Únor 2016

Dívka, která nikomu nechyběla

29. února 2016 v 9:01 | Denisa Kwapulińská |  Knižní
Český název:
Původní název: Kommissarien och tystnaden
Autor: Hakan Nesser
Překladatel: Helena Matochová
Série: Komisař Van Veeteren, 5/10
Počet stránek: 280
Datum vydání: 2016 v ČR (1997 ve Švédsku)
Nakladatelství: Moba
Typ: Pevná vazba
Žánr: detektivka


S náboženskými sektami není jednoduché pořízení, co když ale z dívčího tábora jedné takové sekty zmizí mladá dívka, a hned poté další? Komisaři Van Veeterenovi nezbývá než se tomuto zapeklitému případu podívat na zoubek. Hlavním podezřelým se stává vůdce sekty Oscar Jellinek, ale svědci odmítají spolupracovat. Podaří se mu prolomit zaryté mlčení členů sekty a dostat pravdu na světlo světa?
Nesser jako vždy dokázal dokonale psychologicky charakterizovat postavy, to mu prostě jde. Všechny jsou velmi realistické, živé a především velmi rozmanité. Každá je jiná, s jinými problémy a životními zkušenostmi, přesto nejsou nijak složité. Postavy jsou tu spíš jednoduše rozvržené, nemůžu však říct, že by to nijak ochuzovalo detektivní složku děje. Nicméně žádná psychologická hloubka Muže bez psa se nekoná a to mě možná trošičku zklamalo, protože když se do toho Nesser opře, tak prostě válí. S postavami jsem se tedy nedokázala tolik sžít, ale možná to bude i tím, že se jedná o pátý díl série, a jelikož jsem žádnou předešlou knížku nečetla, nedokázaly se mi postavy tolik dostat pod kůži.
Co se týče nakládání s příběhem, tady byla odvedená opravdu skvělá práce. Už jen prolog samotný mě dokázal nehorázně navnadit a i když se poté tempo poměrně rapidně zpomalilo, mělo to svůj účel. Na začátku se řešení případu možná zdálo jednoduché a očividné, ale postupem času se ukazuje že tomu tak rozhodně nebude. A co víc, komplexita není přeexponována, ale umně vyvážena. Rozhodně jsem z toho neměla takový ten pocit přehnanosti jako občas mívám u Deavera.
Autor mě rovněž dokázal dobře napínat a podpořít mou zvědavost. Skrz příběh jsem měla nějaká tušení či podezření, protože je tu spousta jemných náznaků, ale skrz několik obratů jsem si přesto nebyla tak úplně jistá jestli hádám správně nebo ne. A to je ono. Pochybujete a jste zvědaví jestli byl váš odhad správný nebo ne. Jste zvědaví jak to dopadne a kdo je vrah, a tak by to mělo být u každé detektivky. Zároveň si tak trochu zoufáte nad tím jestli se hrdinové doberou ke stejnému závěru, což vás zcela pohltí.
Pak tu samozřejmě máme onen sektářský problém, který je doslova hrou s předsudky, přičemž Nesser v téhle knize zahrál nadmíru dokonalou hru. Jamile začne příběh všechno vás doslova nutí danou sektu nesnášet, samotné postavy z ní nemají dobrý pocit a sektáři se chovají nanejvýš nepříjemně. Je ale tohle důvod k vraždě? Znamená snad, že někdo kdo je vám nepříjemný a koho odsuzujete či s ním nesouhlasíte musí nutně být špatný? Takhle seriózní téma vás dokáže potrápit a donutí vás se nad některými věcmi zamyslet a to jsme prosím v detektivce. Sympatizovat či ne, toť otázka.
Co se mi opravdu líbilo je autorův humor. Nevím jestli Nesser záměrně vtipkuje na adresu náboženství (Muž bez psa byl dosloven protkán parodii na náboženství, teda alespoň mě to tak vyznělo), ale baví mě to a co musím vyzdvihnout je to, že je to inteligentní humor, který náboženství nijak výrazně nehaní. A to chce potlesk.
Závěrem, dobře rozehraná práce, která nejen zahraje na strunu zvědavosti ale pohrává si s problémem sekt a předsudků. Škoda jen že jsem k postavám nedokázala víc přilnout.

Hodnocení: 8/10
Hodnocení obálky: 3/5

Leden 2016

23. února 2016 v 9:16 | Denisa Kwapulińská |  Knižní ohlédnutí

Tenhle měsíc se docela dal, velkých knih sice moc nebylo, za to těch kraťasů bylo habaděj...

Jeptiška pro markraběte - Naďa Horáková
The Colorado Kid - Stephen King
Red & Wolfe 4 - Ella James
Untamed - A.G. Howard
Křižník Thor - František Novotný

Počet přečtených knih: 5
Počet přečtených stránek: 1438
Počet přečtených kraťasů: 16
Nejhorší kniha měsíce: Red & Wolfe 4
Co k tomu říct? I když tahle série začala slibně, skončilo to jako obvykle, děsnými klišé, nelogickým chováním, nudnými kecy, však to znáte, že já od těch erotických romancí ještě pořád něco čekám....

Nejlepší kniha měsíce: Jeptiška pro markraběte
Úžasně propracovaná historická detektivka se skvělým zaměřením na postavy a jejich příběhy. Strašně mě mrzelo, že je to vlastně konec, klidně bych si o postavách četla dál...Největší zklamání měsíce: Untamed
Tak jsem si říkala, po tom strašně zvrtaném konci ve trojce to snad už nemůže být horší, ne? Snad se dozvíme něco z jejího života a tak, ne? Něco co bude mít smysl a bude to zajímavé, ne? Ha! Jsem já to ale naivka!! Upřímně mě tahle sbírka strašně nudila, mělo to sem tam nějakou světlejší chvilku, ale většinou nic moc, možná proto, že mě tak nějak nezajímalo s kým skončí a jaký ten její život bude, spíš jsem čekala její život v Říši Divů a něco o tom jejím vzpomínáném synovi, ale nic, akorát jak se narodil (což byla haluz WTF?), a to bylo všechno.... Jen horda vzpomínek a sladkobolných keců o lásce, bleh...

Největší překvapení měsíce: The Colorado Kid
Tahle krátká práce nemá zrovna nejlepší hodnocení a podle recenzí jsem čekala že budu spíš zklamaná, ale mě osobně se to zalíbilo. Postavy, styl jakým se to vypracuje, nevyřešená záhada, je to něco jiného a to se mi sakra líbilo. Prostě a jednoduše, možná že ta vražda nemá řešení, ale čtenáři sami si ho můžou vymyslet a to je paráda ne?


Insurgent

14. února 2016 v 13:50 | Denisa Kwapulińská |  Knižní
Český název: Rezistence
Původní název:
Autor: Veronica Roth
Překladatel:
Série: Divergent, 2/3
Počet stránek: 525
Datum vydání: 2012 v U.S.A.
Nakladatelství: Harper Collins
Typ: e-book
Žánr: sci-fi, dystopie, young-adult, romantika, akční


V předchozí knize se Tris a jejím přátelům podařilo uniknout před nebezpečenou frakcí Sečtělých, kteří systematicky vyvraždili členy Odevzdaných. Teď jim nezbývá nic jiného než sebrat síly, najít spojence a vrátit úder. Nic ale nebude tak jednoduché. V časech kdy veškeré zažité konvence padly nebude jednoduché věřit ostatním, když mnoho jejich přátel tak zásadně změnilo směr myšlení či dokonce stranu. Tris tak musí řešit pocity viny, Čtyřku v jejichž vztahu je objevují problémy vzájemné důvěry a plány Sečtělých, které jsou mnohem zákeřnější než se zdálo. Chikago se ocitlo ve válce a do toho všeho má Tobiasův otec, Markus, v držení tajemství, které by mohlo všechno zásadně změnit.

Tris pro mě vždycky byla hodně nepříjemnou hrdinkou s kterou jsem se jaksi nedokázala ztotožnit a to víceméně pokračuje dál. Pořád se snaží tvářit jako kostka ledu, chci říct, je to šestnáctiletá holka sakra, z toho všeho co zažila by měla být řádně sesypaná a vyděšená, ale z jejích popisů není cítit vůbec nic. Vstala jsem, přišel, pokecali jsme, brečela jsem, usnula jsem. Bože i robot by to dokázal odvykládat procítěněji!! Pořád dělá tak naprosto hloupé a nelogické věci, které vedou k tomu že umírají lidé a její blízcí, že jsem absolutně nechápala jak může mít aptitudu k Sečtelým, když očividně nemá žádný mozek. Pořád je jakékoliv její prožívání bolesti naprosto nereálné, tahle teenagerka byla postřelená a přesto si skrz celou knihu pobíhá jako by se nic moc nedělo, nemluvě o tom že utrží další větší či menší zranění ale nijak vážně se to na ní neprojevilo. A to mi fakt dost vadilo, z těch šoků a zranění by nejspíš skrz celou knihu permanentně omdlívala a nepromenádovala se kolem jako nějaká superžena. Krom toho je neuvěřitelně sobecká. Dobře, trocha sobeckosti je pro postavu normální, ale Trisina sobeckost zachází na můj osobní vkus až moc daleko. A jako by Trisiny úžasnosti ve všem nebylo málo, vždycky jako jediná příjde se správným řešením, protože i když má mozek medůzy, bohužel jsou na tom ostatní postavy mnohem hůř, takže si bez ní nedokážou dát ani dvě jednoduché věci dohromady. A to je sakra smutné. Na druhou stranu se po půlce knihy udála jakási podivuhodná změna (sérum pravdy?) a Tris se začala chovat mnohem lidštěji a její pocity byly mnohem opravdovější, takže i když jsem ji pořád nedokázala přijít na jméno, dokázala jsem s ní příběh přece jen konečně prožívat. Na můj vkus byla sice její proměna až příliš rychlá a nebyla tu žádná rovnoměrnost mezi roboTris a ubrečenou Tris. Buď byla jedno nebo druhé, ale jak říkám ke konci přece jen byla lidštější, takže mě už tolik neobtěžovala.

Čtyřka se naopak v pokračování choval jako úplný debil. Ne že bych na něm něco v Divergent viděla, protože je to jen další vygenerovaný borec pro hlavní hrdinku, ale v Insurgent mi občas lezl na nervy víc než Trisnátor a to je co říct. Celou dobu si nehorázně masíroval ego, protože to byl prostě zakoplexovaný chudáček, chci říct zahrát před Neohroženými divadýlko ve kterém mlátil svého otce? Z jakého důvodu tohle udělal? To se nedokázal Neohroženým zpříma podívat do tváře a říct jim co si o nich myslí? Pro mě je to prostě zbabělec nad zbabělce. A za co bych ho asi nejvíc uškrtila byly obvinění typu že nemůže Tris věřit když se mu nesvěřuje a podobné kecy a já přesně tenhle typ nesnáším. Ten typ lidí co vám řeknou, že děláte něco špatně, že jste jim něco zatajili, že neděláte co by jste měli ale přitom oni dělají to samé!! Pokud chcete někoho poučovat, zameťte si před vlastním prahem ano?! A do toho se promítá i vzájemný vztah obou křepeliček, protože si oba nemůžou věřit, protože si navzájem zatajili soukromé věci (proč je z toho proboha taková věda???), tak se chvíli hádají aby chvíli byli zase ok, pak si něco vyčítali a celý jejich vztah ve dvojce je jeden velký kolotč na profackování.

Zbytek postav nic moc. Chci říct, buď se objeví jen na chvíli a pak hned vzápětí zemřou, takže k nim stejně ani nedokážete přilnout a nebo je Rothová zazdí nějakým úplně jiným způsobem. Spousta postav která tedy měla potenciál zemřela naprosto idiotským způsobem a zcela zbytečně, popřípadě se postavy chovají tak stupidně, že jsem se mnohdy ptala jak mohli přežít tak dlouho. Nemluvě o takové hromadě klišé, stereotypů a předvídatelnosti, že je to k pláči. Aby to nebylo málo každou chvíli nějaká postava změní stranu, nebo je nám alespoň předkládáno že stranu změnili a když je každou chvíli někdo zrádce a pak není, jak pak mám k jakékoliv postavě cítit důvěru a vůbec se o někoho zajímat když jsou to jedny velké škatulata hejbejte se?

Co se linky týče ta je na jedno brdo. Tris a přátelé příjdou k nějaké frakci, pokecaj, zjistí něco nového, zaútočí Erudite, pár lidí pomře a tak putují dál. Takhle je to celou knihu s různými většími či menšími obměnami. Místy to tak bylo dost zmatený a až směšně moc zauzlovaný, nemám nic proti komplexním příběhům, právě naopak, ale musí to dávat smysl abych si to užila. Na druhou stranu to přece jen dělalo z knihy akčnější záležitost a dalo se to snést víc než to nudné fackování v jedničce. Pořádně se kniha rozjede až po půlce, kdy se naplánují útoky, podkrývají se různé záměry a tajemství, Tris přece jen prokazuje nějaké city. Vlastně mě kniha několik posledních kapitol vážně pohltila, protože se zaměřila na několik hlavních a důležitých otázek, přičemž se na některé opravdu odpovědělo. Závěrečný twist sice nebyl nijak velkým překvapením protože no, že se tohle stane jsem zmiňovala už v předchozí recenzi a spíš se divím, že k tomu nedošlo dřív, ale opravdu mě zajímá jak to bude pokračovat dál a to je asi to hlavní. Takže postavy sice na zabítí ale příběhově se to vyvíjí a graduje.

Závěr. I přes to, že mě postavy štvaly a celá kniha má tolik děr že by ementál záviděl, mě to zaujalo. Mnohem víc než jednička a dokonce se na pokračování tak trochu těším.

Hodnocení: 7/10
Hodnocení obálky: 4/5


BONUSOVÝ MATERIÁL: Nelogičností ráj

- kam uteču když jsem v nebezpčí? K Amity přece! K nejmírumilovnější frakci, což je nejlogičtější místo kde bych odpadlíky hledala jako první. Mimoto, to je nenapadlo, že tímhle celou frakci ohrozí??
- hloupost lidí je do nebevolající, aneb Amity jim sdělí ať odloží zbraně ale ani se neobtěžují aby je prohledali, jo takže jakýkoliv zrádný psychouš by je tam mohl nádherně vykosit, ach jo... degeneration in this one is really strong
- no, takže Amity vlastně podvádějí, protože svý lidi drogují aby byli permanentně šťastní, to si fakt myslí, že jim takhle ta společnost vydrží? jedni dorgováni ke štěstí, druzí pod hrozbou séra pravdy aby furt mluvili pravdu???
- jak se nejlépe zamaskovat? obléknout si jiné šaty, protože podle obličeje vás zákonitě nikdo nepozná, to Erudite nerozdali fotky nebo své vojáky nenechali sledovat záznam? to si opravdu říkají Sečtěli?
- místo toho abych se tiše zdáchla se vytasím se zbraní a začnu na přesilu střílet abych je zákonitě vyprovokovala k masakru, jo to je mi logika!!!
- Čtyřka řve na Tris že se konečně chovala jako normální bytost a ztuhla strachy, hej chlapče v jejím věku by to bylo normální, vlastně by bylo normální kdyby se absolutně nervově zhroutila, ale to by na Rothovou bylo asi až moc reálné
- typický rodiný konflikt: Čtyřkova máma žije, ale Čtyřka je na ní nasraný protože ho nechala s jeho tyranským otcem i když to prý dělala v jeho zájmu, ale to Čtyřku nezajímá protože je to debil, takže jejich vztahy teď budou zákonitě nabroušené a zákonitě ji bude Tris obhajovat aby ji potom co se s ní Čtyřka usmíří zase haněla, ach jo Tris, rozhodni se co vlastně chceš... telenovela hadra
- obchůzka všech frakcí aby je nejspíš Erudit mohli patřičně prostřílet, jinak si to vysvětlit nedokážu, že si prostě jen tak napochodují do nějaké frakce, místo toho aby někde ve skrytu plánovali guerillovou válku, která by byla nejlogičtější
- velitel Candoru rovněž nemá mozek, protože obviňil Tris ze zločinů proti lidskosti asi jaksi pozapomněl nato Eruditské vyvražďování, nemluvě o tom, že se nakonec spolčí s Erudite což bylo dost očividné, vzhledem k jeho nelibosti nad Dauntless
- tragédie, Tris a Čtyřka si navzájem zatajili pár velmi osobních věcí, protože ve vztahu je normální že své polovičce řeknu každou věc i to jakou mám stolici, takže něco zatajit? bože nepřípustné!!! to mám mít tenhle vztah ráda, to je mám shipovat a fandit jim, když se místo toho aby se v takové situaci podpořili jen navzájem obviňují? Nope!
- Tris ovládla simulace, Tris ovládla sérum pravdy, Tris je prostě superman v sukni a nic ji nezastaví, jak tohle všechno dělá je záhadou, asi tajné Divergent síly, které ale ovládá jen ona sama a jiní Divergent bohužel ne
- přepadení, jak nečekané, zase všechny povraždí a oni zase utečou jinam? není tohle tak trochu, hm, opakující se? kdo zemře tentokrát? a zase z toho bude tak chladná? Bože tohle je tak předvídatelné!!
- jako vždy Trisino rozhodnutí dělá všechno jen a jen horší, holka ty prostě válíš
- faktu že ze sebe Tris dělá vojáka a při tom je to jen děcko co se někde pár měsícú válelo po žíněnce se musím jen smát, tohle nemůžeš myslet vážně Rothová, že ne
- hlidačí stojí za starou belu, protože i když je Tris zraněná a jeden Dauntless ji míří pistolí na krk, stejně nějakým záhadným způsobem vytáhne nůž a zraní jim Erica, jak vůbec všichni dokázali přežít tak dlouho???
- Logika, chci testovat Divergenty a proto si vezmu jen dva subjekty a zbytek zabiju, jo to je nanejvýš logické, protože abych mohla udělat správný vědecký rozbor a výzkum, nepotřebuju pokud možno co největší variabilitu, stačí mi dva lidi, protože všichni lidi jsou asi úplně stejní, jasně, nové léky se taky testují na dvou lidech...
- samozřejmě, že když pořádám útok nezabezpečím všechny únikové východy, protože jak by potom ti hodní vyhráli že? jak vůbec mohli Dauntless fungovat tak dlouho když je to taková banda bezmozků??
- po tom všem co se stalo si lidé pořád naivně myslí, že život ve frakcích je stále možný, mimoto se pořád ukazuje, že lidé doopravdy nemají jen jednu charakteristiku tak jak jim sakra to rozčlenění do frakcí mohlo tak dlouho fungovat??? jedině že byli něčím nadrogování jinak si to vysvětlit nedokážu
- jak typické: když hlavní hrdina mluví pravdu o plánu záporáků nikdo ji nevěří, jak jinak, nic proti tomu, že by jim mohla předložit očividné důkazy, nic proti tomu, že určitě kruci nebyla jediná kdo si všiml, že po nich stříleli ty divné věci, které do nich vstříkly kdo ví co, ale nu což, lidi jsou tu tupí, očividně se musí mezi sebou začit střílet aby pochopili že na tom něco bylo i když to sakra měli celou dobu před očima! bože, to si toho fakt nikdo jiný než SuperTris nevšiml? Come on!!
- i když je řešení tak primitivní že by na něj přišlo desetileté dítě, všichni stejně pořád čekají až jim tu očividnost Tris přednese na stříbrném podnose, protože ona jediná tady má očividně nižší debilitu než ostatní
- jak docílit toho aby umíralo méně lidí? tím že se Tris dobrovolně vydá Erudite, jenže! tenhle rádoby hrdinský akt je ve skutečnosti tupost největší, protože díky tomu, že se jim rozhodla předhodit budou mít možnost testovat na ní nové séra a vyvinout takové kterým nebudou schopni vzdorovat ani Divergenti, takže tímhle svým rádoby hrdinským činem ohrozí úplně všechny, sobeckost nade vše...
- Caleb zradil protože je Erudite, protože inteligence je největší zlo, protože prostě, musím zmiňovat jak předvidatelné, klišoidní a tupé tohle bylo?
- další hromada naprosto zbytečných smrtí, ale proč? Aby to šokovalo? Jak mě to má šokovat když je mi většina postav nesympatická a ukradená?

Co týden vzal a dal (37)

14. února 2016 v 13:42 | Denisa Kwapulińská |  Co týden dal a vzal

Pondělí (25.1.)

Gantz Volume 9:
Yep, solo mise. Kuro si naštěstí vzal slušný arsenál XD Ale ne, je na střeše a emzák je na druhým baráku takže musí skočit a samozřejmě že odložil arsenál a nechal si jen pistolku, no tohle bude legrace. Haha Kuro si myslí že ho jen tak střelí, to si nemyslím, když cápek rozdrtil kus zdi, to si fakt nemyslím. Jo vytírá s ním podlahu a je rychlej, Kuro ho nemůže strefit XD Jo si v hajzlíku XD Kuro zdrhá, ale no uvidíme jestli emzák umí lítat a vyhne se střele ve vzduchu, dám hodně na to že se vyhne XD Oh tak se přece jen stefil a monstrum má po spodní polovině těla, to zabolí. Hm tak chcípl a Kuro si to vyčítá, ne na dlouho protože se jich objevilo tak dvacet? Haha život není fér XD Jo, to teda není dobrý XD Oh, emzáci jsou jako: zabil nám kámoše, neodpustitelné, zabil ho, zabil, zabil, neodpustitelné.... No Kuro si to pěkně zavařil, kdyby měl odesílací pistolku bylo by to jednoduší. Emzáci začínají být agresivní, roztrhejte ho na kusy XD A jeden se vydal na souboj a ostatní ho povzbuzují. Kuro dostává další rekt a emzáčci se s ním nemazlí, takový fotbálek XD Oh, tohle je zlý, chňapli ho za ruce a chtějí ho trhat O_O Obleček se snaží zachraňovat, ale dlouho to nevydrží. Yep, tohle bude sakra bolet, auvajs, auvajs, už jenom ta představa, brrrr. Kurde tý krve jak z vola... Ach tak to byla jen ta tekutina z obleku oni jen servali rukávy, lol, takový teasing XD XD Kuro musí zdrhat jestli fakt nechce aby mu ty ruce urvali XD Jo zdrhá jak se dá ale emzáci ho následují, aby taky ne XD Oh, tak on neběžel nazdařbůh, ale proskákal se až k těm opuštěným pistolkám na začátku a pronásledovatele pěkně zmasakroval, no ale je jich hodně, takže pokud ho obklopí, no uvidíme. Oh, tak emzáček chápe jeho taktiku a sebral mu pistolky? WTF? Nooo! Kuro zase zdrhá a míří ke zbytku svého oblečku, ale surprise motherfucker! Emzák s pistolkama, tomuhle se asi Kuro nevyhne co? Kuro zdrhá ale moment ubíhá mu čas, to nemá šanci zvládnout!!! 00:00:00!!! Co teď? Co teď???? Počkat takže když ty emzáky nikam nepošlou tak je to nezabije? Protože Kuro se dostal zpátky, nevyhrál, ale není mrtvej, jen má asi jen 46 mínusovejch bodů a Gantz je na něj asi trochu naštvaný že kazí zábavu, ale emzáci jsou OK, Kuro je OK, tak mám pocit, že ty pravidla jsou dost schválně nejasně řečeny. No může začít hezky odznova, to potěší... Chudák má z těch emzáků lehké trauma XD zpět do normálního života než zas Gantz začne prudit. Oh fuck, alien si nedal pokoj, no jasně, oni žijou mezi lidmi normálně, to jen Gantz je na ně posílá! A tak nějak si oblíkl podobu jednoho školáka, vyvraždil pár studentů a jde ho rektnout. Jestli je Kuro bez obleku může si skládat na pohřeb. A člověk by řekl že mimo mise to bude brnkačka XD XD Hádám, že když nezabijete dané emzáky tak to bude mít nehezké následky, jako třeba teď XD Emzák chce všechny vyvraždit aby Kuro věděl jaký to je, co asi udělá? Nechá ho v tom? Zdrhne? Toť otázka. Kuro ten bastard si jen tak odejede, že nemá žádný kámoše a že ze všech těch životů ve třídě je jeho nejcenější. Ugh, to proto mi Masa chybí kruci!!! Jéé emzák všechny morduje, Izumi vypadá natěšeně, spolužačka co s ní měl Kuro randit vypadá vyděšeně. Mě zajímá kolik lidí to přežije. Pokud vůbec někdo. Kuro přece jen má jakés takés výčitky. Oh Izumi chce fajtit s emzákem XD Izumi s ním bojuje a používá stoličku, potlesk za kreativitu! XD Hm, Kuro se oblík a jde to killnout, doufám že to stihne. Wow, Izumi ho fakt dává, má teda super reflexy, týpek. Jo, konečně ze sebe svlíkl to jakože lidský přestrojení (wow fakt nechutný! XD). No, ale stačilo aby mu dal šlupku v reálný podobě a Izu nám lítá, Kuro mezitím míří zpět a doufám že mu nakope zadelku =) Hm, i když si furt říká že to není jeho problém, psychicky ok z toho stejně nevypadá, ale Kuro je stejně zmetek a dobře mu tak že mu jeho přátelé v Gantzu chcípli (až na Masa, až na Masa). Emzák masakruje prej ve jménu spravedlnosti což mu Kuro nežere, ale no, on jako člověk napadl jeho kámoše a zabil je, tak vlastně má pravdu ne? Jo Kuro je to tvoje vina tak to nepopírej XD Oh, policie se objevila, co teď? Jo zasáhli ho, Kuro si myslí že by to na nich mohl nechat, pak nám myšlenkama odpluje k tomu že jsou všichni mrtví, a že ale stejně k nim nic moc necítí a pak yup, ta školačka co je pořád naživu, jestli ji emzák nezabije bud dost překvapená XD Hm, Kuro ji odvádí zatímco emzák masakruje ubohé policisty XD To jsou mi priority XD Ha ale přerušil je emzák, Kuro ho asi chtěl zabít, ale kvůli holce si to rozmyslel, přece jen ta jatka by ji asi dost, no, šokovala?? XD No emzák ji chtěl asi ukopnout hlavu ale Kuro ji zachránil a emzák se dovtípil, že je pro něj asi důležitá, jop, that's a big shit you fell in XD Wow, do školy dorazila posila! No zajímá mě jak se z tohohle Kuro vylíže. Ochraňuje holku, přičemž se furt ptá sám sebe proč vlastně, do toho tolik lidí kolem, to nebude dobré. Jop policajti nechápou co je ten emzák zač ale útočí. Mě by vlastně zajímalo jak se emzáci do lidskýho světa dostávají a jak to že si jich lidi ještě kruci nevšimli!!!! No, emzák má sílu ale poliši se rozhodli ho rozstřílet na padrť, jsem zvědavá.


Úterý (26.1.)

Black Box: Turbulence 5 od Jordan Castillo Price
Ok zpět do minulosti, před rokem a ano zase Marlin. Tenhle tajemný charakter mě zajímá. No, takže Marlin byl hodně zaujatej do Bermudskýho fenoménu, proto taky spáchal sebevraždu? Něco se dozvěděl? Doufám, že se to dozvíme taky. A zpět do přítomnosti. Dallas hlídá autopiloty svých přátel a není to jednoduchý, je to hrozně zajímavý koncept, to že bez svého uvědomění se chovají vlastně docela jinak, nebo spíš tak jak to hluboko v sobě potlačují. Oho takže Paul nám na něco přišel, Marlin měl nějakou černou skříňku s kterou experimentoval, někdy věci v ní byly a někdy ne. Zajímavé a ano vracíme se do minulosti. Vážně chci vědět co je to za fenomén a proč se Marlin zabil. Hm, počkat narazil na nějakou ženskou a ta četla cosi o metafyzie a kamsi ho pozvala? Nějaká skupina co tyhlety věci probírá??? Ok, v přítomnosti Paul a Dallas plánují otevřít černou skříňku a zjistit co v ní je. No jsem zvědavá. Ok, Paul ji otevřel ale nic nenašel tak jakou černou skříňku měl Marlin na mysli? Zpět k Marlinovi, zdá se že mu ty úvahy o Bermudském trojúhelníku, co se tam děje a tak slušně lezou na mozek. Ach takže tu černou skřiňku si vyrobil sám, ale jak z ní mohl Dallas brát věci? Tomu nerozumím, měla to být nějaká metafora??
Hodnocení: 7/10

Flying Blind: Turbulence 6 od Jordan Castillo Price
Ok, Paul a Dallas na náštěvě Marlinova domu kde nacházejí jeho ex-manželku, která se připravuje na pohřeb, doufám, že se o něm doví víc věcí a nějak příjdou té záhadě na kloub. Ok všichni řeší proč se Marlin zabil, to je opravdu důležitá otázka, na kterou zatím nikdo nezná odpověď. Mezitím, rozkošně pokračuje vztah PaulxDallas, líbí se mi to, je to děsně přirozené, nenásilné, takové milé. A, e-mail od Marlina dorazil kapitánce, tohle bude sakra zajímavý! Taže mezitím co se Dallas jako vždy snaží uhlídat autopiloty, Paul narazil na něco co by mohlo být nápovědou či dokonce odpovědí na Marlinův e-mail. Doufám, že se někam dostaneme! Jako vždy nic. Tohle mystery je k zabití XDXD No, Paul a Dallas řeší svůj vztah s Dallasovou neteří, a vypadá to docela nadějně.
No, ale zdá se mi, že mystičnost klesá a víc se věnuje vztahům, není to tak špatný ale chtělo by to lépe vyvážit. Asi tak jak to bylo v prvních epizodách.
Hodnocení: 7/10


Středa (27.1.)

Radio Silence: Turbulence 7 od Jordan Catillo Price
Šup šup dál, fakt mě zajímá jak to skončí a jestli se to vůbec vyřeší. Marlinův pohřeb, jo jo, chudák Dallas, ztratit tak fajn parťáka a ještě tak mysteriózním způsobem. O, a na pohřbu byla tajemná ženská která o Marlinovi věděla hodně a byla na prvním Dallasově letu do Bermud, hm, zajímavé a podezřelé. Paul má problém s nějakými idioty kterým vadí že si v pronajmutém baráku na okno nalepil nálepu a protože ve smlouvě je uvedeno že nic takového dělat nesmí, musí platit, ježiš to je kokotina XD Paul si ujasňeje své city k Dallasovy a to že mu na DC už vlastně ani nezáleží, takže se nastěhuje k Dallasovi? Jooo! XD Pak jdou oba pomáhat s vyklízením Marlinova bytu, ale samozřejmě že jsou tu postranní účely, jako např. najít tu zpropadenou černou skříň XD Tak zase nic? Mě by teda zajímalo jak to vyřeší, teda pokud vůbec, ale víc proč Marlin spáchal sebevraždu.
Hodnocení: 7/10


Čtvrtek (28.1.)

Odpočinkový den (aka flákání se)


Pátek (29.1.)

Ngahahahaha!!!! Undertale si prostě nemůžu opět odpustit! Má dokonalý soundtrack XD


Sobota (30.1.)

Final Boarding: Turbulence 8 od Jordan Catillo Price
A máme tady závěr, tak teda nevím jak se to všechno stihne dořešit, bojím se, že spíš ne. A i když posledních několik dílů kvalitou trochu pokleslo, pořád mě tahle série baví, no tak teda uvidím, no.
No páni, Paul asi trochu zešílel, šlohl Marlinovu urnu a veze ji sebou na Bermudy, protože si myslí, že si s ním nějak bude moct promluvit?? To je ujetý!
Cože? Takže jim se na Bermudách, v tom divném časoprostoře podařilo Marlina oživit???? Ok, takže pokaždé když dorazili do prázdných Bermud, byly to jiné Bermudy, něco jako jiná realita, která se rozštěpila, nebo spíš dimenze. Multidimenzní teorie v praxi? Takže Marlin zůstává v prázdných Bermudách, navěky věků šťastný jen sám se sebou? Počkat to je jako vše? Pořád letájí do Bermud, záhada vyřešena, to je vše? Tak to mě docela zklamalo, protože to bylo hodně utnuté a nedotažené. Otevřené konce mi nevadí, ale tohle opravdu nebylo dobré.
Hodnocení: 6/10


Neděle (31.1.)

Přečten Křižník Thor od Františka Novotného
Vlastně ne tak špatná kniha, i přes svůj objem mě opravdu bavila, protože jsem k charakterům, které jsou moc dobře vykresleny, jednoduše přilnula, ale na stranu druhou jsem se děsně nudila když se objevila technická podstata věci. Strašně moc popisů, strašně moc různých vojenských vychytávek a systémů ve kterých jsem se neorientovala. Takže těmihle části jsem se musela opravdu prokousávat. Taky konec mě tak trochu zamrzel.
Hodncoení: 7/10Pondělí (1.2.)

Začala jsem číst Níček a Mřenka od Waltra Moerse
Další to kniha z úžasné série Zamonie. Úvod je opravdu zajímavý, mám tenhle svět opravdu moc ráda a za každé rozšíření jen a jen děkuji. Opět spousta inovativních věcí, strašně se mi líbí ty odbočky, fakt inovátorské a vtipné XD


Úterý (2.2.)

Hell Yeah! Mettaton!! (,,Screaming is against the rules,,) XD XD Kéž by všechny hry byly tak originální a vtipné XD


Středa (3.2.)

Dočten Níček a Mřenka od Waltera Moerse!
Wow tahle kniha se mi ze všech Zamonských co jsem četla zatím líbila nejvíc. Vtipná, hlubokomyslná, plná opět skvělých a šílených nápadů. A ta Mýtotesova odbočka!! Odedneška ji používám!!! XD XD Ne fakt, úplně jsem se do těch briskních, nevšedních popisů ponořila a všechno viděla tím bujným dětským pohledem a byla to hrozná zábava. Pan Moers je dokonalý vyprávěč, jeho tvorba je tak trochu zajímavý mix Pratchettovy humornosti a parodie s Carollovým nonsensem.
Hodnocení: 10/10


Čtvrtek (4.2.)

Hansel 1 od Elly James
No, jsem zvědavá, to teda jsem
No ten úvod takový, má zajímavou notu, ale mám příliš mnoho otázek a bojím se že žádné logiky a odpovědí se nedočkám... Ok, tři sestry? Jdou do sex klubu, ale hlavní hrdinka začíná propadat panickému šoku díky zážitku z dětsví ale její sestry na to absolutně neberou ohledy? WTF? Tohle je prostě shit, jako jdou za takovým a takovým účelem, Leah očivdně není psychicky úplně okej, očividně propadá panice, ale její setry to ani nezajímá? Mimoto je to napsáno strašně prázdně, nedokážu se s hrdinkou sžít, vůbec. No nakonec se tedy začínají starat, ale hrdinka stejně tvrdí že je všechno ok i když není, stupidity overhelmed! Ach jo, a ano show je přesnou kopii jejího šoku z děství kde byla držena v nějakém baráku a ano na jevišti je shodou náhod Hansel. Och bože, to je kravina kravin, i když ta mystika mě trošku zaujala, ale už ten zčátek je tak stupidní, proč se tohle musí dít v erotických románech tak často? Něco dobrého s inteligentním příběhem by nebylo? Prosím? Bla bla bla, nuda, nuda, nuda, Leah a Hansel jsou si doslova určeni a ona je dokonce rozhodnutá vydat se na nábor nováčků aby se mohl stát jeho sub? Come on! Kde je v tomhle nějaký smysl? Prostě Leah je tak nudná, její city mi nepříjdou důvěryhodné a dobře popsané. No, teď Hanselova část příběhu. Bla bla bla, jsem bohatej, mám všechno, lidi mě obdivujou a přesto už nevím co s tím, ježiš to je tak otravný! Tyhle dva děsný lidi mám mít ráda, fakt???? Ok, Hansel je nadrženej na Leah jak něco, je to masochista, prostě je to tak zmatený a tak neuspořádný a hloupý. Bla bla bla, hrozně moc přeskakuje v ději a opravdu hodně špatně, já miluju změny směrů v ději, přeskoky mezi úhly pohledů, ale tohle je tak blbě napsané, uggh. Bla bla bla, Leah řeší svou minulost, bože ta ženská je tak zaměřená na sebe, buhu, stalo se mi něco hrozného, buhu, ale já s ní prostě nedokážu soucítit, jak blbě je to napsané. Bla bla, jedna šílená ženská ji unesla ale celý proces je tak naivně popsán, ach bože, bože...
Počkat takže oni byli skoro dospělí když je ta ženská unesla? Hanselovi bylo 17 a to se sám nedokázal ubránit? Chci říct, teda pokud byla sama, tak jí dávno mohl tu její zbraň sebrat a zamordovat ji. Chápu že byl vyděšený, ale jakožto mladý muž byl určitě mnohem silnější než nějaká pošahaná ženská, takže to nedává smysl.
Bla bla bla, celý život čekali aby se potkali, v sex show klubu... Takže se převleče za jeho osobní sex otrokyni a prostě tak nějak dělá co jí nařidí? WTF? A vůbec jak si po deseti letech můžou pamatovat jak kdo sakra vypadal tak detailně? To je naprostá hovadina!!
Bla bla bla, minulost, bla bla bla, nadržená přítomnost, o čem tenhle příběh proboha je? To tajemno z jejich minulosti bylo asi první kapitolu zajímavé, ale teď je mi to šumafuk!
Hodnocení: 1/10 (duh, a teď ještě další díly, které určitě budou stát za bačkoru, že já si to furt stahuju)


Pátek (5.2.)

Flákando!!!


Sobota (6.2.)

Flákando na druhou XD


Neděle (7.2.)

Přečteno Insurgent od Veronicy Roth
Dobře, postavy furt nemám ráda, teda v pokračování mi na nervy lezl hlavě Čtyřka s těmi svými ukňouranými postoji. Tris opět nevyvážená až běda i když ke konci se její osobnost přece jen vylepšila, protože světe div se! konečně začala projevovat city! Hurááá! I když to nevyřešilo fakt, že je to pořád tupka jak něco.Celý ten svět je postavený tak, že se stačí jen trošku zamyslet a všechno se to sesype jak domeček z karet, protože je to opravdu špatně poskládáno, ale i přes to, i přes to všechno jsem si posledních pár kapitol užila. Mělo to spád a bavilo mě to, takže účel splněn?
Hodnocení: 7/10

Započato Dívka, která nikomu nechyběla od Hakana Nessera
Další detektivka od Nessera, zatím to není tak dobré jako Muž bez psa, asi proto že tady to je víc krimi než psychologie, ale i tak se do toho pomalu dostávám, líbí se mi hlavně to téma sekt.

Co týden vzal a dal (36)

12. února 2016 v 20:23 | Denisa Kwapulińská |  Co týden dal a vzal

Pondělí (11.1.)

The Colorado Kid od Stephena Kinga
Začátek takový pomalejší ale pak to začíná být lepší, krom toho postavy jsou hodně zajímavé a příjemné. A pak tu máme ten nevyřešený případ, který je ale tak tajemný, že je tak trochu tajemstvím místního okrsku, protože novináří by ho nedokázali předat a lidem by se nelíbil. Prostě ta vražda která se stala nemá řešení, nikdo o tom týpkovi nic neví, nikdo neví co a jak, proč apod. a tohle lidi nemají rádi, něco co nemá žádné řešení. Sice se časem nějaké věci objasnily, ale ta hlavní záhada zůstane nevyřešena. A postavy jsou vážně milé, líbí se mi, jsou příjemný, takový hodně obyčejný. Naprosto skvělý koncept, máte nevyřešený případ, který je tajemný jak něco, máte nějaké vyřešené věci a konec? Prostě zkuste na to příjít sami, upřímně přemýšlím nad touhle malou knížkou a mám pár možných verzí jak to s tím chlápkem mohlo být, což je úžasné, utvoříte si svůj vlastní konec.
Taky se mi hrozně líbí ten slang i když mu moc nerozumím, naštěstí ho není tolik aby pro mě tahle novelka byla nečitelná =)
Hodnocení: 7,5/10


Úterý (12.1.)

Red and Wolfe 1 od Elly James
Ok, začíná to zajímavě. Máme tu Red, tedy ženskou, která ztratila práci, utekl ji přítel za chlapem (to potěší), sotva stíhá platit nájem, umřela ji matka a snaží se napsat dopis své babičce, která se s její matkou z nějakých záhadných důvodů rozešla ve zlém. No má to být podle té pohádky Červená Karkulka, ale erotický kraťas, tak uvidím co z toho zas vyleze. Kéž by to pro jednou bylo zajímavé.
Holka má slušné existencionální problémy a do toho tu máme vraha, který zabil svou manželku, Wolfe, který nebyl postihnut a může si volně vykračovat světem. Hm, za jak dlouho se s Red potká? XD Upřesnění, Wolfe pravděpodobně vraždu nespáchal, protože je na tom spousta podezřelých nevyjasněností a někam zmizel. Red mezitím píše starý dobrý ruční dopis babičce s žádostí o setkání a pomoc. No zatím sumírování její nezáviděníhodné situace. Naštěstí ji babča pěkně peněžně zajistila a pozvala k sobě. Uvidíme.
Ooo, máme tady přesun na Wolfa, takže vypravování ze dvou pohledů, to mám ráda, takže bonusové plusko za to =) Oh fuck, babča je mrtvá a Wolf bydlí v jejím domku, odkázala mu ho, krom toho je to sadista posedlý sexem. A je tu problém s tím, že nemůže ostrůvek vlastnit protože Red je právoplatnou dědičkou, no to se to komplikuje XD
Red je tak natěšená že potká babču, ani chuděra netuší co ji čeká. Yep potkala se s Wolfem a ten ji vydírá, sebral ji prachy z účtu a chce aby podepsala převod pozemku na něj, bastard. A chce ji pozvat na ostrov, past, je to past!! XD
No dobře, ale trochu mi nesedne to okamžité učarování a vzrušení, ale budiž je to erotický kraťasový serial.
Ale Wolfe se mi zamuvá, sadistický perverzák XD
Red by mohla být trochu víc vystrašená, ale chová se logicky, odmítá s ním jít, protože je divnej a kdo ví co by ji mohl udělat. Halelujah, konečně se postava chová alespoň trochu logicky, na erotický kraťas. A Wolf ji pořád ponouká penězi, protože jr kruci potřebuje. Vlastně mě zajímá jak se to vyvine =)
Ok, prostě její vzrušení z něj mi nepřipadá já nevím uvěřitelný, prostě ho potkala, je divnej, nebezpečnej a ona je z něj celá udělaná? Prostě ujetý XD Ale dobře, je to erotický kraťas, co bych čekala?
No, Wolf ji totálně omámil a nese si ji na zádech do svého královtsví. Co říct? Wolfe je super charakter, muhehe, sice moc náhlé, ale zatím se mi to na Erotiku líbí, možná se z tohohle stane můj favorit.
Hodnocení: 6,5/10


Středa (13.1.)

Red and Wolfe 2 od Elly James
Ok, začíná to bouřlivým sexem Red a Wolfa, docela o ničem, teda že se k takovýmu neznámýmu týpkovi tak má no. Pak se vydá k domu babičky a celé to tam prochází, nachází věci a vzpomínky. Nicméně tu epizodku s kočkami a alergií nechápu, tedy, když mám alergii, tak beru prášky ne, takže aby měla takovou ujetou reakci, jedině že by prášky nebrala no, ale i tak je to ujetý.
Ježiš Red je blbka, vleze do studený vody, ještě k tomu když je kamenité pobřeží, nechá se unést vlnami a pak nemůže doplavat zpět, kristova noho, hádám, že úžasná jednička se už konat nebude. Wolfi ji jde zachraňovat, jak taky jinak (ale jeho malířská stránka mě fakt baví).
No, některé věci se mi už tolik nezamlouvají, ten jejich vztah je divný a nedává smysl, teda dává smysl z Wolfova směru ale z Redina rozhodně ne. Možná by to chtělo víc rozvíjet vztahy než sex sem a sex tam, ale pořád mě to opravdu zajímá na to, že je to erotika
Ok, tenhle díl není tak dobrý jako ten předešlý, všehno moc náhlé, málo nějakého děje, i když postavy jsou pořád dost příjemné.
No, Red zjistila, že ten chlápek je její oblíbený malíř, ale pravděpodobně nemá páru o tom, že je to Wolfe, obviněný z vraždy. Ježiš to je klišé jak bota!
Celkově mnoho nejasností, děj se vytratil, protože teď je to očividně jen o sexu a Red jaksi totálně ztratila zájem o svou misi a to proč na ostrov chtěla jet, a absolutně nechápu kde je ta BDSM část, protože být submisivní ještě neznamená BDSM. Jo a ty popisy jeho těla docela nuda + zase tak namakanej týpek, že nic takového v životě neviděla. Ach jo a vypadalo to dost dobře.
Hodnocení: 4/10


Čtvrtek (14.1.)

Red and Wolfe 3 od Elly James
No po dost nic moc druhém díle jsem zvědavá jestli se to někam pohne, protože jednička byla fakt dobrá i když v ní byl ten konec dost uspěchaný.
Bla bla bla, Red a její nudné kecy, oficiálně se z toho stává další nudná erotická sračka. Oh ne, právě se dozvěděla že její sexuální únosce je ten vrah Wolfe, to zas bude..
No chtělo by to víc záběr na jejich psychologii a Wolfovu minulost, prostě je to čím dál tím víc prázdnější. Na začátku byly postavy zajímavé, ale nikam se moc neposunuly.
No shit Redina kámoška ví že je to James Wolfe, a Red mu to teď řekla, Wolfe je očividně v pěkném průseru.
No, konečně trocha víc Wolfovy minulosti, ale stejně, teď už mě to nijak nezajímá, postavy a jejich charaktery prostě naprosto vyčpěly, jsou zazděný, a nezábavný. Škoda, protože začátek byl dobrý.
Hodncoení: 2/10


Pátek (15.1.)

Manga time!! Konečně!!
Bleach 658: Hm, Aizenkopírák se snaží tvářit badass a sexy a docela se mu to daří XD No bla bla bla, pár keců o tom jak ho nemůžou zabít a takové, Yoruichin bráška na to kašle a útočí XD Zranil Yuushira, Aizenkopírák mele kecy o tom, že jim trvalo než pochopili jeho schopnost, no to je mi záhadou když se tam o ní tolik vykecával, že jsem to pochopila i já sakra! XD Jéé Thor pořád dělá bordel a no ne, ukázali se nám staří známí, které jsme neviděli už sakra dlouho. XD Cooože? XD Ty kecy mezi ním a tou Vizárdí holkou co vždycky byla s Hirakem mě fakt dostávají XD XD Ale má pravdu, koho ty jeho kecy o zázracích zajímají? No Vizardi se snaží ale teda nijak jim to nepomáhá, lamy jedny XD Jáááj, Toushiro je zpátky a má styl jak něco! Doufám že z něj udělá ledovou kostku!

One Piece 812: Uááá, už jenom ten název kapitoly, Capone Bege, Odo, proboha co jsi zas uchystal? Hype jak něco XD Jéé úvodník opět úžasný XD Cocoyashi vesnička z které je Nami a mají tam vystavenou její fotku XD Namina sestřička vypadá k světu. Tak jo Bege a lvík od Big Mum na Zou, tohle bude průser! Oh, lvík si myslí že to Slamáci tam udělali bordel, hold domov je domov a určitě bude naštvaný. Mezitím Nami a spol jsou opečovávaní Minky, taková radost. Haha Sanji je totálně mimo z dívek tady a určitě se mu líbí to že mají velmi osobní způsob pozdravu XD Takový psychopat z něj XD No Nami nehodlá tenhle způsob zdravení očividně zavést XD Prostě zatím je to o tom jak vtipné a šťastné to tam bylo se Slamáky, dost lolec XD O, Pekom takový emocionální střet s rodinou XD Chudák nebyl doma dlouho a pak tam příjde a zjistí že je to zničený, to by jednoho dost dostalo, nicméně všechno je ok a no asi bude mít osobní zášť k Jackovi, doufám že to bude hrát nějakou roli v budoucnu. Haha Big Mum chce Caesara protože ji podvedl, a Sanji: sníš co si zaseješ, chudák, ale dobře mu tak XD Caesar hučí do Sanjiho že by ty dva z posádky Big Mum měli rychle oddělat ale Sanji mu to na kašle, ani se nedivím, kdo by chtěl ty jeho kecy poslouchat? Ooo, Sanji s nimi vyjednává + Brook jako backup, ok opravdu mě zajímá o čem tohle všechno bude. Pekom celý ubrečený se lísá k Sanjimu a děkuje jim za záchranu domova, LOL, ale dlouho to možná nepotrvá, uvidíme. No, Bege očividně sere na jeho názory, Pekom by klidně nad Slamáky zavřel oči a nechal je tam, ale Bege je douche no XD A od téhle chvíle začínají sračky, Bege dává na odiv svou schopnost a posílá ven armádku. Sanji a Brook mají skvělý nevěřícný ksichty, ale nedivím se, ještě ho neviděli v akci. Sakra Nami, Chpper a spol byli až moc zvědaí a nechali se chytit, je jasný že Sanji nic nepodnikne. Do hajzlu! A sejmuli i Caesera, co má ten kretén v plánu? Takže je zajal a pozval do sebe LOL, to je bizardní XD A Sanji s ním bude mít pokec. To jsem teda zvědavá. Haha Bege se snaží bejt milej, chcete něco k jídlu nebo pití a Sanji ho posílá do hajzlu, se nedivím XD Cože???? Sanji se má ženit? Lolec, moment on je třetí syn nějaké Vinsmoke rodiny???? Co je ta rodina ksakru zač? A jeho ženou má být nějaká třicátápátá???? dcera Charlotte rodiny. A pořádá to Big Mum, hmm... Uvidíme kam se to dostane XD Sanji vypadá zhrozeně XD Odo já tě zabiju, takový hype!


Sobota (16.1.)

Red and Wolfe 4 od Elly James
Hm, Wolfe začíná opravdu se sadismem, nebo nějaký jiný ujetý hrátky že jí omráčil? No uvidíme. No docela zbytečný zesumírování toho co se stalo akorát z Wolfova pohledu, proč to nebylo v předchozí knize ale až tady?
Cože, nějaký divňous zajal Red a hodlá ji mučit, pak ji zabít, zabít Wolfa a nahrát to jako že ji zabil a pak sebe jen kvůli tomu že je nějaký psychouš? Bože klišé jak bota a blbost nad blbosti.
Ježiš, to je tak stupidní. Ani to že ji někde pořezal a chtěl Wolfa zabít mě nijak nenadchlo protože postavy jsou mi už dávno naprosto ukradený. Sex scény naprosto nepochopitelný a v divnou dobu, no je to erotika, ale oni ji dořezali, je zraněná a přesto s ní chce mít sex, kde je logika? Já nevím prostě kdyby v tom alespoň byla nějaké logika a nebyl tam ten sex protože tam nějaký být musí. Prostě sex, bal bla bla, musíš odejít, bla bla nechce se mi, sex, bla bla bla musíš odejít, neche se mi, sex, WTF? A to všechno asi během pěti minut. Uuu, drama, aneb záporák nebyl pravým záporákem ale byl to někdo jiný, do koho by to nikdy neřekli. Ale prosím vás, tohle je fakt nudný. Boooo...
Hodnocení: 2/10


Neděle (17.1.)

Manga time!
Kuroshitsuji 107 - 111: Jo, nečetla jsem to už sakra dlouho! Snad si vzpomenu o co tam jakž takž šlo. Hm, tak uvodní obrázek mi to docela dobře připomněl =) Ok, Dietrich zůstává v Německu, Ciel a spol s tou holkou jedou do Londýna. Hm, doufám, že se brzy vysvětlí to s Undertakerem a shinigami, protože to bylo to co mě sakra napínalo!! No jasně a mají mít audienci s královnou a pokud si pamatuju dobře byla tam chvilka kdy se mi stará dobrá Viktorie jaksi nezamlouvala, protože asi něco plánovala a nebyla jsem si jistá jestli to bude dobrá věc. No, tak nevím nevím. Haha Sebby má lehké potíže s tou ženskou co dělá oblečení XD Chudák z ní asi bude mít boleahlav XD Haha Sebbyho sadistická stránka se ukázala, trénuje tu Němku na audienci a výchova stolování to bude sakra tvrdá XD A slušně vytrolloval Wolfa, prej mluv se mnou v angličtině a pak tě budu poslouchat XD Protože on anglicky neumí XD LOL dokonce i jeho metoda učení správné výslovností je krutá, že si to Sebby užívá, bastard XD A sakra, Liz Ciela přistihla když se on a ta Němka nechtě srazili takže téměř na ní ležel LOL Samozřejmě že si to špatně vysvětlila XD Fucking mad Lizzy looks so scary! Sakra Lizzy už nevypadá tak rozkošně, taková fůrie z ní XD Sebby zasáhl jinak by Cieolovi asi odkopla hlavu LOL XD Prej Ciel si myslí: I konfrontace s tankem byla míň děsivá XD Lizzy samozřejmě z učení etikety udělala zábavu XD Ta holka se mi sakra zamlouvá! Chci ji brzy vidět zase bojovat, protože je badass.
A bonusek, myslím o tom jak dopadly charaktery v hlasování o nejoblíběnější či co. Takže šest nejlepších bude v tomhle speciálku a začíná to Cielovým tátou, jo chtělo by to o něm víc i když už je mrtvej XD Cože Druitt, který byl 16, pořádá nějaký banket na oslavu, tohle bude ujetý speciál, I am smelling it in the air! Samosebou, Sebby je číšlo jedna a v závěsu Ciel, ale jako, vždycky mě Sebby bavil nejvíc, mehehe a vlastně to čtu hlavně kvůli němu. Wow Undertaker je trojka a Grell čtyřka, mojí oblíbení, hmmm... Whaaaaaat? Druitt ukradl páté pořadí a taková změna najednou XD XD Bože a nakonec boj se Snakeovými hady protože ukradli Cielovu plaketu zatímco všichni bojovali o jinou XD Ale dobře ujetý a vtipný XD
Ok, další kapitola, jsem zvědavý a jak! Audience začíná, doufám, že to bude stát za to! No, máme tady kecy ohledně toho sarin plynu a Sullivan. Ona chce pomáhat lidem a nechce být využívaná, jenže přece jen asi bude muset pracovat pro Anglii, je to hold velmi složité, samozřejmě existenci sarinu před královnou tají. I když z té audience mám dost nepříjemný pocit, ta jakože milá atmosféra mi přišla tlačená. Ugh... Undertaker v Cielově ložnici? To bylo creepy a byl to jen sen a nebo skutečnost? Jáj to byla sakra krátká kapitola, hup na další...
Oh, máme tu staré známé z té školy, kde byly mírné problémky s vraždami a mrtvolami. Hm takže Midford je pozván na nějaký večírek, proč mám pocit že se něco škaredě zvrtne? A máme tu předvídače budoucnosti, ten chlápek vypadá rozkošně =) OK a Lizzy a Edward, awww, jaký rozkošný vzath, ale já mám furt pocit, že se stane něco krutě hrozného! A Ciel má dopis od královny, asi zase další poslání, jako vždy XD Takže ho poslala na tu párty kde jsou všichni bez vyjímky, nehledě na status. A královna se nám bojí, že se tam děje něco nekalého, hmm, mám z toho kruci blbý pocit!! Cože Lizzy utekla z domova? Ježiš kriste, o čem to zas bude???
Další kapitola, úvodní obrázek věnován rozkošné sourozenecké dvojici Ed a Lizzy. Takže Edward vzal Lizzy sebou na tu párty a něco se tam stalo, budou ji zachraňovat? No byla bych radši kdyby se o sebe uměla postarat sama potom co předvedla že to umí. Takže ok, nechala si číst od toho předvídače, hm a musí u toho použít svou krev, to něčím zavání, že jo. Hm, dobře ji odhadl a že se o svou budoucnost nemusí trápit? Jenže Lizzy vypadá divně a nakonec se nedostavila na večeři, no je to fakt divný. No a její brácha zjistil že chodí na tu párty a snažil se jí předsvědčit, ale mele cosi o jejích třpytivých věcech? Je nějaká očarovaná či co? Hm všichni vypadají jako kdyby byli něčím zdrogovaní XD Hm a narazili na toho předvídače budoucnosti, haha a Sebby se rozhodl že si nechá předpovědět budoucnost XD protože jestli uhádne co jsou jeho démonní starosti rozhodně není fejk XD Hm Bravat něco vycítil, zajímavé. Ale co? Ohoho, Bravat se strefil, nenarodil ses pod žádnou hvězdou která by tě chránila, protože, zašeptá mu do ucha, nejsi člověk že. Ty jejich ksichty, moc hezké, muhahaha. Cože to je konec? Damn you!!! XD
A, další kapitola s nádhernou barevnou úvodní stránkou, vánoční, moc krásné. Haha Bravat takové, haha, zdá se že jsem vás pěkně překvapil a asi si říkáte že taky nejsem člověk. Sebby se zajímá jak uhádl že není člověk, se nedivím. Hm, takže pro něj je Sebby jako temnota, jako černá díra, která vysává hvězdný třpyt hvězd okolo, hezky řečeno. Oh, lidi jsou na něj naštvaní a chtějí aby Sebby vypadl, ten týpek jim určitě něčím vymývá mozky. A dva týpci ho odvádějí, jasně že Ciel na to nic neříká jinak by stačilo aby je Sebby vymasakroval a bylo by XD Haha Bravat nám trochu děsí Ciela, tvou ochranou hvězdou je Sirius, což je mocná hvězda, ale zdá se že máš kolem sebe temnotu, která tvůj třypt může zcela utlumit, měl by ses od toho týpka (míněn Sebby) držet dál. Hm a dává Cielovi nějaký velmi podivný náramek pro štěstí, to měli i ostatní a vypadali jako by jim někdo vymyl mozek. Mašinka na ovládání lidí? Hm, Ciel si všml že to lidi nosí. A máme tu nějaký event, zpívání? A safryš nějací divní typani přišli, celí zamaskování v hábitech, tohle nebude dobrý. Nějaké tajné rituály? Ciel je vyhozen na dlažbu a světe div se, kočka, bože, zrovna v tuhle chvíli, ta jeho záliba v kočkách bude jednou Ciela stát život XD Haha a jen tak si s kočkou odejde dělat Cielovi jídlo, ach bože Sebby XD No těším se na další kapitolku!

Untamed (aneb doplňující novelka k série Šepotání) od A.G. Howard
Ale jo, jsem docela zvědavá co dál napsala, protože konec trojky mi přišel dost uspěchaný. V téhle novele jsou hned tři příběhy. The Boy in the Web, The Moth in the Mirror (který jsem už četla samostatně) a poslední Six Impossible Things. Uvidíme.
The Boy in the Web: Ok, líbí se mi, že je to z Alisonina pohledu. Ohledně toho jak Alyssa tráví svůj lidský život, vypadá to, že je to krátce po tom co si utřidila věci v Řiši Divů, nicméně, nevím, mi to příjde takové nijaké. Hodně opakování, mohlo by tam být víc nových věcí. Ok, upřímně její charakter je tady dost, nevím, prostě neuvěřitelný, spíš zní jako náctiletá holka než dospělá žena a to opravdu není dobré. Krom toho mi opravdu vadí, že je tu tolik děr v příběhu. Proč Alison dělala tolik chyb které vědly k ještě vícero chybám a jednala tak neuváženě? Protože příběh,a tohle já nesnáším. No dobře, návrat do její minulosti. Tohle snad bude zajímavé. A to je. Alison a její dětství, a hlavně jak potkává Morfa, teď se mi to líbí. Víc přirozené, autorka líp vykresluje její charakter než když je dospělá, kde jí to očividně vůbec nesedlo. Rozhodně je mi její povaha příjemnější než Alyssina, je víc agresivnější a nenechá sebou Morfeem tolik zametat, taky k tomu má lepší důvod. Uvidímě. No tak nakonec nic moc, Alysonina vzpomínka jak poprvé potkala Morfa byla asi nejlepší zbytek je dost suchopárný a jejich charaktery tedy rozhodně nepůsobí dostatečně dospěle.
Hodnoceí: 6/10 (ne že by to bylo zlé, ale prostě mě to ani nijak zvlášť nenadchlo)
Moth in the Mirror: Už jsem četla a bylo to dost o ničem.
Hodnocení: 5/10
Six Impossible Things: Duh, Alyssa jako stařenka spřádá vlastní pohřeb aby se její nesmrtelná duše uvolnila, to je prostě tak k smíchu XD XD Já nevím, ujetý. Mimoto mi to prostě nepříjde správný že defakto žije s dvěma chlapama i když je nesmrtelná a jedná její půlka je lidská a druhá podsvětnická, je to sobka, která si prostě a jednoduše neumí utřídit priority. Krom toho jako ona se vrátí do Říše Divů a jako co? Uplně se vykašle na to, že v lidské říši má příbuzné? To jako bude s Morfeem, a za ty časy na Jeba úplně zapomene, nenechá si na něj ani památku? To je prostě já nevím, nerespektující, ne? Jako kdyby s ním byla protože prostě chtěla jelikož byla příliš sobecká na to aby se ho vzdala, ne tohle mi nesedí.
Aha jasně a aby se nemohla vrátit zpět do lidského světa, tak tu je prostě takové hloupé kouzlo s tím jak jinak tam funguje čas, takže by najednou mohla zestárnout a nebo se proměnit v mrtvolu, to je tak stupidní a tak do očí bijící.
Tak tu máme nějaké vzpomínky z jejího života s Jebem. To asi taky nebude žádná zábava jelikož upřímně, nejlepší by bylo kdyby neskončila ani z jedním z nich, žádnému nefandím.
Vzpomínka první: Bla bla bla, loučení s Morfeem, protože musí jít žít s Jebem. Tohle nepochopím, Morfa očividně miluje, tak proč ještě musí milovat Jeba a žít s ním, nebo naopak, má ráda Jeba tak proč Morf, proč musí být taková nenechavka? Prostě Alyssa mi dávno není sympatická. Příjde mi to všechno tak patetické a dětské, místo toho aby v Jebovi zůstala magie a byl super duper silný charakter tak se jí hloupě vzdá, protože Alyssa měla problém, vlastně proto tu magii i měl aby mohl zachránit Alyssu a společně s Morfeem prokázali svou lásku. Ježiš tady jde tak moc vidět co autorka plánovala a jak to plánovala a to by nemělo. Cože haha, jejich plán jak vysvětlit zmizení je teda stupidní jak něco, to jim to někdo sakra zbaští, že se na ně zřítila jeskyně a že Alyssa a její otec nikoho nezavolali aby jim pomohli je odhrabat a nakonec se tam sami uvěznili s nimi a nikdo při tom nezemřel ani nedošel úhony? Ale prosím vás! Bla bla bla, upřímně jsou mi všechny postavy dost ukradené, jak skončí, co s nimi bude, hold ano, je to až tak zlé. Nuda převeliká.
Druhá vzpomínka. O pár let později. No jasně svatba, bla bla bla, nuda. Čekala jsem že ty povídky budou zajímavější ale bohužel nejsou. Bla bla bla, prakticky naprosto o ničem. Nuda.
Třetí vzpomínka. Jeb umírá, je mu skoro osmdesát a Alyssa z toho dělá tragédii jako by mu bylo 20. Ten chlap tak nějak už má věk kdy lidé většinou umírají. Jo umírá ji manžel, ale prostě tón jakým to řekla vyzněl jako kdyby neměl právo v tom věku umírat, jako kdyby byl příliš mladý na to mít rakovinu (zkus to říct tříletým dětem s rakovinou). Bla bla bla, měla jeden šťastný přešťastný život ale ten ji nestačil tak musí mít ještěn jeden a to nesmrtelný s Morfeem, nevím, to je tak nechutně happyendingové až se mi chce zvracet. Upřímně je mi jedno jak to se všemi dopadlo. Bla bla bla, Morf se nemůže dočkat až ji dostane do postele ona téhož, kouzlem je z ní dokonce opět panna, bože to je tak trapný. První díl byl ještě OK, ale ten zbytek to je snůška blbostí.
Porod, bla bla bla, pár Morfových vyjímečných chvilek, další vzpomínky. Bože je to tak špatně poskládaný a je to nanejvýš únavný a nezajímavý. Jediný co mě zajímá je jaký ten jejich synek bude.... což jsem se nakonec moc nedozvěděla. Čekala jsem třeba něco ze života obou královských rodičů, ale nic.
Hodnocení: 4/10
Celkové: 5/10Pondělí (18.1.)

Into the Bermuda Triangle: Turbulence 1 od Jordan Castillo Price
Wow, už dlouho jsem nečetla žádnou M/M romanci, tedy chlaxchlap pokud nevíte vo co go, moje vnitřní yaoi fanynka jásá! Doufám že to bude stát za to!
Dobře, začíná to zajímavě, nějaký podivuhodný průvodce? který zemřel nebo prostě umí opustit své tělo a dělat bordel? Hlavní hrdina pilot Paul, gay který má tu smůlu že všichni chlapi piloti a vůbec všichni kolem letectví jsou namachrování jak něco a prostě jeho jiný nadhled je terčem mnoha nehezkých řečí. Ale díky náhodě se ocitne v náhradním letu, kde samozřejmě pracuje Dallas, kterého náhodou potkal předtím, jako attendant. A kapitánem lodi je ženská přísná jak něco. Legrace může začít! XD A začíná to tu něčím zavánět, proč mají plnou nádrž když letí jen tak krátko? Proč se kapitánka chová tak divně, o čem to všem je? No jasně Bermudský trojúhelník, záhad jak něco a ten podivuhodný průvodce jim asi pomáhal to proletět ale teď je mrtvej? No to je sakra blbý. LOL všechny přístroje dost slušně šílí. Hmm, zajímavý... Whaaaaat? Všichni pasažeři zmizeli? Všichni lidi na letišti jsou pryč? Co se tam sakra děje?????
Hodnocení: 7/10

Autopilot Engaged: Turbulence 2 od Jordan Castillo Price
Sakra, prostě musím vědět co bude dál! XD
O, začínáme jedním rokem v minulosti, komplexita příběhu a rozvíjení, začíná se mi práce téhle autorky líbit.
Taky ano, hezký insight na Dallase a jeho život, protože byl poslíček, lidi si z něj prakticky dělali otroka, krom toho musel vyhovávat neteř, jelikož jeho sestra je závislačka. Pěkné a prohlubuje to postavy. Jáj zpět do přítomnosti! Paul si prohlíží ostrov kde nikdo nikde, nakonec se naštve a hodlá vypáčit ze zbytku posádky odpovědi, což je: přesněji řečeno nezmizeli lidi ale oni, tedy jejich část, mezitím co ten let byl uskutečněn, wow wow, tohle je nějaký hodně silný dimenzionální, warpoidní shit XD Ale je to sakra zajímaváý. Haha, opět rok zpět, Dallasův první let s kapitánkou a zemřelým druhým pilotem, očividně mu nesedí ten chlápkův humor, ale já se tady válím smíchy XD Fakt dobré XD XD Přítomnost, a víc vysvětlování. Chudák Paul štve ho že zbytek posádky to bere s takovým klidem XD No zatím to vypadá líp a líp. Zajímá mě to, co se stane, co je s tím zemřelým týpkem a tak. Ta lehká romance mezi Paulem a Dallasem je taky milá.
Hodnocení: 8/10


Úterý (19.1.)

Red-Eye Dawn: Turbulence 3 od Jordan Castillo Price
Ano jídlo a dimenzionální přesun, Paul je totálně vyděšenej, protože co když něco sní a až se vrátí něco to s ním udělá? No, máme tu Marlinův poznámníček kam si psal poznámky když letěla sám na Bermudy, jenže ten se změnil, mimoto jeho přátelé se chovají jinak když jsou na Bermudách, jako by byli nějak sjetí XD Prostě hodně zajímavá záhada, o čem to je, jak to vzníká? Ohoho, Marlin dělal dost seriózní pokusy, jako utrhal nohy švábovi a když se vrátili šváb je měl v pořádku, děsivý. Zajímavé poznatky, jako by ten let 511 byl nějak začarovaný. No, jsem zvědavá na co Paul příjde a hrozně mě baví vztahy mezi postavami.
Hodnocení: 8/10


Středa (20.1.)


Čtvrtek (21.1.)

Gantz volume 8:
Boj proti mnohoručce pokračuje, že já si to po té době vlastně ještě pamatuju! XD Oh fuck yes jeho kyselina ho taví, snad má děvče vyhráno. Počkat používá nějaké jiný udělátko v jiný ruce, regenerace? Kdepak, protože to udělátko taje taky, takový ksicht mnohoručka nahodila XD A děvče se ho konečně pokouší odeslat, ale moment, ne, něco ji střelilo? Ne kurva ne! No jasně ten zatracený laser, děvče to asi nerozdejchá, uááá! Ale ne, oba tu brečí, ufňukanost nemám ráda XD Mnohoručka se blíží se Kuronovi, finishing move? Ah nope, mnohoručka se jen ujistila že od něj mu nebezpečí nehrozí XD Ale útočí na něj týpek s kopím a pak uhýbá laseru, sakra po tak dlouhé době si nepamatuju jména XD To tu věc škrtí? Ty vole ten je drsnej! Ale mnohoručka mu strká laser před ksicht, tohle asi nedá. Uhnul, takže mu nerozřízlo hlavu ale přišel o nohy a doplazit se asi moc daleko nedoplazí, sakra! Noooooo, rovnou do hlavy, headshot >_< Masaru mezitím fightí s dalšíma emzákama. Nebo spíš, snaží se přežít to že ho jeden škrtí XD No jestli Masa rychle něco neudělá, tak jsou všichni dead. Aaa aktivuje super power-up, posilující možnosti toho oblečku, doufám, že všem dá na budku. Ty jo stylově mu ruval ruce =) Obíhá okolí, a zjišťuje, že je všude pěkně mrtvo XD A je rozhodnut, potom co zjišťuje že Kuro je naživu, pořádně zabojovat. Ale mnohoručka je za ním a s laseríkem, bitch! Ale do cesty tam vstoupil kdosik v neviditelným, umm, ten othaku, ale fuj mnohoručka mu žere mozek a absorbovala jeho osobnost? To je špinavý trik! Néé, usekla mu ruku, zabij tu bitch mnohoručku už!!! Ano, přišel na to jak ta pistol funguje, zamířil a ono to tu bitchku pronásledovalo a nakonecl chytilo, anooo! Bleeeeh, takže z toho zase vylezla pravá forma, bleeeh, ti emzáci jsou fakt nechutní. A dává Kuronovi rekt ale ten se chce vrátit kvůli bráškovi, sakra proč tak emocionální??? XD Docela vtipný že se z toho teď stal pěstní souboj XD O ano vzpomněl si na ten meč který měl v ruce co byla useknutá ale vzal si ho a seká emzáčka! Usekl mu hlavu jo, ale kruci očividně to nestačí, ježiš vždyť on už je polomrtvej tak jak ho má porazit? Sakra prošpikoval ho ocasem rovnou do srdce? Tohle nepřežije, ale snad jo ne? Snad jo ne? Fuuuuuck! Takový napínák!!! Nooo, Masa to nedal, to si děláte prdel. A to byl nejlepší charakter až do teď, néééé. Ale Kuro je naštvamý a chce Gantze odstřelit jestli je nevrátí, ale co jako s tím? Co s tím? Nic.... Sakra sakra sakra sakra!!!! Aww Kuro potkal tu druhou Kishimoto a snažil se s ní seznámit a ona před ním zdrhala ale pak řekl že mu připomíná jednu dívku s kterou bydlel a která je mrtvá, awww... Ale samozřejmě, že mu nevěřila, safryš. No život pokračuje a do Kuronovy školy přišel nový student, všichni spekulovali a nakonec to byl sakra vysokej týpek, Izumi. Kuro jako vždy má pitomý připomínky, což se mu ve výsledku vymstí XD Pfft, zase si nějací týpci Kura dobírají a hodlají ho zmlátit, i když je to idiot, je to tak trochu chudák XD A, ten bastard si vzal Gantzovský obleček XD Vychcánek XD Co, Izumi a ptá se ho na Gantz? Jak o tom ví? Byl členem? A jen tak se nechal pozvat ke Kurovi domů XD Aha takže on o tom ví z webu, ale co je to za web? Kdo ho udělal? Proč? Že by Nishi a jeho deníček? XD A je tam Kuronovo jméno, no jo, tak proto je Izumi tak zvědavý. Nakonec prej: Ale vlastně tomu nevěřím. Kuro: Uffff Izumi: Pod tím tričem máš ten oblek co? XD Takový trolling XD Ty jo jestli Kuro něco nevymyslí bude si mozek sbírat z podlahy a ze zdí XD Uf no tak si to Izumi rozmyslel, raději XD Ok Kuro je zpět u Gantze a vypadá to že je na další misi sám, no to budou sračky XD


Pátek (22.1.)

Chci do Japonska!! Bože oni jsou tak vtipní a tak Slamáčtí! XD


Sobota (23.1.)

Undertale. Epic game. Úžasný příběh, prolamování 4.stěny, dokonalé postavy a úžasný systém soubojů. Flowey a Sans, nejlepší =)


Neděle (24.1.)

Manga!
Dageki Joi Saori:
Taková krátká záležitost na první pohled šílený jak něco. Jedná se o doktorku jejíž metoda léčby zahrnuje baseballovou pálku a pořádný úder, což hlavní hrdina zakusí mnohokrát, nicméně i přes šílenost a většinou epizodkovou záležitost se z toho nakonec ukázala docela hlubokomyšlenková věc. Postavy jsou příjemný, některé lečby byly smutný a dojemný, jediná škoda, že to bylo tak krátký.
Hodnocení: 7/10

Connecting Flight: Turbulence 4 od Jordan Castillo Price
Paul si vyšel za zábavou, trocha existenčních otázek, jo jo. Nějací ti otravní kamarádi XD Otravný kamarád co s ním flirtuje a Paulovy obavy ohledně vztahu s Dallasem a pak yay další let na Bermudy se blíží!!
Dallas mezitím hodlá zjistit jak je to s tou Marlinovou smrtí, no záhadná teda byla. Krom toho se mu docela stýská, chudákovi. Nicméně Paul se pozval na posezení. Tak jsem zvědavá co z toho bude. Jo, Dallas se cítí dlužen protože jejich prázdný těla na automatiku hrozně moc utrácela, především Paulovy prachy ale Paulovi je to očividně jedno a ano pusa, první pusa. Začíná přihořívat!! Ohoho, jde se na to, jde se na to. Líbí se mi, že se k sexu dostali až za tři díly. Není to až tak uspěchané =) Žádné pitomé kecy během toho, ano, ano, tak to má být, sakra! No jsem zvědavá na příště =) A jejich autopiloti očividně pěknĚ řádí XD
Hodnocení: 7/10 (až na ten oživený závěr, to bylo trochu nudnější)

Níček a Mřenka

3. února 2016 v 20:07 | Denisa Kwapulińská |  Books in my thoughts/Knihy v mých myšlenkách

Původní název: Ensel und Krete. Ein Märchen aus Zamonien
Autor: Walter Moers
Překladatel: Pravoslav Prokeš
Série: Zamonie, 2/8?
Počet stránek: 232
Datum vydání: 2005 v ČR (200 v Německu)
Nakladatelství: Talpress
Typ: Pevná vazba
Žánr: fantasy, humor, parodie


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Protože po přečtení Města snících knih se Zamonie stala mojí srdcovkou a pořád mě nepřestává překvapovat =)

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Nepopsatelná fantazie

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Bloumat

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
To se nedá, možná proto že ani jedna postava není jaksi lidského původu či vzezření a jejich charaktery jsou až moc odlišné. Nechtěla bych být důlním trollem, hej fakt ne, to je tak ubohý tvor.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Takový přehršel fantazie že se to nedá popsat. Vtipnost, humor, parodie. Neuvěřitelná jinakost. Prostě je to hodně originální. + ať žije Mýtotesova vsuvka!!!

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Erm... Pravděpodobně krátkost. Nevadilo by mi ještě chvíli bloumat lesem společně se sourozenci a potkávat další šílenosti.

Hodnocení: 10/10
Hodnocení obálky: 4/5

Křižník Thor

2. února 2016 v 12:17 | Denisa Kwapulińská |  Books in my thoughts/Knihy v mých myšlenkách

Původní název:
Autor: František Novotný
Překladatel:
Série:
Počet stránek: 584
Datum vydání: 2012 v ČR
Nakladatelství: Klub Julese Vernea (edice Poutník)
Typ: Pevná vazba
Žánr: akce, sci-fi


1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Protože mám zrovna české období a chci si načíst nějakou tu domácí tvorbu.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Bukanýrská plavba

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Raiderovat

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
No tohle nebude lehké odpovědět, asi s žádnou, protože postavy jsou tu takové, no prostě hodně jiné, i když sympatické. Zásadně bych nechtěla být kýmkoliv kdo v takové době žil, byl by to značně neutěšený život.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Příběh má spád a zaujme, hrozně se mi líbilo přeskakování z přítomnosti do minulosti a do minulosti minulosti, prostě to bylo dost zajímavě vypravováno. Taky postavy byly fajnově napsané.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Příliš mnoho technických blábolů. A popisů. Něco takového dokáže pravděpodobně nadchnout jen nadšence do lodí (hlavně vojenských křižníků). V některých zbraních a systémech jsem se ještě vyznala (jo, protože tohle mě taky tak trochu zajímá), ale spousta toho šla dost mimo mě. Hold takový vyznavač zase nejsem. Takže jakmile došlo na oslavování techniky, kniha značně znudněla.

Hodnocení: 7/10
Hodnocení obálky: 3/5