji v noci, je to démon, přelud? V tomhleje to zajímavé, na druhou stranu pořád to nedává smysl. Hrdinka má nějakou blbou minuost, zabila ho, nebo ho viděla umřít? Cokoliv, proto je v blázinci? Ok, nechápu způsob popisu toho jak je celá nažhavená a tak, tohle není dobře napsané. A důvod k tomu proč je do něj zblázněná, proč ho tak moc chce, prostě všechno kolem jejich vztahu je strašně, nevím, působí to uměle. Ale zbytek je docela zajímavý. Pomalu se poodkrývá nějaký seriózní případ, což je zajímavý a rozhodně to není jen o sexu nebo stupidních kecech, na druhou stranu spousta věcí nedává smysl. Ok, hlubší vzpomínky, s její kámoškou, která ji teď nenávidí, nějaký divný týpek ji napíše ať nezvedá telefón a ona ho zvedne, protože co kdyby to byl někdo důležitý, jenže, na mobilu přece vím kdo mi volá tak něčí neznámé číslo zvedat nemusela ne? Trochu nelogické. A její city jsou tak trochu nedůvěryhodné, nevím, ne vždy ji všehno věřím, ani to její rádoby šílenství. Prostě a jednoduše nevím co si o tomhle myslet. Jejich vztah působí jaksi vyumělkovaně, nedává to smysl, logiku, nic.. Má to zajímavý potenciál ale je to nedotáhlé, moc krátké a i když to asi má pokračování prostě ne, moc urychlené, nedovysvětlené, neucelené. A vůbec vztah typu on je dominantní a využívá ji a ona ho přitom miluje a on se ale o ní stará mi nepříjde reálný. Chlap, který ženskou využívá ji nemůže milovat, klidně to může tvrdit, ale láska to není...
Hodnocení: 5,5/10 (rozhodně děj a tajemno je dobře vedeno, prostě jsem chtěla vědět o co šlo i když zbytek za moc nestál)


Úterý (27.10.)

Dokonalost! Nerds assemble!Středa (28.10)

Agenti Shieldu třetí řada 5. díl:
Takže počkat, tohle bude díl o tom co Jemma zažila na té planetě? Tak to sakra ano! Zatím se sžívá se situací, sakra jsem napnutá! Takže po nějaké době čekání se rozhodla zkoumat, přece jen potřebuje vodu, fakt jsem zvědavá, vypadá to tak trochu komorně, úplně jinak než ostatní díly. Asi proto, že tu máme jen jednu postavu. Jemma se pomalu učí jak přežít =) jak si ulovit jídlo, tak trochu si začíná mluvit pro sebe a celé to natáčí na mobil a neustále myslí na Fitze, rozkošný =) Hm někdo ji chytil a zavřel do klece, ha chytře mu tekla XD ale nakonec ji zachránil před čímsi zlým, hm takže prej celá tahle planeta je zlá. No, zní na to že tam strávil už pěkný ten pátek XD Wow tak ten týpek byl americkej astronaut ale jak se tam dostal? A je z roku 2001? Holy shit, hm takže NASA nebo U.S.A. vlastnila monolith a poslali tam tříčlenou výpravu a očividně se něco posralo. Wow emoční, rozhodli se o záchranu, spočítali si kde a kdy se objeví portál, zorganozovali co udělají, ale nevyšlo to, Jemma propadla depersi, sakra oni se do sebe zamilovali? Will a Jemma spolu, pak tam ale přišla ta zlá bouřka, Will střílel na tu osobu nebo co to bylo a ztratil se jí a zrovna v tu chvíli vešel Fitz, doprčič (intense so intense!!), takže tohle všechno mu Jemma vyprávěla, a on jí pomůže a vrátí se pro něj! Will nicméně přežil ale WTF s tím vším, krucinál!


Čtvrtek (29.10)

Manga time!
Bleach 649: Takže sniper se nám snaží dostat z vody, ale je mu to k ničemu protože žádný progres což mu Kyo taky připomene XD Wait wait, co je to za ženskou co se za ním obejvila, teda za Kyorakem?? Jeho zanpakutou nebo žena kterou miloval? Takže to růžový kimono co nosí je od té ženské Ohany? Jasně, je to jeho zanpakutou stylový =) Sniper vypadá naštvaně že si Kyo myslí, že ho může bankaiem zabít, nicméně jeho zanpakutou nevidí, jakpak by taky, takže útočí a Kyo dává finishing move, wow, stylový! Ban! Sniper vypadá death ale Kyo taky zrovna ne při síle, padá a jeho zanpakutou ho chytá. Ha prej kdybych věděl, že budu mít možnost složit hlavu do tvého klínu, možná bych používal bankai častěji XD Bankai si to nenechává líbit, bože jejich vztah je tak rozkošnej XD Takový lehce haštěřivý manželský pár XD Samozřejmě jak jinak, sniper to přežil a prošpikoval Kyoa, jak nečekané. Mě bylo jasné, že tak rychle neskončí, protože Kubo. Sniper se teleportuje v nějaké divné ghost formě a mele cosi o tom, že mu říkal, že bankai nestačí na to aby ho zabil, messenger boha, bože ať už ten boj skončí epickým masakrem snipera a výhrou Kya. Kubo, opovaž se ho zabít!

One Piece 805: Jéé úvodní stránka, začíná nám coverový příběh, jupí, hm a je tu cosi o pošťáckých raccích a novinkách, takže se v těhle úvodnících dozvíme buď něco nového a nebo jak se zprávy o Luffym šíří ve světě, dobrý! Haha Zoro vypadá nasraně na Bunny a její zbraň asi vydavá elektrické šoky, nice! Mink žena mluví o problémech a že se musí dostat do whale forest a že z toho ochránci nebudou nadšeni, Usopp se dožaduje odpovědi ohledně oblečení a co udělala s Nami. Robin dokonalá odpověď: kanibalové XD LOL Usopp: prosím nesnězte mě XD Wow Carrot skáče jak něco, vyletěla pomalu do oblak a rozhlíží se, nice, a vidí kde se bojuje, hmm, takže Carrot a žena se tam vydávají a žena jím ohlašuje, že mají jít tam a tam, že jsou tam mrtvá těla jejich přátel, WTF? Chudáci z toho vypadají šoklí, počkat oni vědí o Strawhat crew, sakra, začíná to být komplikovaný, mají na ně někde počkat, takže asi znala Sanjiho a spol, ale jestli ten bordel bude dělat Luffy tak kašle na slitování. Nicméně to vypadá že se Slamáky sympatizují. Ale Robin a její úvahy mě dostávají XD Chudák Usopp, nicméně krom Usoppa tomu nikdo nevěří, ha Zoro spoléhá na to, že Sanji by to nedovolil, líbí se mi jak velitelsky se chová, podporuje morálku XD Robin načíná Lawovu posádku, doufám, že jim se nic nestalo. Takže Bepovi určitě ne, protože Law má jeho vivre card a ta je Ok a konečně je to potvrzené je z mink tribu, super, mimochodem ty nový ohozy jsou prostě cool XD Bepo se sice narodil na tomhle ostrově ale z nějakého důvodu ho opustil velmi brzo takže si na něj nic nepamatuje, zajímavé. Zatímco se tedy tahle skupina vydává za Bepem, my se vydáváme do Whale forest, kde je Bepo a Luffy haha LOL XD a Bepo se snaží přesvědčit kohosi že Luffyho zná ale hlídač nezná slitování, narušitel je narušitel. Wow oni vážně nemají rádi cizáky (i když se jim asi nedivím) takže Lawova posáska juchúúú po tak dlouhé době!! Bojují s hlídači ale ti jsou fakt silní, proč pořád ty elektro schopnosti? Ale obě přijízdějící mink situaci zachránily a oba minky uklidnily, teda komplikuje se to hezky XD Takže se menuje Wanda, nechtějí s Luffym bojovat takže se má zklidnit, ok o čem je situace jsem nažhavená! Haha Bepo se hádá s Luffym, nelíbí se mu jakou dal Lawovi přezdívku XD ale ostatní jsou nadšení z aliance a nemůžou se kapitána dočkat, sladký XD Law, Zoro a spol dorazili do města a zjišťují jak na tom je, že bylo přepadeno nedávno (známky rychlého opuštění), nějaké divné mučící nástroje (WTF) a známky docela nelidského napadení, co se tam kruci stalo? Takže před pár týdny bylo všechno OK, ale najednou se něco posralo, minkové bojovali mezi sebou nebo za to můžpou kaidovi muži? Protože oni mají přece zvířecí schopnosti a to by odpovídalo že? Mohli by se mezi ně hezky zamíchat a udělat zmatky, moment takže za to může ten Jack? To se mi nelíbí, ale Wanda chce Luffyho a zbytek zavést k ostatním Slamákům, Sanji, Nami, Brook, Momo, Chopper, doufám že už brzy!!! Cože konec, páni tolik zajímavých věcí zase čekat kruci XD

Jen tak mimochodem, pořád ještě čtu Divotání, které absolutně ale absolutně neprobíhá jak by se mi zamlouvalo, aneb autorka mi znechucuje všechny postavy a to i Morfea, kterého jsem měla ze všech postav nejradši, ale tady, bože mám chuť knihu odhodit do kouta nebo ji zapálit nebo prostě cokoliv abych to nemusela číst (proto mi to taky tak trvá), ale fakt díky tvrdohlavosti, že mi to nedovolíš, protože nesnáším nedočtené série! A to jsem téhle sérii dávala šance, haha, jaká jsem to ale naivka, že?


Pátek (30.10.)

Flákando na druhou!! XD


Sobota (31.10.)

Just love this performance!Neděle (1.11.)

Dočteno Divotání od A.G. Howard. Těžké, opravdu těžké zklamání, protože i přes chyby v Šepotání mě to bavilo, ale tohle, to bylo něco co mi vypálilo díru do mé šedé kůry mozkové. Hrůza hrůz, postavy zhlouply a nebavily mě, autorka se snažila o něco, co na mě vůbec nefungovalo a spíš mi některé věci přišly jako špatný sen než abych to brala vážně. Nevadilo mi, že Říše Divů nehrála hlavní roli, o tom to není, jenže autorka nedokázala plně využít potenciálu a čvachtala se v dramatu mezi postavami který byl až k pláči. Znechutila mi i Morfea a to byla postava která mě vážně docela dost bavila. Snad se to v třetím díle zlepší, vážně v to doufám, protože konec opět načnul, že se to může vrátit do starých kolejí a byla bych za to ráda.Pondělí (2.11.)

Čten kraťas The Moth in the Mirror od A.G. Howardové, který by měl pasovat mezi první a druhý díl trilogie Šepotání.
Ok, bleh, opravdu nejsem zvědavá na Morfeovy myšlenky typu, bože ona je tak úžasná a skvělá a divoká, úplně mě mění i když to nechápu a bla bla bla. To k bastardům nesedí, alespoň ne mě, je lepší nevědět co si myslí, protože jsou pak skvěle tajemní a nepředvídatelní, ne odhalit jeho myšlenky plné vzdychání nad Alyssou! Krom toho nechápu proč by někdo tak dokonale nad věcí, jak byl Morfeus prezentován, potřeboval nutně vědět co Alyssa na Zachovi tak děsně vidí. A ten jeho plán jak si ji získat? Bože tomu se musím prostě jen smát. Ale jo, jde tady vidět ten trend zhoršování jeho osobnosti, kterého mi bylo vrchovatě nabídnuto v Divotání.
Takže tu máme Zacha a co se s ním dělo během toho co ho Morfeus držel v zajetí, když ho Alyssa odložila do propasti, jeho myšlenky a jak to mezi ním a Morfeem bylo. Nemůžu říct, že by mě to nějak zvlášť nadchlo.
5/10


Úterý (3.11.)

Započat Popel a Prach od Jarosława Grzędowicze, zatím se mi to moc líbí. Taky jsem potřebovala zase něco vyloženě dospěláckého. Hlavní hrdina mi strašně sedl do noty, líbí se mi jak funguje svět Pomezí, prostě má to originální prvek a zajímavý děj.


Středa (4.11.)

Agenti Shieldu, třetí řada, šestý díl:
Ok Andrew je naštěstí naživu, och May a strachuje se, to se jen tak nevidí =) Andrew pokecá co se stalo, nciméně proč mi na tom pořád něco smrdí? No May je nasraná na Huntera, se nedivím, a Phil ho stahuje z mise. May se na ni přihlásí a yay je zase zpět, teda v těch agentech se to přesová jak škatulata XD Ward má pokec se svým henchmenem je trochu naštvný, že se Shield dostal tak blízko a že mu přived Huntera, nicméně mladík je nebezpečnej a tak pokud hydráckej synek žije henchmen ho má zlikvidovat, no Ward se s ničím nesere. Haha May se vyřítila na Bobbi, trochu se s ni poškudlila a zjistila jak na tom fyzicky je, takže tradá Bobbi se vrací XD May je ale mrška a Phil jede na výlet do Actu XD Bobbi a Hunter mají krátký pokec, takový ty starosti a výčitky, chemie mezi nima je perfektní. Mise, podařilo se mi najít hydráckýho synka (mimochodem Bobbi si skvěle zabojovala) a tak za ním frčí. Šéfové mezitím na výletě, ale ne Actu šéfka měla nějaký hovor něco akutního, tak chtěla Coulsona vyštípat ale ten se nedal XD LOL takže jedou k ní domů? To bude legrace. Hunter otravuje kde může, dává radu Fitzvi že by neměl Willa zachraňovat, když je to konkurence, ale Fitz ho nakonec vyhodí, je hold moc otravnej XD Sky a Mack pečou na Bankse od Actu, zdá se jim moc podezřelej, Hunter samozřejmě nasadil štěněcí kukadla aby ho vzali sebou XD XD May a Bobbi to teda skvěle vyřešily, ach ta mandarínština XD Skye, Hunter a Mack úplně srší ironii a sarkasmem XD Mack a Skye si tak v poklidu sledují pana Bankse a náhle Hunter vyskočí z auta, vytáhne pistoli a uspí ho LOlec XD XD on je praštěnej XD Nakonec skenují jeho krev (ihumans mají spec. markery) a posílají to Jemmě, do toho jedou pryč ( Bankse nechali chrápat v jeho autě, nenápadné jak sviňa) protože dostal nějakou sms, tak čekují to místo. May a Bobbi opět pokec, May podezírá Bobbi z toho že se drží při zemi, ale nedivím se ji, skoro umřela. May nejsi trošku bezcitná? Ohoho ten týpek kde se Struckerovic kluk schoval ho Wardovi předhodil, oba asi hrají na stejnou notu, to by mohla být super spolupráce, mehehe. Skye a její skupina sledují zařízení a s Fiztovým robůtkem (kterého Skye šlohla XD). Banks není podle analýzy Inhumans, tenhle dikobraz podle mě bude zapeklitější, přece jen tahle možnost by byla příliš easy... Ou Actu má skladovací zařízení na Inhumans a no nehezky načapali i Phila, z toho bude další nedorozumění. Actu praktiky jsou... no myslí to dobře, chtějí najít lék aby nikdo o nikoho nepřišel, nikomu neubližoval a ano Phil si z toho vydedukoval to co já, o někoho přišla a nebo si někdo blízky ublížil (pokud to na něj jen nehraje). Jasně manžel jí umřel na rakovinu a ona by si přála aby ho mohla šoupnout ke spánkua čekat až se najde léčba, no jo, svět není černobílý. Haha mě bylo jasný, že si jsou sympatičtí, ty jejich rozhovory o tom dost napovídaly, to jiskření nebylo přehlédnutelné. Aa, Bobi a May našli Struckerovic kluka a jeho mučitele, nice, Bobbi dala Wardovu henchmanovi hezky na budku doslova elektrická zkušenost XD Fuuuuuuuuck!! Takže Andrew, Mayin bejvalej, je Lash, co to kruci, jak, proč, cože??????? Marvele you did it again! Such a fucking plottwist!!!!


Čtvrtek (5.11.)

Manga time
Bleach 650: What the actual fuck? To má jako být ten sniper? Proboha Kubo kam jsi to sakra odbočil? Tohle je dost mimo i na Bleach poměry! Jo Kyo taky bych to tak řekla, taky bych to tak řekla, jak mohl proboha přežít když jsi mu ufikl palici? Sniper mele nějaký kecy o tom, že ho nelze zabít a že ti kdo zhřešili ucítí tíhu deprese nebo beznaděje či co, kecy, prej je nesmrtelný, vyvolený bohy a všechy hříšníky ztrestá. To jsme se teď dostali do parodie na náboženskou tématiku? Sniper nám dští lasery nebo co to kruci je, bože marjá svatá panno! Sakuranosuke? Je Kyoovo příjmení? Nicméně zanpakutou ho přemlouvá aby si odpočal (navěky), opovaž se Kyo, opovaž se!! Cože Nanao ho budí má si vzít její zanpakutou a zapomenout na slib co dal její matce, moment začíná to být zmatený, co je sakra mezi nimi? Sniper se objevil za ní a asi jí dá rekt, nooo... ale Kyo se konečně nasral, na Nanao mu asi nesmí nikdo ani chmátnout XD Zdrhli a mezitím mají pokec, Nanao prý neměla o své matce cosi vědět, ale očividně ví, takže ji kyo chce vrátit Kyokotsu, ten zanpakutou, tu druhou část. O co tu kruciš jde? Kubo ty zmetku!

One Piece 806: Och úvodní příběhová stránka je dokonalá, ano jedná se o zprávy a novinky a jak se to dozvídá zbytek světa. Tady momentálně je Fuschia village, velká oslava na počest Luffyho, Makino a její dítě s kterým si hraje Dadaan, pořád by mě zajímalo čí to dítě je, ach Sabův klobouk... XD ale zpět k aktuálnímu příběhu. Vulkán na ostrově vybuchuje (tedy slon prostě pouští vodu LOL) očividně nic happy, přádná záplava incoming, Kine a Kanju se plazí nahoru tentokrát na kočce XD ale záplava, takže je to asi zase smete, chudáci XD Luffy putuje na krokoušovi s Wandou a Carrot, vysvětluje mu jak to na ostrově funguej, páni mají to chytře vymyšlený s tou vodou a tak, hm Bepo nemůže les opustit protože ho hlídají. Carrot žužlá Luffyho ucho, kawaiii XD Zbytek Slamáků se naštěstí přemístil vysoko, Usopp zase vyklepaný XD ach Usopp spatřil Luffyho a Wandu a myslí si, že ho chtějí sežrat LOL XD To zas bude prdel XD Wanda má nějaké špatné vzpomínky, o co tam šlo fakt ale? Jack po nich něco chtěl? A mučil je přitom? Počkat, takže už není naživu, protože se pokoušel osvobodit Doffyho ale neuspěl, potopil dvě lodi ale zabili ho? Takže neuspěl ale stejně je asi pořád naživu, přece jen byl dost bláhový no XD ale Oda je zmetek, dát to sem jen tak zprostředkovaně, ten jeho útok chci vidět!! Law zbytek Slamáků přemístil k Luffymu a Wandě, popadali doslova z nebe XD Usopp zase mele kraviny, cože cosi o Zorovi a ohni, hele hele Usoppe, neforeshadowuj ok? XD Jsou tu hlídači a Wanda je přesvědčuje, že jim ničím nehrozí, mají otevřít bránu aby mohli jít dál, zajímavé! Konečně Nami a Chopper, a dozvídají se že dorazili na ostrov. Nami chrápe na obří ovci, Chopper je oblečený jako král WTF? Ale oba vypadají nadšeně a zdravě, nicméně kde je Sanji (a Brook)? WOW tahle vesnice je ještě hezčí než to město, nebo spíš úkryt, Odo ty válíš! Hm, všichni je vítají a mají z nich radost. Proč, co Luffy udělal? Law nevypadá že by jim to baštil. Takže oni zas až tak moc nenávidí lidi, pro ně jsou něco jako míň minkmeni, bez chlupů XD Nami vypadá že má hodně přátel a sakra nakousli Sanjiho a Moma a Nami se rozbrečela, ale ku*va ne! Sakra Odo, ani jsi jí to nenechal dopovědět, co se mu stalo? Co???? Uááááá!!!

Dočten Popel a Prach od Jarosława Grzędowicze. Tak to kolem a kolem vůbec špatné nebylo, až ke konci mi to přišlo trochu moc uspěchané, což je škoda, protože jinak byl námět super. Nevadilo by mi, kdyby se autor víc soustředil na svět Pomezí a tak.


Pátek (6.11.)

Započato 13 a půl života Kapitána Modrého Medvěda od Moerse, první kniha o Zamonii a zatím fakt bájo. Už jsem četla Město snících knih a to bylo vynikající. Tohle je víc takové dobrodružné a opět, skvělé ilustrace, humor a šílená fantazie které nejsou kladeny žádné meze.


Sobota (7.11.)

Celý den v práci, Vivat!


Neděle (8.11.)

Kawaiiii!!


Popel a prach

11. listopadu 2015 v 16:32 | Denisa Kwapulińská |  Books in my thoughts/Knihy v mých myšlenkách

Původní název: Popiół i kurz
Autor: Jarosław Grzędowicz
Překladatel: Robert Pilch
Série:
Počet stránek: 270
Datum vydání: 2010 v ČR (2006 v Polsku)
Nakladatelství: Triton (edice Trifid)
Typ: Pevná vazba
Žánr: fantasy, nadpřirozeno, tajemno, krimi


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Tak zaprve mě upoutala obálka, která vypadá opravdu moc dobře a zadruhé, rozšiřuju si obzory co se polských autorů týče.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Tajný řád

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Převážet

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Je to divné když je hlavním hrdinou, podle svých slov, starej chlap, ale já se ztotožňuju s většinou jeho světových názorů? Prostě mi byl velmi sympatický a určitě bychom si měli co říct. Nechtěla bych být náboženským fanatikem, ne, vážně, neumím si představit takový život.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Hlavní charakter je fajnový, sympatický a přitom docela obyčejný, prostě se mi líbil. Děj opravdu upoutá a zaujme, hlavně stylem, který je tak akorát.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Poslední čtvrtina knihy mi přišla trošku horem pádem, stalo se toho strašně moc najednou a hrozně rychle se to vysvětlovalo, prostě trošku mišmaš.

Hodnocení: 8/10
Hodnocení obálky: 5/5


Anotace: Polapení

11. listopadu 2015 v 9:20 | Denisa Kwapulińská |  Polapení

Původní název: Ensnared
Série: Šepotání, 3/3?
Autor: A.G. Howard
Žánr: young-adult, fantasy, romantika
Dostupnost: 12+

Poté co Alyssa přežila bitvu na plesu konečně přijala své šílenství a získala tak novou perspektivu. Je odhodlána zachránit nejen oba světy ale i lidi a podsvětníky které miluje. I když to bude znamenat, že bude muset čelit Červené Královně, její vůli i nástrahám. Jenže králíčí díra je zavřená a jediná cesta do Říše Divů je skrz zrcadla do světa Kdekolivjinde, který je plný zmutovaných a odvržených podsvětníků. Podaří se jí nakonec najít své šťastně až do smrti?

Šepotání

10. listopadu 2015 v 15:49 | Denisa Kwapulińská |  Knižní

Původní název: Splintered
Autor: A.G. Howardová
Překladatel: Magdaléna Stárková
Série: Šepotání, 1/3?
Počet stránek: 413
Datum vydání: 2015 v ČR (2013 v U.S.A.)
Nakladatelství: CooBoo
Typ: Pevná vazba
Žánr: fantasy, young-adult, romantika


Alyssa Gardnerová rozhodně není obyčejná dívka. Slyší šepotání hmyzu a rostlin, a aby toho nebylo málo její matka je zavřená v blázinci a hrozí, že se tam dříve či později také dostane. Nicméně se snaží nějak přežívat, především za podpory sousedovic Zacha s kterým se zná odmalička a je do něj tajně zamilovaná. Postupně ale zjišťuje, že přece jen možná není šílená a že Říše Divů existuje, proto se rozhodne putovat králičí dírou a dokázat že její matka není blázen. To by tu ale nesměl být Morfeus, který s ní má poněkud jiné plány.

Alenka v Říši Divů patřila v mém dětství mezi jedny z mých neoblíbenějších příběhů a vlastně pořád patří, viděla jsem tolik různých zpracování a všechny si je oblíbila, takže jsem se těšila i na tuhle sérii. Nemůžu sice říct, že by má vysoká očekávání byla splněna, ale celkově vzato nebylo Šepotání na svůj žánr vůbec špatné.

Autorčin styl byl rozhodně fajn a dost čtivý, do knihy jsem se dokázala i přes počáteční rozpaky velmi rychle začíst, a i přes nějaká ta zaškobrtnutí jsem si ji víceméně užívala. Je pravda, že někdy některé věty zněly dost kostrbatě a nesouvisle, ale předpokládám, že tohle je problém překladu a ne autorky samotné. Co se mi asi líbilo nejvíc byla schopnost vložit do Lewisovy ikonické Říše Divů vlastní nápady a udělat z ní vlastně něco úplně jiného. A to chce potlesk, ne vždy se mi sice všechny nápady líbily, hold Alenka má v mém srdci hodně velké místo, ale některé mě bavily a svou originalitou, hravostí a šíleností mě prostě nadchly. Nepůsobilo to jako prznění něčího díla, ale spíš jako pocta a tak to má být.

Ohledně postav, tady jsem občas měla lehčí problémy. Charaktery jsou rozhodně zajímavé, pokaždé když má nějaká postava problémy se šílenství je tu záruka že to bude zajímavé, protože šílenství vždycky všechno patřičně okoření pokud je zvládnuto dobře, a ani tady to nebylo vyloženě špatné, jenže... Pokud se na postavy zaměřím jednotlivě není pro mě lehké je nějak výrazně popsat, jejich síla tady totiž skví v interakci s ostatními. Alyssa je dobrá vypravěčka, ale opět jsem měla problémy s popisy (ano jsem na ně alergická a pokud jich je moc vidím rudě, obzvlášť když se týkají slintání nad chlapci), a ano, nechápala jsem její zaujatost Morfeem. Chápu, že byl asi sexy, tajemný a tak podobně, měla s ním společnost minulost a spojovalo jí s ním její temné já, ale ani to nevysvětluje proč by do něj měla být až tak moc zblázněná, když odjakživa touží po Zachovi. Prostě to působí vynuceně a já vynucenosti vážně nemám ráda, naštěstí, se tahle kniha na to až tak moc nesoustředí, spíš až ke konci, takže jsem byla schopna se přes to jakž takž přenést, i když jsem se za to občas tloukla do hlavy. Hold young-adult, co si budeme nalhávat, v tomhle žánru to ani jinak nejde. Takže po konečném součtu mi Alyssa zas až tak vyjímečná nepřišla a nedokázala jsem se s ní příliš sžít. Zach je podobný případ, možná o něco horší, protože z něj nevychází jediný originální prvek. Typický dokonalý kluk s nějakou tou smutnou minulostí, který ale hrdinku miluje a udělal by pro ní první poslední a samozřejmě musí bojovat proti svému sokovi. Ten je na první pohled bastard/zkažený/nebo mu jde jen o to hrdinku využívat a nebo ji prostě nemůže nabídnout šťastný život, zkrátka něco co tu bylo milionkrát. Takže rozhodně nic co by mě nějak zvlášť upoutalo či dokonce nadchlo. Jedinou pořádnou postavou je pak asi jen Morfeus, působí jako onen bastard, je tajuplný, nepředvídatelný, má spoustu tajemství a očividně není takový jak se na první pohled zdá. Přesně tenhle typ charakterů je moje krevní skupina, takže jsem si ho okamžitě oblíbila, i když samozřejmě nepatří k vrcholu tohohle typu postav (kdepak na Lokiho tenhle můří floutek nemá ani zdaleka XD). Jak už jsem se ale zmiňovala, jakmile jsou tihle tři pohromadě, okamžitě to nabírá jiný rozměr a to mě bavilo. Vzájemné pošťuchování mezi Zachem a Morfeem, provokování, hlášky a i ta Alyssina nerozhodnost se dala snést, tedy do té doby než je Zach odklizen z pole a je dán prostor vztahu AlyssaxMorfeus, který mi byl dost otravný.

Začátek téhle knihy je poněkud pozvolnější, ale zaujme mnoha otázkami. Proč Alyssa slyší rostliny a brouky? Proč je její matka zavřená v blázinci? Co mají společného s Říši Divů a tak podobně, což udrží vaši pozornost a rozhodně chcete číst dál abyste se dozvěděli jak to tedy všechno je. Tajuplnost v téhle knize je dávkována přesně na míru, není to přehnané, žádné zybtečné napínání, ale není ji ani příliš málo, pro mě to bylo tak akorát. A jak člověk postupuje dál, je o čím dál tím zamotanější a zjišťujeme, že je všechno mnohem složitější a příběh má nějakou tu hloubku. S čímž samozřejmě roste i počet otázek. Na druhou stranu to místy bylo možná až moc zamotané a ne vždy se v tom dalo vyznat, občas jsem měla problémy pochopit co se vlastně děje a proč se to děje, někdy jsem nechápala příčiny a důsledky, jakoby tomu občas chyběl řád (i když Lewisova Alenka toho řádu tak moc nemá XD), ale nebylo to zas až v takovém množství aby mi to požitek vyloženě znechutilo.

Závěrem, začátek série který zaujme, který je občas správně šílený a crazy, a který i přes nějaké ty chybičky patří k tomu lepšímu co může young-adult nabídnout. Nebylo to sice nic co by mi vyrazilo dech, ale bavilo mě to a to se počítá.

Hodnocení: 7,5/10
Hodnocení obálky: 5/5

Říjen 2015

10. listopadu 2015 v 11:00 | Denisa Kwapulińská |  Knižní ohlédnutí

No, opět jsem sklouzla k nižšímu počtu, ale to bylo kvůli Library of Souls a pitomému Divotání, které jsem protáhla až do listopadu.

Eliška Přemyslovna - Jaroslava Černá
Podivné město - Ransom Riggs
Dračice - Jan Hlávka a Jana Vybíralová
Library of Souls - Ransom Riggs
Šepotání - A.G. Howard

Počet přečtených knih: 5
Počet přečtených stránek: 1864Nejhorší kniha měsíce: Library of Souls
Po druhém díle, který mě místy bavil a říkala jsem si u něj, že by tahle série přece jen mohla skončit dobře, to bylo jako kopnutí do tváře. Hromada nesmyslností a děr, otravné postavy až běda a nezlepšilo se to ani několika nápady, které mě bavily. Prostě tahle série byla hodně amatérská, nedodělaná, špatné odvedená i přes nápad, ale nápad k dobré knize nestačí. A ten konec, to byla prostě hrůza hrůz, vážně.

Nejlepší kniha měsíce: Dračice
Zase budu sršet chválou, ale svět, postavy, chemie mezi ústřední dvojicí, humor, prostě a jednoduše: všechno je dokonalost. Takhle se píšou knihy pane Ransome! V koutku duše čekám na pokračování XDNejvětší zklamání měsíce: Library of souls
Nic jiného k tomu prostě ani nejde napsat.

Největší překvapení měsíce: Šepotání
Tahle knížka mě bavila, sice měla své chyby (hold young-adult), ale svět Říše divů mě pohltil a užívala jsem si ho. Morfeus byl správňáckej bastard, nástin děje do budoucna zněl zajímavě i když ke konci to bylo hodně zamotané, prostě série která měla potenciál.

Co týden vzal a dal (23 + 24)

1. listopadu 2015 v 10:15 | Denisa Kwapulińská |  Co týden dal a vzal
Další dvojdíl, protože mí odešel net a nestihla jsem ten týden už zveřejnit, tak to opět dávám dohromady...

Pondělí (12.10.)

Dočtena Eliška Přemyslovna od Jaroslavy Černé, vlastně to nakonec nebylo vůbec špatné. Zpočátku mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ale pak už to šlo docela samo. A hlavně mě strašně dojal ten konec, prostě chudák Eliška a chudák Karel IV. Dost mě to teď láká si přečíst jeho vlastnoruční životopis jen nevím kde ho sehnat v čitelné formě.


Úterý (13.10.)

Beauty Touched the Beast od Skye Warren
Páni, alespoň že je tu ta anotace, která sumíruje o čem je děj, protože tak vím, že to bude shitka jak něco a nebudu od toho nic očekávat XD Posuďte sami: Erin chodí uklízet dům pana Morrise dvakrát týdně, přičemž se snaží vážit každého momentu, který s tímhle bývalým vojákem může strávit. Naopak Morris ví, že je děsivý nejen zevnějšku ale skrývá nehezké věci i uvnitř a prostě není pro tuhle sexy uklizečku dost dobrý, když ale jednoho dne Erin načapá Blakea jak se sám uspokojuje a sténá při tom její jméno všechny zábrany jsou odhozeny... WTF? Tohle mi fakt hlava nebere, protože lidi tohle čtou a ještě se jim to líbí? Stupidnější námět na erotickou romanci jsem snad ještě neslyšela XD Alespoň se nad tím budu moct zasmát XD I když vzhledem k tomu, že tohle je velké míře výplod amerických ,,spisovatelek,, tak se tomu vážně nedivím.. Ach Ameriko, zlatá Ameriko, nedejbože ať klesnem na tvou úroveň, to bych se asi musela odstřelit... (a ani se nedivím, že tohle ty ,,spisovatelky,, vydávají na vlastní náklady, normální vydavatelství by jim to nevydalo, to příjde až po tom co nasbírají tak velká shlédnutí, likeu a mají prodeje, že by od vykladatelství bylo hloupé to nezaštítit, bussiness je občas zlo...).
No, alespoň to začíná pěkně rychle a nezdržuje se to nějakými pitomostmi, prostě si hrdinka nakráčí do jeho domu a přistihne ho, nicméně místo toho aby z tama vypadla, což by podle mě byla normální reakce, tak zůstane a perverzácky ho pozoruje (to jako fakt?) a celá se z toho vzruší, ale pak ji přistihne on, takže raději vycouvá a nadává si jaká je blbka, ano děvče očividně tě rodiče neučili klepat na dveře. Nechápu jak se v něčím domě, i když tam dělá uklizečku, může opovážit jen tak procházet jako kdyby jí to tam patřilo. A vůbec celá ta idea je dost uhozená, ona si prostě dál v tom domě zůstane a hodlá se věnovat uklízení, reál je tomu fakt hodně daleko, asi nikdy neslyšela o tom čeho všeho je nadrženej chlap schopnej i když tvrdí, že pro něj není dost dobrá. Haha... Ale forma je dobrá, líbí se mi styl psaní, rozhodně to není jako od někoho komu odstranili půlku mozku XD Ale stejně je to tak směšně naivní a nereálný XD Dále je tu fajn, že se mění úhel pohledu, to mám prostě ráda a jsem na to zatížená, takže malinkaté plus. No, nějaký potenciál by to mělo, bývalý voják co má jizvy na duši, byla by to super sladkobolná romance, ale je to prostě hrozně urychlený, ani nedokážu k charakterům přirůst. Fajn no, stačí krátký rozhovor: omlouvám že jsem tě tehdy viděla a uhm, to jsi sténal moje jméno? doufám že nemáš pocit že bych tě tím do něčeho nutil?! uhm, ne, vlastně bych se tomu ani nebránila... OK, tak pojď do ložnice... WTF? No jasně, sex je jako vždy úžasný, jako vždy je to super zkušený týpek co má takové zkušenosti, že by mu to všichni záviděli a do toho je chudáček zakomplexovaný, but who cares? Hm, ale na druhou stranu žena uspokojuje muže ze své vlastní iniciativy, to se nestává často (další malinkaté plus). Nevím, hold jsem staromódní typ, vyžaduju nějaké to chození na večeře, do kina, prostě aby spolu pár něco zažil aby mohl tvrdit, že se milují, nějaká ta nadrženost a sex mě o opravdových citech teda vážně nepřesvědčují. Jednoduše nulová chemie a naivnost a nereálnost, díkybohu že tam byla ta anotace a připravila mě XD Proč mám vždycky naděje, že by to mohlo být dobrý?
Hodnocení: 4/10 (za ten čtivý styl a zmíněná pluska)


Středa (14.10.)

Flákačka!!! XD


Čtvrtek (15.10.)

Započala jsem s Dračicí od Jana Hlávky a Jany Vybíralové a už od prvního okamžiku jsem si neskutečně oblíbila obě hlavní postavy, chemie mezi nimi je neskutečná. Kdyby to takhle bylo ve všech těch romantických blbostech tak bych to žrala XD


Pátek (16.10.)

Tak tedy Dračice přečtena. Naprosto předčila všechna má očekávání. Postavy jsou ztvárněné naprosto dokonale, že jim úplně všechno uvěříte a svým myšlením, chováním, pocity působí neskonale živě. Kelemův vývoj charakteru je na hvězdičku, stejně jako jeho progres v magii, nepůsobila to na mě vůbec násilně a to je co říct. Svět ve kterém se to odehrává je bezvadný a na nic si nehraje (intriky a politikaření jsou denním chlebem všech mocichtivých) a pak je tu samozřejmě ten morbidní/černý humor. Upřímně jsem se při mnohé interakci mezi Kelemem a jeho nastávající tolik nasmála, že mi to vystačí na pěkně dlouho a přitom to není primárně humorná knížka. Jediným mínusem je to, že je tahle kniha tak nezdárně krátká a to jakože moc. Klidně natáhnout na 500 stran nebo na sérii, prohloubit postavy, objasnit pozadí, rozšířít svět a byla bych nadmíru spokojená a určitě bych dala deset z deseti, protože tohle má nezměrný potenciál.
Hodnocení: 9/10 (moc krátké, chci víc, je to jako droga XD)


Sobota (17.10.)

Agents of Shield 3. řada, třetí díl:
Ou, Lincolna honí černá jednotka, chudák, normální život je asi v troskách... Simmonsová je taky chudák, celý organismus má rozhozený a strašně ji vadí jakýkoliv nepatrný hluk (zvonění mobilu, hučení větračky, cokoliv). Naštěstí shielďáci ví o tom, že ČJ jde po Lincolnovi takže mají v plánu pomoct, ale prvně ho budou muset přesvědčit aby se nechal. Mehehe, Hunter a May si klestí cestu k Hydře a vypadá to na hodně stylovou cestu. A sakra Lincolnova fotka zírá ze všech televizních obrazpvek, je na něj vyhlášené pátrání, to je mega průser. Jemma si opravdu nemůže zvyknout a to tam byla jak dlouho pár měsíců? Obávám se, že tohle bude dělat velké problémy. Ale ne Lincoln se šel ukrýt ke kámošovi, ale ten ho zaprodal, pfft, to bylo tak očekávané, nemohli jste vymyslet něco lepšího? Aha, hm, byl z Lincolna tak vystresovanej že z toho dostal infarkt a Linovi se ho nepodařilo oživit, to jednoho moc nepotěší. Aww, Fitz má krásný hovor s Bobbi, radí se s ní jak na Jemmu (protože ta nebyla nadšena ze svý laborky jak by od ní člověk očekával a když není nadšena ze svý laborky je to hodně vážný!), takže na její radu jd Fitz vymyslet nějaké nečekané překvapení. Těším se! Coulson má opět dýchánek s velitelkou ČJ, tohle začíná vypadat hodně zajímavě. Mezitím Hunter bojuje aby se dobojoval do Hydry, celý chudák domlácený a May si během toho vzadu zvládla nakopat pár zadků, hold May no XD ale Hunter boduje, toho týpka odkrágloval, což asi není jeho styl podle toho nevěřícnýho výrazu. Hold cesta k pohlavárům hydry je dlážděna mrtvolami (jen tak mimochodem, zakrvácený Hunter vypadal hodně sexy XD). Opět Coulson, velitelka ČJ se s ním nechce za žádnou cenu domluvit (he líbí se mi jak moc jsou si podobní XD to nebude náhoda), jenže je tu problém. V jejich hledáčku není jen Lin ale i Sky, takže co Phil udělá, jednoduše jim Lina předhodí, což Sky teda nenadchlo, takže ho nechala utéct, jenže se tím sama vystavila nebezpečí. Phil dává novou nabídku, takže je všechno urovnaný, ale co jim slíbil, tak cenného, že to vzala? Aww Fitz vzal Jemmu na večeři a aby ji nic nevyrušovalo zamluvil celou restauraci takže jsou tam sami, to je tak rozkošný. Fitzi ty medvídku jeden kulišácký XD Ale ne na Jemmu je to asi moc tak se chuděra rozplakala a on se k ni galantně přitulil, bože já z těch dvou taju, oni jsou tak rozkošní! Aha takže Coulson ACTU nabídl spolupráci a Mack cosi Sky neřekl? Ale co? O co tu ksakru jde proboha??? Jáj Hunter se dostal k tomu typasovi co je Wardova pravá ruka, to bylo sakra rychlý, doufám, že je neodhalí, to by nebylo dobrý. Moment, moment Bobbi nachytá Jemmu jak v laborce ochmatává ty šutry co zbyly z monumentu, takže nakonec prozradí že se musí nutně vrátit zpět, ale proč? Jaký by k tomu měla důvod? Chápu že tam byla dlouho, před něčím tam zdrhala a všechno jí to tak trochu zmátlo, ale proč by se potřebovala vrátit? Určitě ne jen proto, že si musí zase zvykat na staré prostředí, doufám, že se s ní něco nestalo, nějaká proměna nebo tak něco. Hrozně moc otázek zase, Bože, ale jako Fitz skoro zešílel aby ji dostal zpět a ona chce zpátky? To musí být sakra akutní! Marvele já tě zabiju! XDNeděle (18.10.)

Manga time!
Bleach 647: Kyoraku patetický utíká a mele patetické sračky, bože můj, zdrhá zdrhá a sniper mu vzdává hold za to, že je neuvěřitelný, že ještě s takovými zraněními může běžet, a co jako? Z toho mám padnout na zadek? Nemůžeš se Kubo pustit do nějakého pořádného fightu? A to jsem si myslela, že mě tenhle boj bude bavit, haha... Hm sniper se teleportuje? Kyoraku zkouší meče posílit kidó, no tak to páni, to by ještě mohlo být zajímavý, naštěstí umí být badass =) Mezitím je skupinka v čele s Hirakem překvapena Quincy Thorem, to si jako fakt mysleli, že se do Bachovy pevnosti dostanou jen tak? Haha naivky. Hm tak nic, Kyoraku pořád prohrává ale naštěstí má eso v rukávu (jak jinak, souboje v Bleachi už ani jiné nebývají: začíná boj, záporák vyhrává, pak ale klaďas zasadí něco co vypadá jako finální úder, jenže záporák se zase vzpamatuje a klaďase drtí, takže klaďas musí vytánout fakt esovité eso z rukávu), nicméně Kyo doufá, že jsou všichni dostatečně daleko. Proč? Je to nějaká technika co funguje ve velkém prostoru? Nebo je tak ničivá? Doufám, že ho to nezabije (suicide v názvu kapitoly mě teda netěší), ale jasně, je to Bankai, konečně sakra konečně! Celý Bleach čekáme na jeho Bankai LOL XD Moment moment! Ta poslední stránka vypadá lehce děsivě, ty stíny a tak, tohle asi bude hustý no. Tak jo, nakonec se těším, ale jen kvůli Kyorakovi, protože umí být cool XD Jinak sniper v tý svý podobě vypadá fakt příšerně, Kubo se asi zase zhulil, že ho napadlo něco takového, jelikož ujetější podoby záporáků nemá ani Oda a to je co říct, protože on si v divnostech fakt libuje XD
One Piece: Bohužel přestávka, ale o to víc se těším na příští týden!!!


Pondělí (19.10.)

Začala jsem číst Šepotání od A.G. Howardové, rozhodně to zatím není špatný, líbí se mi cover i fakt, že je písmo zelený (a já zelenou miluju), uvidím jak se autorka popere s jedním z mých nejoblíbenějších příběhů.


Úterý (20.10.)

Flourish: The Story of Anne Fontaine od Sarah M. Cradit
Máme tu bohatou rodinu, jejímž jediným pozůstalým následníkem byl Nicolas, protože jeho rodiče a čtyři sestry zemřely při automobilové nehodě, ale nedávno se obejvila žena, která tvrdila, že je jeho sestra ale ztratila paměť, očividně to zafungovalo, nicméně otravování ve stylu že kdosi má něco s jeho sestrou, je příbuzný atd. nepřestalo a proto se Nicolas rozhodl že si s těmihle lháři tak trochu pohraje, no o co že se to obrátí proti němu =) A pak tu máme Annu, která je Deshanelovým levobočkem (tedy nevlastní sestra Nicolase), její matka nedávno umřela a dala ji nějaké našetřené peníze aby si trochu užila života, no a tak se rozhodla vydat za rodinou Deshanelových, protože vždycky chtěla rodinu a za druhé potřebuje zjistit jestli oplývá zvláštními schopnostmi kvůli téhle větvi rodiny. Prostě zajímavý.
Rozhodně se mi ale líbí změna úhlů pohledu, na tohle jsem zatížená. Škoda ale je, že je to tak krátké, protože postavy nedostanou moc prostoru. Taky se mi zamlouvá jazyk a forma, které jsou na úrovni, zatím prostě docela dobré a zajímavé.
Ok, tohle je trochu mimo, nevěřím, že v U.S.A. její rodina byla tak chudá, že by neměla co jíst a byla tak podviživená, zaprvé museli dostávat nějaké příspěvky a za druhé oba sourozenci přece mohli pracovat ne, a jejich matka taky, takže nerozumím tomu jak se mohli dostat do tak žebrácké situace. Tedy pokud nepatřili mezi nejnižší spodinu nebo ke ghetu, ale zase nevěřila bych že by byli až tak moc chudí. To je prostě blbost, v jiné zemi bych tomu věřila (Indie, Čína, Mexiko...), ale tady fakt ne. OK Nicolas se s ní setkává v baru, ale neřekne jí kdo je, ožere jí aby z ní vytáhl pravdu, ale stejně ji nic nevěří a pak se jí zničehonic nadrženě snaží odtáhnout do postele? WTF? Uf, naštěstí ji zavezl k rodinnému domu, takže začali a skončili jen u muchlování, nicméně Anna zjistí že si z ní dělal prču a naštve se, takový mini berserk mód, začne ovládat rostliny, málem Nicolase zabije, ale on vypadá jen lehce vyveden z míry, nebo přesněji jeho pocitům moc nevěřím, nepříjdou mi dostatečně reálně rozepsané. Ok, Nick ji pořád nevěří ale pak spolu mají krátký rozhovor a najednou OK, jsi moje nevlastní sestra no, musíme toho spoustu zařídit, ale ale pardon, předtím ji nevěřil ani noc mezi očima a najednou je se vším v pohodě, takhle rychle nikdo názory nemění. Dobře, Deshanelovu rodonu nechápu, jejich pravidla jsou ujetá, příliš složitá a nezapamatovatelná, tedy pro tuhle malou jednohubku, nicméně mě to zaujalo a určitě bych si chtěla přečíst pár dílů téhle série, protože to má potenciál.
Hodnocení: 6/10


Středa (21.10.)

Agents of shield, třetí řada 4. díl
Oh fuck that escalated quickly, máme tu Alishu, tu která může dělat klony sama sebe, ta ze skupiny Inhumans kolem Skyiny matky, a přišla na pokec s dalšími Inhumans, jenže je napadl ten dikobraz, a všechny je vyzabíjel? Nicmén to byla jen jedna její kopie kterou měl v područí Coulson a zbytek týmu jim jde na pomoc (Sky a Mack). Je tady aby nás zabil a nemůžete ho zastavit, fuck Alisho, co sakra víš?? Aha, oni chtěli ty dva rekrutovat, ale objevil se ten dikobraz. Tohle je špatný. Jááj Mack a Sky se derou někam do sklepa? a Fitz s Bobbi ohledávají místo činu. Hm Bobbi nenápadně vyzvídá jestli mu Jemma něco neříkala, jasně protože ví, že se chce vrátit na tu planetu! Hahha Mac a Sky si tak jdou, nesví, pak za dveřmi uslyší nějaký hluk tak to otevřou a tam Actu XD Všichni na sebe řvou: nestřílejte, odložte zbraně XD LOL Naštěstí tam pak vstoupila velitelka ČJ, hm Mack ani Skye nejsou nadšeni takže se je Phil snaží udobřit (já nevím ale oba mi fakt připadají tak podobní XD) Takže mají tak trochu pohovor o problémech v komunikaci a vzájemném zatajování, hold přísně tajné XD Ward a Hydra, jeho henchman mu představuje dárek od nováčka (což je Hunter) a jsou jím tak trochu nadšeni, pak ho Wardík vysílá na personální misi, Take Shield down, ten bastardík XD Aha takže Hunter se té mise bude účastnit taky, ale ví o ní prd na což ho May upozornila, hold se jí nelíbí, že to může směřovat k trvalému odstranění Huntera a nebo zabití nevinných lidí, ale Hunter si říct nenechá. Chudák Alisha vypadá dost zasaženě a dozvídáme se, že ten dikobraz je Inhumans. A e-mail který zabítí Inhumans dostali byl trakovací virus, hezky to má vymyšelný, moc hezky a samozřejmě Phil chce aby se o tom podělili s Actu, protože kdyby o tom virusu měli taky nějaké info, mohlo by to pomoct. Jenže ani Sky ani Boobi tím nejsou nadšené... Mezitím Mayin manžel vyzpovídá Jemmu, ta sice tvrdí, že jídlo je jiné než si ho v osamění představovala ale jinak se cití fajn což ji doktůrek moc nežere takže začne vykládat o lidech co nějakým zázrakem něco přežili, a že je k tomu vedla víra nebo někdo koho chtěli znovu vidět, oj ty kulišáku XD Což Jemma přiznala, on ji řekl něco o tom, že všechno už skončilo, že už je doma takže na to myslet nemusí ale ona řekla že konec není, ona něco plánuje!!! Doktůrek má pokec s Coulsonem a taky na něj zkouší psychologický triky XD no ale zarazila ho May. WTF, kde ta se tam bere? Má pokec s Philem o Huntereovi a jeho šíleném plánu, potřebují backup, ale moment May se svěřuje proč se s doktůrkem rozvedli, ona si myslí že je to její vina? Sweet!... Bobbi a Fitz v laborce, Bobbi zjišťuje, že ty vlasy toho dikobraza se rozkládají divné, a jáj Fitz narazil na složku Jemmy s daty ohledně monolitu a právě v tu chvíli tam vešla, vyrvala mu to a lehce naštvaně odkráčela pryč. Serious shit really, ale ne Fitz má zase ten svůj štěněcí pohled to prostě nejde!! Doktůrek a May mají nepříjemný hovor ou ou ale jejích vztah se mi líbí a chci aby ho rozváděli. Hm Sky má info o virusu, všichni mrtví Inhumans ho dostali a co víc, ví kdo ho poslal, nějaký ajťák. Takže samozřejmě pořádají akce, najít ajťáka a zjistit co je zač. Našli jeho doupě a Actu jím sekunduje, nice, hm ajťák se proměnil ale vypadá tím dost zděšeně a co to s ním kruci je? Vyslíchají ho, takže on má alergii nebo spíš vyrážku z jiných Inhumans? LOL, a wow chtěl jim zdrhnout ale Coulson ho stylově chytil novou ručkou pod krkem, badasss!! Tenhleten týpek je nějaký cvok, spolupracuje s Lashem (dikobraz), ale tomu prej kdosi to zabíjení našeptává zhůry, WTF? Prej to taky nedělá moc rád, prej se Lash snaží dělat správnou věc? Tohle se mi nelíbí, kdo mu dává ty rozkazy? Kree? Actu si ho odváží ale Mack a Skye jedou s nimi, radši, to je mi nadšení XD Bobbi má krásný pokec s Jemmou, která se ji chtěla omluvit za to vyjetí. Ach, Bobbi ji řekla že by se s tím svým plánem měla svěřit Fitzovi, jo, to teda musí! Ojoj, Bbbi má předtuchu že je hunter ve sračkách, sakra! A kruci dikobraz jim skočil do dodávky ve které převážejí ajťáka a je tam i Mack a Skye, pranice v jedoucím autě? Hell yeah! No tak nakonec moc ne no, dikobraz po havarování odtáhl ajťáka a udělal mu díru do břicha, nicméně Skye uviděla že mění do člověka, zajímavé a svěřila se s tím Mackovi. Skye má samozřejmě nějaká podezření, protože to fakt může být kdokoliv, naprosto... oh my fuck Coulson a spol jedou na zátah za Wardem! Hunter tam dorazil a začala přestřelka, OMG! a May přišla v pravý čas aby Hunterovi zachránila prdelku XD Oh Warde ty kreténe, hodí k May mobil s živým vysíláním jejího mažela a chce jí ho zabít před očima, to je ale šmejd XD Kruci Ward nakonec unikl tak tak ale Hunter ho alespoň zranil, sakra to je ale horská jízda!! Wait takže oni Andrewa zabili nebo se něco stalo? Kruci nenapínej Marvele! Fitz přileze za Jemmou a hned zkraje se jí ptá proč chce vybudovat portál, ona je šoklá ale Fitz samozřejmě z těch nákresů a vypočtů pochopil co chce udělat a tak mu Jemma řekne, že se musí vrátit a že potřebuje jeho pomoc protože se tam s ní něco stalo, něco se změnilo a že mu teda řekne celou pravdu, dafuck!!!!!!!!!! já to nevydržím!!!! XDČtvrtek (22.10.)

Šepotání dočteno, nebylo to špatné, na Y-A žánr vlastně hodně dobré, ale některé věci byly ke konci lehce zmatečné.


Pátek (23.10.)

Koupena nová Pevnost, jááááj!!!!
Postapo téma je dokonalý, osobně mám postapokalyptický světy moc ráda, jelikož jdou většinou ruku v ruce s dystopiemi, ale zase je třeba hodně dobré provedení aby mě bavilo. Mezi filmy zmínka o Marťanovi, kterýho bych si asi konečně měla přečíst a Lovci čarodějnic, který mě opravdu zaujal (a ten plagát je bohorovský!).
Seriálové novinky: Mlha od Stephena Kinga, mám přečteno a, jo bylo to docela zajímavý, za mě sice ne nejlepší Kingova povídka, ale rozhodně se počítá mezi ty lepší, takže seriál si z toho dokážu představit docela dobrý, jelikož je to spíš o vizuálnu a psychologii (nebezpečí skrývající se v mlze, tedy strach z něčeho co nevidíme). Preacher, o komiks jsem se už zajímala, protože anotace zněly moc zajímavě, takže proč ne seroš? Americké bohy od Gaimana jsem nečetla, ale pár jeho knih už jo a milovala jsem je, takže to hned půjdu napravit a doufám, že se seriál podaří, protože Gaiman má dokonalou fantazii. A zdá se, že Marveláci se se serošama utrhli ze řetězu, ty plány jsou šíleny, ale neva, já se těším XD Jinak, dávám si to watch-listu Wayward Pines, protože to vypadá sakra zajímavě!!!
Průvodce filmovými efekty se mi moc zamlouval, staré filmy miluju, takže Pevnost má za to u mě jedno velikánské plus.
Knižní zajímavosti: Asi se vrhnu na Vyvolenou bohy, protože to zní zajímavě a měla bych sjet i Malazskou říši, protože fantasy kult, že, těch moc načtených nemám, což musím napravit. A páni, vůbec jsem nevěděla, že se Host chystá vydat Jackaby! Oba díly jsem si pořídila v aj jako e-booky, protože mě zaujala anotace a obálky (které jsou úžasné), takže se asi pěkně rychle vrhnu na čtení.
Komiksoví Živí mrtví, hezkej článek, mám rozečteno a musím se po čase vrhnout na zopakování jelikož od té doby co jsem to četla nějaké díly přibyly, seriál sice nesleduju, ale je to nářez, jsem zvědavá jak to půjde dál.
No a jako vždy se těším na další díl. Sice zase Hry o trůny, konečně bych si to měla alespoň přečíst ať nemusím tyhlety články přeskakovat kvůli spoilerům XD Ale najde se i horda jiných skvělých témat!


Sobota (24.10.)

Manga time!
Bleach 648: Jééé vracíme se k Ichigovi, po jak dlouhé době??? XD a potkává toho srábka co vypadá jak Aizenův dvojník a tvrdí, že porazil Grimmyho (helemese jak se Ichigo se stará), Kubo jako opovaž se ho po takové době vrátit aby předved kulový! Ok Ichi se dožaduje odpovědi, divňous se svěřuje s tím, že nikdy nechápal ty kecy ohledně výher a proher a ještě se mu představuje a já na to Who gives a fuck about your fucking name? Stejně si ho nikdo nezapamatuje! Wait a sec, něco se stalo a oba to šoklo, asi Kyorakův bankai a nejsou jediný kdo z toho padl skoro na zadek. Bože ten sniper vypadá tak směšně, že kdybych ho potkala, asi se uchlámu k smrti XD XD ani by mě nemusel porazit LOL! Hm ale Kyorakův bankai udělal cosi, že všechno vypadá jako by se ponořilo do noci, až tak velký stín?? Líbí se mi, že jeho bankai forma vůbec nezměnila tvar meče, protože badass týpci tohle nepotřebují XD Ale prostě ten stín v pozadí, wow hustý! Sniper má hubu plnou velkých keců, jak jinak... takže po něm střílí, ale moment něco ho zasáhlo? Aha, první schopnost: sdílení zranění (Kyo opovaž se umřít), ale schopnost drsná, he ten název cosi o šílenství a sebevraždě, divný XD ale funguje to, druhá schopnost: cosi o posteli stydlivosti, pitomej název XD ale to, že to na oponenta hodí nějakou smrtící nákazu nebo co je děsivý XD a teď trojka hm: nějaká nicota, cosi že upadnou do vod až se nakonec totálně vyčerpají, tedy jejich reaitasu a život? Tak nějak to nechápu ale budiž, stejně to sniper přežije a jestli Kyo zaklepe bačkorama tak se naštvu XD

One Piece 804: Aww úvodní cover je nádhernej, Luffy, Ace a Sabo hrají baseball (nostalgie jak řemen!) Co to sakra padá z toho nebe? Opice? A je to ten Raizou? WTF? XD Haha takový úhybný manéver XD Kanjuro a Kine blbnou, WTF? Místo toho aby dávali pozor tak je ta opice srazila, to jsou idioti XD Prej Usopp: viděli jste to? Robin: napoprvé jsem si myslela, že je to zakrvácený chlápek do jehož těla je zabodano několik nožů, ale nakonec se z toho vyklubala jen opice. Usopp: proč jsou tvoje první myšlenky tak morbidní??? XD Hm, nakonec to vypadá že oba samurajové nechcípli při pádu, ale Luffy se za nimi chce vrátit i když řekli, ať na ně nečekají, že je dohoní. Zoro chce draka (toho nakreslenýho) přinutit ať se otočí, ale ten z toho nevypadá nadšeně, haha nakonec jdou dál, protože chudák dráček už tak dost těžce ušel to co ušel (teda uplížil XD) Hm? Co to bylo za ten divný hlas, který říkal, že nepovolaný vstup bude potrestán? Dráček se chudák plíží, to je drama XD Juhůů jsou tam, tolik radosti, ani se jim nedivím, och Robin to dojalo až k slzám (bože ona má fakt strašně divný vkus XD). Ale ne dráček se zase změní v kresbu XD Všichni tam nad ním brečí (drama) a Law se Zorem něco ve stylu: to je směšný vždyť to byla jen pitomá kresba (a ty jejich ksichty XD) Wow vstup je vážně impozantní ale obyvatelé si jsou asi hodně jistí že jim nic nehrozí když v hlídkových věžích nikdo nehlídá, no na chodícího slona asi jen tak nenarazíte ani na GL XD Woooow samotný město vypadá fakt cool, Oda tyhle věci fakt umí, každý ostrov a jeho město stojí za to! A co je to sakra za ten velerybí strom, trochu děsivé... Robin se ptá Zora jestli by neměli počkat na Kinemona a Kanjura ale Zoro říká něco ve stylu že tohle není celý kontinent tak se nemají kde ztratit, no Roronoa být tebou... XD Hm, vstup je otevřen, přesněji řečeno proražen, začíná to být zajímavé, nějaká destrukce sem a tam, něco se očividně stalo, což se Usoppovi jako vždy nelíbí, ale zbytek na to kašle XD Záběr na divnou mink holku, zdá se že tu maj nějaký problém, což zjistil už i Luffy jelikož město je pobořený, to se mi nelíbí. Chudák Usopp prej: proč si taky jednou nemůžeme najít místo z kterýho bych měl husí kůži? Ha chlapi něco zaznamenali, že by ta mink holka na ně chtěla útočit? Na Zora??? She fucking did it O_O a hezky se vhnula a ten útok LOL Zoro vypadá překvapeně (chápete, Zoro, překvapeně!). Počkat, počkat objevuje se tam další mink žena, a na obrovským LOL aligátorovi, Usopp je šoklý z toho že mluví, a Law potvrzuje mink tribe (konečně). Nicméně Usopp si všímá že ta ženská má Namino oblečení, ojeje, a k tomu se chtějí zbavit nějakých narušitelů v lese. Takže má to ěnco společného s těmi týpki co pronásleovali Sanjiho a Nami nebo to byl někdo jiný? Chci víííc!!!


Neděle (25.10.)

Započato Divotání a upřímně, vůbec ale vůbec se mi nelíbí kam to směřuje, co se s těmi postavami sakra stalo? Proč jsou najednou všichni tak děsně otravní a nezáživní? Šepotání sice nebyla kniha z které bych padla na zadek, ale docela mě bavila, tohle je zatím úděs! Doufám, že se to zlepší!