Prosinec 2015

1. ledna 2016 v 14:29 | Denisa Kwapulińská |  Knižní ohlédnutí

Poslední měsíc roku nebyl zrovna nejšťastnější a kvalitu držela kupodivu antalogie povídek.

Blood Rites - V.M. Black
Blood Bond - V.M. Black
Divergent - Veronica Roth
Když zraje tráva - Jaroslav Kuťák
Neverland's Library
Blood Price - V.M. Black

Počet přečtených knih: 6
Počet přečtených stránek: 1520Nejhorší kniha měsíce: Blood Price
Dobře, nemůžu říct, že bych od téhle erotické upíří romantiky očekávala něco závratného, mé hodnocení předchozích dílů o tom dost napovídá, nicméně, tenhle díl byl fakt úmorný. O ničem. Naprosto o ničem. Jen snůška nudných blábolů prokládaná sexy scénkami. Hlavní hrdinka mi už od začátku lezla na nervy a vždycky to alespoň jistil Dorian, ale tady se tisíkrát a jednou omílá to co Cora chce nechce udělat, jak moc si neví rady a bla bla bla.

Nejlepší kniha měsíce: Neverland's Library
WOW! Já jakožto lehký nepřítel povídek, protože jen málokterá mě dokáže za svou krátkou objemnost zaujmout, tady skládám poklonu. Tahle antalogie je zatím ta nejlepší kterou jsem četla. Téměř veškeré povídky se mi líbily, ať už stylově nebo dějově. Měly smysl, dobré zakončení, úžasné postavy, promyšlený svět. A jen málokdy se našlo něco co by mi tak úplně nesedlo. Jediná věc která mě setsakra mrzí je to, že většina povídek prostě nemá pokračování, protože hodně z nich by si zasloužilo nějaký ten objemnější román. Ale třeba se dočkám...Největší zklamání měsíce: Divergence
Jo, i přes to, že jsem četla záporné reakce abych se připravila na případné zklamání, mě to stejně zklamalo. Těšila jsem se na kickass hrdinku, samostatnou a neufňukanou a ano, Tris tohle všechno je, jenže jaksi trpí úplnou absencí jakýchkoliv citů. A aby to nebylo málo, k tomu všemu je neuvěřitelně sobecká, ne zrovna typ hrdinky s kterou bych se mohla ztotožnit. Taky mě hodně mrzely ty nesrovnalosti v ději, nepropracovanost pozadí a hlavně to, že si autorka nedělala průzkum o tom co píše, tohle mě vždycky děsně vytáčí.

Největší překvapení měsíce: Blood Rites
Nejlepší kniha téhle série. Sice mi Cora pořád lezla na nervy, ale místy se to dalo snést a hlavěn tu byl velmi zajímavý posun děje, rozšíření pozadí o tom jak to s upíry a jinými bytostmi bylo a je, takže to působilo živěji a samozřejmě Dorian, který je jedinou tahounskou postavou a upřímně pokračuju jen kvůli němu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Káťa Káťa | 1. ledna 2016 v 15:53 | Reagovat

Jestli Neverland's Library někdy vyjde česky (případně slovensky) určitě si ji přečtu. Opravdu mě to zaujalo, podobně jako Město Snících Knih, když jsem o něm u tebe na blogu četla. Ostatně sbírka Legendy: Prokleté Knihovny se mi až na pár výjimek líbila a mohu ji jenom doporučovat, a stejně jak ty uvádíš ohledně Neverland's Library, u některých povídek mi přišlo, že by si zasloužili samostatnou delší knihu. Třeba u dystopické povídky Popel nebo Prach od Jana Žlebka. Snažila jsem se sehnat tu druhou povídku, která se odehrává ve stejném dystopickém světě, protože v Popel nebo Prach to fungování dystopického světa a pozadí vzniku nebylo moc prozrazeno (asi proto, že je to v pořadí druhá povídka a točí se hlavně kolem tzv. bibliomantú a Řádu Pastýřú Knih). Mrzí mě, že se mi ji nepovedlo sehnat, ale prúběžně se o to budu snažit. Na to, že dystopie moc nemusím (já raději něco "veselejšího") se mi tahle povídka docela líbila. Raději skončím, než budu zase na Legendy: Prokleté Knihovny pět chváli.

2 Káťa Káťa | 1. ledna 2016 v 16:06 | Reagovat

[1]: P.S.: Už jsem ze zvídavosti byla v kině na Star Wars VII: The Force Awakens a měla jsem z toho dost smíšené pocity. Návrat některých postav z púvodní trilogie mě potěšil ale dost mě štvalo, co z jednou z nich udělali. Navíc dost toho zrecyklovali z púvodní trilogie, tím ale nechci říct, že to bylo špatné. Spracovali "staré nápady" do nového děje z mého úhlu pohledu dobře. Nechci ale spoilerovat. Já jsem jen byla spočátku dost (negativně) zaujátá kvúli té jedné postavě, kterou jsem si docela oblíbila, ale už jsem to pomalu "strávila" a dívám se na SW VII pozitivněji. Holt mím "problémem" je, že to co čtu nebo se na to dívám snad až moc prožívám a nemám ráda, když postava, kterou si oblíbím skonči spatně nebo zemře. No, však si na Star Wars VII uděláš názor sama, jestli se na to někdy podíváš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama