Rok 2015

3. ledna 2016 v 9:09 | Denisa Kwapulińská |  Knižní ohlédnutí

Tak, rok 2015 mám za sebou, co se týče knížek, docela chudý, hold práce je práce. Tenhle rok bych si taky chtěla víc vyvážit žánrové zaměření a začít s resty, jelikož jich mám tucty.


Počet přečtených knížek: 95
Moc pěkné číslo, skoro stovka, ale nezapočítávala jsem komiksy a povídky či novely které nedosahovaly 100 stránek.

Počet přečtených knížek v angličtině: 23
V tomto roce se ho rozhodně hodlám pokořit a dát alespoň 50 anglických knih, ale uvidím, musím dohánět ty zatracené resty XD

Nejlepší knihy roku!Poslouchej! - Sarah Dessen
Úžasná, romantická kniha o dospívání, přátelství, vztazích, rodině. Upřímně jsem nečekala, že by mě nějaká young-adultovka mohla až tak nadchnout a jsem si jistá, že si od autorky určitě ještě něco přečtu.

Staré pověsti české - Alois Jirásek
Česká klasika. Kdo nečetl jako by ani nebyl. Jakožto milovník všelijakých bájí, pověstí a mýtů jsem si ji zamilovala. I na další Jiráskovu tvorbu se těším.

Kladivo na čarodějnice - Václav Kaplický
Pravděpodobně nejdepresivnější kniha kterou jsem kdy četla. Velice realistické, s postavami jsem se ztotožnila až moc, do děje jsem se doslova zakousla a po dočtení jsem byla neuvěřitelně frustrovaná. O tom kolik emocí jsem zažívala snad ani nemluvit.


Další knihy, které si zaslouží zmínit!


Otec Goriot - Honoré de Balzac (neuvěřitelně dojemné, skvělá práce s postavami)
Miluj bližního svého - Erich Maria Remarque (o tom, že když už je život nespravedlivý, tak je sakra pořádně nespravedlivý)
Město snících knih - Walter Moers (kniha o knihách, nádherně svěží fantasy, spousta originálních nápadů)
Muž bez psa - Hakan Nesser (skvělé rodinné drama s trochou té krimi)
The Labyrint - Dorian Zari (úžasná indie tvorba, skvělé postavy, děj, provázanost)
Kostičas - Samantha Shannon (velmi zajímavý a propracovaný svět)
Dračice - Jan Hlávka a Jana Vybíralová (dokonalá chemie mezi postavami!!!)
Neverland's Library - antalogie (nejlepší sbírka povídek co znám!)
Hlubina - Nick Cutter (horor, který nezaostává za kingovkami)
Lovci - František Kotleta (lehce umírněnější kotletovka, zato ale s perfektními postavami a vykresleným světem, chci víc!)


Nejhorší kniha roku!Neviditelné zlo - L.J. Smith
Nejhorší díl série, která mě ani sama o sobě příliš nenadchla. Bylo to nudné a zbytečné, postavy se chovaly hloupě a zcela mimo své škatulky. Děj byl prakticky o ničem. Jsem ráda že to mám za sebou a už se k tomu nikdy nevrátím.


Závěrem. Souhrně to nebyl zas až tak špatný rok, narazila jsem na spoustu věcí, které mě překvapily a které jsem si užila. Hlavně klasika mě potěšila. Nicméně jsem zjistila, že young-adult žánr mi má jen v málo procentech a opravdu jen příležitostně co nabídnout, takže si musím víc vybírat abych se strefila sama sobě do vkusu. Ale i tak na něj nehodlám zanevřít, stejně jako na hromadu erotických romancí, které mě čekají.

A jaké jsou mé plány do roku 2016? Určitě přečíst co nejvíc kingovek to jde, stejně jako dohnat českou novodobou tvorbu. Zkusit jestli mě Y-A série a trilogie (Selekce, Maze Runner, Škola dobra a zla, Lunar Chronicles, Throne of Glass apod.) přece jen mile překvapí a hlavně musím dokončit své resty, protože mám doma hromady nepřečtených knih.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama