Co týden vzal a dal (32 + 33)

6. ledna 2016 v 15:43 | Denisa Kwapulińská |  Co týden dal a vzal

Pondělí (14.12.)

Opět pár povídek z Neverland's Library
The Stump and the Spire od Josepha Lalla
Hm, trošku fylozofické s hlubokou podstatou, alespoň to na mě tak zpočátku působí. Máme tu farmářského chlapce jemuž otec nařídil aby vykopal pařez, který je obrovský. William samozřejmě s tímhle moc nesouhlasí, protože mu to bude trvat věčnost, ale nakonec je přesvědčen. Obzvlášť když během kopání narazí na tajuplnou truhličku. Zatím se mi líbí kam to směřuje a styl vypravování je tak trochu bajkový/pohádkovský. Opravdu moc pěkné, typické, někdo něco najde, něco se stane, ale naštěstí se to vyřeší a rodiče se ráno nic nedozví. Postavy jsou strašně příjemné, farmářský život věrohodně popsaný. Líbí se mi pointa.
Hodnocení: 8/10

Love, Crystal and Stone od Teresy Frohock
Příběh chlapce kterého na útesu opustila matka, a kterého se ujal muž jménem Bernardo a staral se o něj jako o vlastního, jelikož jeho vlastní žena a syn zemřeli. A i když žili relativně šťastný život, jako by toho nebylo málo, chlapcův zrak se začal časem zhoršovat. Což vedlo k myšlenkám, že až oslepne docela nebude pro Bernarda potřebný, bude jen zátěží, něčím kvůli čemu se ho jeho matka nejspíš zbavila. Opravdu dost temný příběh, hodně emotivní a plný citů. Popsané je to opravdu výtečně. A pak je tu nějaká tajemná žena, našeptávačka, která když navštíví nějaký dům, postihne ho neštěstí. Opravdu moc dobře nastavené, člověk chce vědět víc, jak to skončí, protože si postavy oblíbí. Nádherné! Vlastně nedokončený konec, strašně moc bych chtěla vědět jak to s Emmanuelem skočí a jestli nakonec Adrianu porazí!! Nádherně vyprávěné.
Hodnocení: 8,5/10

A Tune from Long, Long Ago od Dona Webba
Příběh vypravován zajímavou formou, tedy tím, že někdo o jisté události píše formou dizertační práce, která má být o nějakém němci a jeho obsesi ohledně katalogizace veškerého vědění, v jeho případě souhrn veškeré maďarské hudby. Tohle zní lehce děsivě, mehehe. Máme to tady, Thomas, onen Němec, si vyrazil do malé maďarské vísky aby zjistil co je pravdy na té písni čarodějek o které letmo zaslechl. Zároveň se ale vypravuje i příběh toho studenta. Hádám že ta písnička má velmi neblahé účinky. A taky že jo, německý profesor po jejím vyslechnutí začal bláznit. Uspořádal koncert na kterém tu prokletou píseň nechal zahrát aby mu démoni nemohli sebrat duši. Koncert nedopadl dobře a nakonec si ještě podřizl hrdlo. Páni, taková hororovka najednou! Jistě i studentík spáchal sebevraždu ale píseň žije dál, protože si ji pobrukoval a slyšel ji jeho spolubydlící, který vytvářel počítačové hry a část té hudby do jedné dal, ale chystá další, s celou skladbou, takže se ostane do mnoha mnoha domácností... Heh, tak trochu jako Kruh...
Hodnocení: 9/10


Úterý (15.12.)

Dočtena Divergence, jako vždy nápad zajímavý, jenže nedořešený, svět má příliš mnoho děr a chyb, mnoho věcí mi nedávalo smysl či jsem si říkala, jak je možné, že se jim ten režim nezhroutil už dávno? Jak vůbec mohli takhle stupidně fungovat tak dlouho? Další věc byla rozčlenění na frakce, jelikož člověk jako bytost není definovatelný pouze jednou vlastností je to celé dost velká kravina. Tris měla potenciál, ale na pár chvilek se chová jako chladná, sobecká superrobožena bez kouska citu, která se strašně moc snaží být silná. Naštěstí se ke konci obejvil konflikt, který bych očekávala mnohem dříve, sice je tu spousta totálně zbytečných smrtí, která asi měla čtenáře šokovat či co, ale jelikož jsou silně účelné a postavy jsem si nijak zvlášť neoblíbila bylo mi to jedno. I když to nebylo to pravé ořechové, zajímá mě jestli se to v dalších dílech zlepší.
Hodnocení: 6,5/10


Středa (16.12.)

One Piece 601: Holly Hell! Po jak dlouhé době zase? Ale začínajími chybět seiyuu a hudba a však to znáte trochu pohybu do toho všeho čtení které mám. Bylo to fajn, epizodka zvládnutá skvěle a vůbec se netáhla, než jsem se nádala byl konec a samozřejmě chudák Law, ti šmejdi si jeho mučení doslovně užívají XD Animace sice místy děs, ale celkově mě to moc bavilo. Je tu rozehraných hned několik věcí najednou a také se dozvímě několik důkežitých informací, víceméně typický OP se závěrem který otvírá ještě víc otázek.

One Piece 602: A další skvělé pokračování, když jsou jednotlivé epizody dobré, tak uběhnout tak rychle že to ani nenní možné. Law jako vždy badass výraz XD Caesar je pěkný hajzl zabít Smileyho, vždyť to byl takový ťutínek! Nicméně super extra jedovaý plyn masivního ničení se šíří do úteru a kdo mu neukni je kaput. Je fajn si takhle osvěžovat to co člověk zapomněl z mangy, těším se na souboje které brzy nastanou, ohoho =)


Čtvrtek (17.12.)

Manga time!
Bleach 656: Takže Thor ničí okolí jak slon v porcelánu, Quncijská kopie Aizena nam vykládá o tom, že byl sůvák/plameňák poražen a vypadá to že je očividně v pohodě, co sakra Ichigo a Grimmy dělají, se někde vrtaj v nose? Chlapci zbavte se ho konečně kruci! Tak nám tu aizeňácká kopie mele nějaký zvěsti co se o Pernidě, Thorovi a sůvákovi rozšířili, koho to jako zajímá? Obzvlášť když Ichi tlemí do podlahy, zklamáváš mě chlapče, težce zklamáváš! Orihime (proč ku*va to její Kurosaki-kun????) a Chado incoming. Samozřejmě žádná šance, ha proč mi jeho schopnost udělat nějaký rádius něčeho kde působí jeho schopnost a nemají v ní šanci, těžce něco připomíná?? A cože? Musí sníst to z čeho chce aby byli otráveni? Nicméně protože vypil moc kafe tak čeká až se to usadí protože přece jen je otrávit kafem XD který asi po ruce nemá, no to je šlehlý XD Yay Yoruichi ho dokonale přesírá XD Hm po dlouhé době Quincy který používá luk, no ne! Jinak Yoruichi jako vždy superbadass, zachytila jeho šípy v letu jako nic. To čumíš co kámo! Ta její nová forma je prostě damn cool. Já ji žeru, nejlepší ženská postava v Bleachi XD Ale obávám se že to na Aizenkopíráka nestačilo.

One Piece 810: Uvodní obrázek o Baratie, Zeff vypadá se Sanjim spokojeně XD Jinak jako vždy Baratie je velmi hektické místo. Jinak název kapitoly Posádka Zakroucenýho Klobouku, smíšenina Luffyho Starwhat a Sanjiho Curly Eyebrow, protože Nami a spol byly pod ním, to nebude dobrý, to sakra nebude dobrý, chci vědět proč Sanji odešel!! Jinak Jack je pěkně hustej týpek, LOL. Neko mu to očividně hodlá dát sežrat, jinak Jack se ohání srpem? To je ještě šílenější! A, proto byl Bepo obvázanej, bojovali s Nekem proti Jackovi, wow. Teď tu máme střihy na dlouho trvající a vysilující bitvu, no jednodenní záležitost to očividně nebyla, ale Minkové byli ve výhodě, střídali si směny. Hm, takže pět dnů nonstop bojů, kdy Jakovi přicházeli nekonečné zástupy posil, které ale Minkové zvládali, jenže tu byl problém s Jackem. Samozřejmě Jackovi se nedařilo je porážet tak použil ten plyn, bastard jeden srabáckej! Uh, Jack je vážně psychouš, všichni jeho vojáci se začali ptát zraněných kde je ten jejich samuraj a pak je prostě dobyli, zbytek ukřižovali, mučili, teda hustej týpek, Oda vážně jde do drsnýho, no vzhledem k tomu že se neštítil zabít a mučit malý děcka onscreen, tak ho asi nezastaví už nic. Takže šestý den Jack odešel, asi ho to přestalo bavit je zabíjet a mučit, nicméně někteří z jeho lidí zůstali a hádám že krátce poté přijeli Sanji a spol. Ano dostáváme se k tomu, Jack odjel protože Doffy dostal na budku a den poté přijeli Slamáci, nebo část z nich. Haha tak už víme jak se dostali nahoru, díky Caesarovi, no jasně vždyť je gas gas XD XD Nami a Brook narazili na Shiepsheada který pronásledoval veverčici. Oh Nami ji prostě chytla a utíkala s ní pryč, hezkej postřeh, stará Nami by to asi takhle bezmyšlenkovitě neudělala, nová Nami se mi líbí o moc víc. Brook perlí. Mezitím Sanji, Chopper a Caesar dorazili do centra města kde mají skvělý výhled na masakr, ou ou, oni jim usekali pár částí těl, Jacku ty neřáde XD A Pedro je prosí o pomoc, jak milý. Ale kuš už konec?? Ach joooo XD


Pátek (18.12.)

Blood Price: Cora's Choice 6 od V.M. Black
Poslední díl Cora's Choice, nicméně jsem si našla ještě tři díly Cora's Bond, což bude podle mě vše z téhle té minisérie. Autorka mě opravdu zaujala některými postavami (Dorian) a světem ve kterém se to odehrává, který se nakonec ukázal být o dost složitější, takže nějaké to pisatelství má v sobě, ale plýtvá to na takové kraviny (asi jako kdyby Rowlingová nenapsala HP ale nějakou erotickou romanci o čarodějích). Škoda, opravdu škoda.
Musím říct že Cořiny řeči mi vážně dost lezou na nervy, ta ženská se nedokáže rozhodnout a furt se točí v nekonečném kolotoči mezi: musím od něj utéct a chci s ním zůstat. Chjo. Kdyby tu alespoň byl nějaký větší posun, nebo kdyby to alespoň nebylo pořád to samý. Pochybující postavy jsou fajn, ale když pochybují už šestý díl pořád o tom samém je to docela nuda. Teď je to zase: musím se dostat z jeho pouta, ale hlavně, že když měla sakra šanci tak z toho vycouvala, o čem to pak je? Pak se tu taky řeší Cořin vztah s Janou, její služebnou, upřímně je to dost otravné když se Cora neustále všechny snaží přesvědčit že není na bohatsví a služebné zvyklá, odmítá to a snaží se jim to nějakým logickým způsobem vyvsvětlit. Prostě mi vadí jak si tahle postava odporuje, nebo spíš nedokáže si stát za svým. Chce se dostat z jeho pouta, ale když má šanci tak to neudělá. Nebude si oblékat šaty které ji koupil, ale přesto to dělá, i když je jí to jakože proti srsti. Tahle postava prostě není udělána dobře a je mi strašně nesympatická už od začátku. Říkám, čtu to jen kvůli Dorianovi a zajímavém světě, jinak to opravdu nemá moc co nabídnout. Krom toho se taky upustilo od zajímavých věcí a řeší se Cořiny hloupé myšlenky o ničem, které bez tak nikoho nezajímají, místo toho aby se řešil důležitější věci. Chtělo by to lépe rozvíjet děj, i když to chci po romanticko-erotickém příběhu asi trochu moc. No, takže tu dlouho máme jen samé bla bla bla, pak jedou na yachtu na setkání s důležitými upíry, během toho trochu hraní si v autě přičemž to dokončí na yachtě v kamrlíku s košťaty. Jako WTF? Mimochodem představa že měli sex, všechny ty sekrety a podobně aniž by se potom osprchovali a vymydlili, no fuj, to je tak nehygienické a to, že by si se mnou pak Dorian potřásl rukou, bleh. Už jenom z té představy se mi chce zvracet. Pak tu máme další stohy blábolů, které nikoho nezjímají, bla bla bla a nic se neděje. Kdyby alespoň ty řeči byly nějak zajímavé. Chtělo by to víc Cosima, který se jim ten jejich podařený plán snaží překazit, docela sympaťák XD Další hory blábolů, něco zajímavého z Dorianovy minulosti ale spíš jen tak horem pádem, bla bla bla, Cora furt váhá, protože tohle by si asi její babička nepřála, proto se to musí tak zdržovat. Ach jo, zabte mě. Bla bla bla, trocha sexu, bla bla bla. Cora is such a drama queen... Oh bože, Cosimo ovládl Geoffa aby ji znásilnil a zlomil tak její pouto, od něj bych teda čekala větší sviňárnu, tohle je tak trapný. Konečně se rozhodla, úžasný, chjo...
Hodnocení: 2/10


Sobota (19.12.)

Right into the feels >_<Neděle (20.12.)

Celej den v práci, totálně groggy.Pondělí (21.12.)

Neverland
An Equity in Dust od R.S. Belchera
Nadpřirození všetřovatelé vražd? Nicméně opět strašně jmen na začátek, já se blbě orientuju ve jménech, až moc blbě. Máme tu nějaké složité politicko/sociální hatlamatla, kdy vraždu vyšetřují dvě skupiny od různě vysoce postavených lidí, kteří mají ve spoelčnosti asi různé postavení. Kdo se v tom má vyznat??? Hm, nicméně zajímavý to svět, který ovládají jakési podivné bytosti, kterým slouží právě ti týpci co vyšetřovali tu vraždu. Aha takže lidstvo téměř vyhynulo kvůli nějakému experimentu ale tyhlety bytosti je zachránily, ale na oplátku jim to musí platit krví. Prostě je mají jako chovnou zvěř. Zajímavé a komplikované. Otevřený konec, který ale donutí přemýšlet.
Hodnocení: 7,5/10


Úterý (22.12.)

Dočteno Když zraje tráva od Jaroslava Kuťáka, ucházející detektivka. Postavy jednoznačně zajímavé a vtipné, na druhou stranu lehce chaotické a závěr byl takový no docela chudý vzhledem k tomu jaká příprava mu předcházela.
Hodnocení: 7/10


Středa (23.12.)

Začala číst Insurgent, druhý díl Divergence. No, nevím nevím, zatím nic moc, pořád spousta nemyslností a Tris je stejně robotická jako vždy. Spousta nerozvážností nad kterými by jeden brečel, protože takhle nerozvážně se může chovat jen jedinec se sebevražednými sklony, ach, já zapomněla že Dauntless jsou jedinci se sebevražednými sklony, tak nic...


Čvrtek (24.12.)

No asi bych měla tne Tokyo Ghoul konečně začíst číst XDPátek (25.12.)

Neverland's Library naposledy, musím říct, že je to zatím nejlepší sbírka povídek kterou jsem četla. Styl většiny autorů mi sedl, příběhy mi rychle zajely pod kůži tak jako jejich hrdinové a v mnoha případech mě strašně mrzelo, že je to tak krátké, protože bych se ráda dozvěděla víc o světech ve kterých se to odehrávalo i o postavách. Skláním poctu všem autorům, kteří se v téhle antalogii angažovali a hlavně tleskám Rogeru Bellinimu, který to sestavil.

Centuries of Kings od Marie Brennan
Tak trochu smutná povídka. O kitsune která ztratila víru v lidi a mstila se všem králům a mocným mužům, ničila je a s nimi i jejich království. Pak ji ale chytili a zbavili podoby, proměnili ji do kamene a zanechali v jejím utrpení navěky. Kouzlo ale neodolá věčně a Kitsune pak bude konečně moct uvolnit svou zášť vůdči lidstvu. Velice krátká povídka, ale opravdu dobře napsaná. Bylo mi té Kitsune tak trochu líto, že něměla šanci objevit nějaký lnohodnotný život a byla uvězněna ve svém kruhu ničení. Pocity velmi dobře vykreslené.
Hodnocení: 8/10

Renaissance od Milese Camerona
O týpkovi který pocházel z velmi starodávné a vážené rodiny, nicméně její sláva byla dávno zašlá a když mu umřeli rodiče, zůstal sám ve svém rodinném domku a trávil večery četbou. Pak ho ale objevil bohatý mladík Di Tuva a stali se přáteli, Lupi si našel dívku, spřátelil se s vesničany, prostě se měnil. Zachránil zloděje který ho chtěl okrást, uzdravil ho, spřátelili se. Společně obdělávali půdu a rozšiřovali ji, pak objevili tajemnou hrobku. Zatím takové zvláštní, ale život a postavy jsou dobře popsány. Nevím, celá povídka nakonec vyšuměla do ničeho, pointa taková nijaká, ale jak říkám na druhou stranu to bylo moc dobře napsáno.
Hodnocení: 7/10


Sobota (26.12.)

Flákačka, jako vždy, no.


Neděle (27.12.)

Manga time!
Bleach 657: Yoruichi je badass, doufám, že se pořádně utrhne ze řetězu a tomu Aizenkopírákovi omlátí ty jeho kecy o hlavu XD Ohoho, masivní destrukce a kopírák z toho vypadá šokle, Yoru prostě má koule XD A zachraňuje Orihime, takže ta má šanci všechny uzdravit a zdrhnout, Yoru během toho tomu chcípákovi natrhne zadek a pak se k nim přidá XD Haha Yoruichin bráška, tak chladně ho přivítala XD Ta mu dává kapky XD Chudák kluk XD Takový rozkošný ťutík XD A kopírák jim přerušuje rodinnou chvilku, prosím ať nevyužije jejího bratra jako její slabou stránku, to je krutě předvídatelný. Ichigo a spol zdrahají, Yoruichi má velký řeči, kopírák má ještě větší kecy, protože na něj asi neměla efekt. Zííc, typicky Bleachovský nastavovaný děj. Haha dokonce i kopírák si plete jejího bratra s holkou, ten klučík to musí mít těžký XD Ale dovahu má. Haha dal mu přes tlamu a kopírák čumí, její bráška je teď očividně nová hlava klanu a má sílu, předvěď se klučíku, nandej mu to! Chci vidět sourozenecký tag team!! Hm stejně to na kopíráka nezabralo, protože jeho pitomá schopnost absorbovat zničitelné zranění a udělat z toho svou silnou stránku tedy, čím silnjší útoky tím víc toho snese, ach jo...

One Piece 811: Caesar si ucrkává nad silou vlastní zbraně masivního ničení, ten týpek je cvok XD Haha Sanji a hlavně Chopper mu to dávají sežrat, Chopper je hodně naštvaný, to se mi líbí, takhle seriózního Choppera nebylo dlouho vidět. Caesar se je snaží přesvědčit že Minkům nemůžou věřit, že ej klidně můžou i po jejich záchraně zradit. Hele nesázej jim brouky do hlavy! Hm tak je spláchla vlna a Sanji slyší Nami volat o pomoc, to ej ta chvíle kdy dal do držky Shipesheadovi že jo, teda za chvíli dá, mehehe. Jinak Sanjiho novej vohoz vypadá coolově, ty brýlky mu sedí. Sanji nám nutí Caesara aby ten plyn zničil a lidem pomohl nebo si z jeho srce udělá paté XD Drsnej Sanji ohoho XD A jde do akce, takže se Jakcovi muži stahujou, Casear neutralizuje plyn a vypadá frustrovaně XD No jo jako kdyby po umělci chtěli aby svoje dílo zahodil, zničil, spálil, chápeme. Nicméně si posádka není jistá jestli jejich záchranou neudělala dobře, protože otravný Caesar jim nasadil brouka do motku, grrrr! Wow, Vanda zaútočila na Nami v domění že jsou jackovi posluhovači, ale Nami ji zvládla, přece jen je Wanda olabená plynem. Nami na ni skočila ale Wanda je odhodlaná se i s ní odstřelit, prostě alespoň nějaká pomsta. Naštěstí to Pedro uvedl na pravou míru. Chopper diriguje všechny okolo, protože jestli do 24 hodin všechny nevyléčí zemřou na otravu plynem, Wanda je zdrcená, rptoože si myslela, že je jejich zem ztracená. Takže Chopper a Caesar (nuceně XD), spolupracují na protijedu =) a všechny léčí, nebo alespoň dělají co můžou, pěkný, fakt zachránci. Hehe Nami pečovala o Lawovu posádku, Bepo si to určitě užil XD Radost a smích se konečně varcí do Momokodukedom. Zpět na přítomnost, Wanda je opravdu vděčná že Nami samou radosti olizuje XD Franky zase podléhá emocím, zbytek konečně chápe situaci. Hm, jelikož denní směna chrápe Chopper se vydá za Nekem a vysvětluje se proč Wanda nespí, patří k úké skupině lidí, kteří bojují na obou stranách, pěkné. Všichni vypadají natěšení na setkání s Nekem. A zatímco cestují, Zoro je zvědavý co se stalo, protože doteď Sanji a Caesar z jejího příběhu jaksi nezmizeli, a Brook vysvětluej že pravda byla tak nepříjemná že ji většina obyvatel nezná. Ehm. Tohle je asi závažné. Že je možné že se k nim Sanji už nikdy nevrátí? To se mi nelíbí. Počkat něcos BigMum? Její posádka dorazila k Zou pčed dvěma dny a kvůli něčemu co se stalo Sanji odešel. Co se sakra děje?????
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama